Šiaulių apskrities futbolo bendruomenė apdovanojo sezono geriausiuosius

Evaldo ČERNIAUSKO/Tubukas/ nuotr.
Metų futbolininke išrinkta Greta Lukjančukė. Ją sveikina Deivis Kančelskis (kairėje) ir Gintautas Mirauskas.
Gruodžio 1 dieną įvyko Šiaulių apskrities futbolo bendruomenės apdovanojimų vakaras, kurio metu buvo apdovanoti 2021 metų sezono laureatai bei prizininkai.

Vakarą pradėjęs Šiaulių apskrities futbolo federacijos(ŠAFF) prezidentas Gintautas Mirauskas pasveikino visą Šiaulių futbolo bendruomenę su sezono pabaiga ir padėkojo už puikius metus tiek futbolo aikštėje, tiek stengiantis dėl futbolo. Pasidžiaugta, kad po septynerių metų pertraukos kitą sezoną A lygoje vėl išvysime Šiaulių apskrities komandą.

Šventėje dalyvavęs Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vincas Urbonavičius pasidžiaugė, kad Šiaulių apskrities futbolo federacijos dėka šiemet prasidėjo bendradarbiavimas tarp Šiaulių apskrities savivaldybių, o pirmasis to rezultatas – bendras Šiaulių ir Akmenės rajono projektas futsal A lygoje“.

2021 metai futbolo bendruomenei buvo gausūs gražių jubiliejų. Vakaro metu ŠAFF vardu su 60-ies metų jubiliejumi pasveikinti Rimas Butautis, Osvaldas Ivanauskas, Raimondas Juškus, Virginijus Juozaitis, Raimondas Saldauskas, Vytautas Galvanauskas, o su 70-ies metų jubiliejumi pasveikintas Romualdas Norkevičius.

Padėkota buvo veteranų ekipoms, kurios dalyvavo Lietuvos veteranų pirmenybėse: FK „Šiaulių liūtai“ (Lietuvos 40 m. ir vyresnių senjorų pirmenybės), Šiaulių VFK ir „Skaistgirys-Žvelgaitis“ (Lietuvos 50 m. ir vyresnių senjorų pirmenybės), Šiaulių VFK (Lietuvos 60 m. ir vyresnių senjorų pirmenybės).

Išrinkti Šiaulių apskrities metų futbolininkai. 2021 metų Šiaulių apskrities futbolininke išrinkta Greta Lukjančukė, kuri šį sezoną grįžo po motinystės atostogų, iškart stojo į vartus draugiškose rungtynėse su AC „Milan“ bei UEFA Čempionių lygoje, o moterų I lygoje tapo geriausia pirmenybių sauge. 2021 m. Šiaulių apskrities metų futbolininku išrinktas Mantas Kuklys, kuris šį sezoną tapo LFF taurės laimėtoju bei Lietuvos čempionu.

Už aktyvią veiklą moterų futbole šiame sezone padėka įteikta ir futbolo entuziastėms FK „Mamukai“, kurios ne tik pačios aktyviai dalyvauja futbolo veikloje, bet ir namie augina jaunuosius Šiaulių futbolininkus.

Atskiro paminėjimo vertas ir net 20-ąjį kartą klubo istorijoje bei 17-ąjį kartą iš eilės čempionėmis tapusio klubo FC „Gintra“ pasiekimas.

Vakaro metu buvo paminėti ir Šiaulių futbolo teisėjai, kurie sėkmingai dirbo 2021 metų sezone ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautinėje arenoje. 2021 metų sezone A lygoje dirbo penki teisėjai: Manfredas Lukjančukas, Mindaugas Jackus, Mangirdas Mirauskas, Dainius Raudys, Aleksandras Stepanovas, kuris būtent šiame sezone ir debiutavo aukščiausioje lygoje. Taip pat paminėtos ir dvi FIFA kategoriją turinčios moterys teisėjos – Jurgita Mačikunytė bei Rasa Grigonė, kurios taip pat sėkmingai teisėjavo tarptautinėse rungtynėse.

Komandinės padėkos už dalyvavimą futsal A lygoje įteiktos dviems klubams – FK „Akmenei“-SC bei „ŠSPC-Radviliškiui“. Už dalyvavimą LFF II lygoje padėka įteikta Joniškio „Saned“ atstovams.

2021 metais futsal A lygoje, LFF II lygoje ir LFF I lygoje dalyvavo futbolo akademijos „Šiauliai“ ekipos. Didžiausia futbolo organizacija Šiaulių apskrityje buvo apdovanota už visą darbą futbolo labui bei palinkėta sėkmės debiutiniame A lygos sezone.

Kaip įprasta, ŠAFF apdovanojimų vakarą vainikavo LFF III lygos Šiaulių apskrities „Splius“ taurei laimėti apdovanojimai. Pirmenybėse šiemet dalyvavo net 12 komandų. Komandoms įteiktos padėkos už dalyvavimą bei apdovanoti geriausi komandų žaidėjai.

Pirmąją vietą iškovojo „ŠSPC-Radviliškis“ (geriausias komandos žaidėjas Nerijus Volkovas), antrąją – FK „Akmenė“-SC (geriausias komandos žaidėjas Gabijus Gudelevičius), trečiąją – Pakruojo SC (geriausias komandos žaidėjas Redas Jurevičius).

Išrinkti ir geriausi atskirų pozicijų žaidėjai. Geriausias pirmenybių vartininkas – Jordy van de Corput (FK „Akmenė“-SC), geriausias gynėjas – Darius Basevičius („ŠSPC-Radviliškis), geriausias saugas – Aivaras Bagočius (Pakruojo SC), geriausias puolėjas – Vytautas Mituzas („Juventa-99“), rezultatyviausias pirmenybių žaidėjas – Deividas Dargužas (26 įvarčiai, „ŠSPC-Radviliškis“).