Šiauliuose išdalyti medaliai stipriausiems sambo jauniams ir jaunimui

Asmeninė nuotr.
Kuršėniškė Skaistė Novikova (dešinėje, stovi ant aukščiausios pakopos) iškovojo auksą Lietuvos jaunių sambo čempionate svorio kategorijoje iki 72 kg.
Savaitgalį Šiauliuose vyko Lietuvos sambo jaunių ir jaunimo čempionatas, kuriame dalyvavo per 200 dalyvių, išdalyta net 30 medalių komplektų stipriausiems šalies jaunių ir jaunimo amžiaus grupės atstovams. Iš abiejų amžiaus grupių buvo išrinkti ir techniškiausi kovotojai, kurie apdovanoti specialiais prizais. Tarp jaunių apdovanoti šiaulietė Laura Linkutė ir klaipėdietis Maksim Jakovlev. Jaunimo amžiaus grupėje apdovanoti vilniečiai Marta Navickaitė ir Vilius Sasnauskas.

Lietuvos sambo jaunių čempionate svorio kategorijoje iki 72 kg vilčių varžovėms nepaliko kuršėniškė Skaistė Novikova. Efektingais metimais iškovojusi dvi pergales, finale Skaistė vos per minutę smaugimo veiksmu iškovojo pergalę prieš pajėgią varžovę Miglę Padvaiskytę iš Vilniaus.

Ir jaunių ir jaunimo varžybose svorio kategorijoje iki 80 kg aukso medalį iškovojo šiaulietė Austėja Balčiūnaitė, o svorio kategorijoje per 80 kg triumfavo techniškiausia čempionato dalyvė Laura Linkutė.

Čempionato nugalėtojai iškovojo teisę atstovauti Lietuvai Europos čempionate, kuris planuojamas gegužės mėnesį Kipre. Bet prieš tai dar laukia dar ne vienas startas Lietuvoje – Lietuvos jaunimo (U-21) dziudo čempionatas Kėdainiuose balandžio 10 d. ir Lietuvos sambo čempionatas balandžio 17 dieną.