Regbio šventėje Šiauliuose – atkaklios kovos ir drama iki paskutinių sekundžių

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Regbio klubo „Baltrex“ 30 metų jubiliejaus proga Šiaulių regbio stadione surengtame tarptautiniame regbio-7 turnyre „Šiauliai 7's“ „Baltrex“ regbininkai iškovojo antrąją vietą.
Gegužės 15 dieną, minint regbio klubo „Baltrex“ 30 metų jubiliejų, Šiaulių regbio stadione surengtas tarptautinis regbio-7 turnyras „Šiauliai 7's“. Tuo pačiu buvo paminėtas 60 metų Lietuvos regbio jubiliejus ir net 100 metų Šiaulių organizuoto sporto sukaktis.

Garbingi svečiai

Turnyre „Šiauliai 7's“ dalyvavo šešios komandos iš Lietuvos, Čekijos ir Ukrainos. Greitai besikeičiantis veiksmas, greitis, azartas, nuožmios kovos – susirinkę žiūrovai ir renginio svečiai sulaukė visko, ko buvo galima tikėtis iš tokio lygio regbio turnyro.

Į stadioną pasveikinti regbininkų su garbingu jubiliejumi bei pasižiūrėti įspūdingo regbio spektaklio susiriko būrys garbingų svečių. Žodį tarė „Baltrex“ klubo prezidentas Alvydas Stulpinas. Būtent jam kilo mintis surengiant klubo jubiliejui paminėti skirtą turnyrą.

„Džiaugiamės plačiai išaugusia regbio bendruomene, vis didėjančiomis sportininkų, sporto aistruolių gretomis. „Regbis jungia mus“ – tai ne šiaip žodžiai skelbiantys „Baltrex“ klubo moto. Jais vadovaujamės ir žaidime, jie lemia, kad klubo nariai, draugai ir artimieji esame suvienyti bendrų tikslų. Nepasiduoti ir kovoti, garbingai ginti savo krašto ir šalies vardą – tai pamatiniai principai, kurių laikomės ir kuriais vadovaujamės iki šiol. Šios vertybės veda mus į priekį tiek sporte, tiek ir gyvenime“, – sakė A. Stulpinas.

Renginio globėjas Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pasidžiaugė, kad bendradarbiaujant verslui ir valdžiai tampa įmanoma mieste surengti tokio aukšto lygio sporto šventę.

Lietuvos regbio federacijos prezidentas Irmantas Kukulskis svarbiausiu pasiekimu dabartiniame regbio gyvavimo etape Lietuvoje išskyrė klubų bendrystę ir vieningą darbą siekiant pakelti regbį į dar aukštesnį lygį.

„Šiandien turime puikią bazę Šiauliuose, kur ir žaisti, ir svečius pakviesti negėda. Tikiuosi, kad 2023-ais metais Šiauliuose iškils maniežas, kuriame galėsime šią sporto šaką žaisti ir stebėti viduje. Tai bus labai didelis žingsnis ir Šiaulių, ir visos Lietuvos regbiui. Vieningesnio regbio Lietuvoje nesu matęs per visus jo gyvavimo metus. Vieningai einame koja kojon. Tik tokiu keliu einant galima pasiekti pačių aukščiausių tikslų, kad ne tik Europoje, bet ir Pasaulyje mus matytų“, – teigė I. Kukulskis.

Žodį tarė ir Čekijos ambasadorius Lietuvoje Vit Korselt. Pagerbti ir palaikyti turnyre dalyvaujančios Čekijos komandos atvykęs ambasadorius nestokojo geros nuotaikos.

„Jaunystėje esu išmėginęs kelis kartus sporto šaką, kuri buvo šiek tiek panaši į regbį. Tačiau kaip ir kiekvienas sporto fanas, žinau, kad regbis nėra švelnus sportas. Todėl vertinu, kai jį žaidžia garbingai. O kaip čekų fanas leisiu sau pajuokauti – visai nesupyksiu, jei čekams šiame turnyre puikiai seksis“, – šypsojosi ambasadorius V. Korselt.

Ambasadorius neturėjo nusivilti reginiu – Čekijos komandai puikiai sekėsi turnyre.

Drama iki paskutinių sekundžių

Turnyre dalyvavo Lietuvos vyrų regbio-7 rinktinė „Vytis“, Lietuvos U-18 regbio-7 rinktinė, Kauno „Ąžuolo“ regbininkai, turnyro šeimininkai „Baltrex“ komanda, Ukrainos regbio-7 rinktinė ir Čekijos rinktinės pagrindu suburta komanda „Dukla“.

Komandos buvo suskirstytos į du pogrupius. Pirmame žaidė Lietuvos rinktinė „Vytis“, Kauno „Ąžuolas“ ir Ukrainos rinktinė. Puikų kovingumą pademonstravę Lietuvos rinktinės regbininkai nugalėjo kauniečius ir paskutinėmis mačo sekundėmis palaužę ukrainiečius užėmė grupėje pirmąją vietą.

Antroje grupėje ginklus surėmė „Baltrex“, U-18 rinktinė ir Čekijos komanda. Jei U-18 rinktinės žaidėjams su vyrų komandomis kovoti buvo itin sudėtinga, tai mače tarp „Baltrex“ ir „Duklos“ komandų užfiksuota netikėtai lengva svečių iš Čekijos pergalė.

Užgautomis ambicijomis turnyro šeimininkai užėmė grupėje antrąją vietą ir dėl patekimo į finalą kovojo su pirmąja kitos grupės komanda – „Vyčiu“. Reabilituotis pavyko nelengvai, tačiau „Baltrex“ šventė pergalę ir laukė antro mačo baigties, kad sužinotų savo varžovus. Kovoje tarp dviejų užsienio komandų pajėgesni buvo čekai ir gavo bilietą į finalą, o ukrainiečiams teko kovoti dėl trečiosios vietos.

Kovoje dėl 5–6 vietų Kauno komanda palaužė U-18 rinktinę. Mažajame finale ukrainiečiai įrodė pranašumą prieš Lietuvos rinktinę „Vytis“. Atėjo lemiamos kovos metas – „Baltrex“ prieš Čekijos „Dukla“.

Net tris kartus čekai pirmavo, o šiauliečiai vis sugebėdavo rasti jėgų ir išlyginti rezultatą. Pagrindinis laikas baigėsi 21:21, tad mačas tęsėsi toliau. Veržli ataka, disciplinuotai judantys šiauliečiai ir čekų įskaitinis plotas jau už kelių metrų – atodūsis nuaidėjo tribūnoje, kai „Baltrex“ žaidėjams perduodant kamuolį, jį pačiupo, atrodo, iš niekur išdygęs čekas. Keli perdavimai ir jau čekai nurūko per visą stadioną pelnydami taškus ir iškovodami „Šiauliai 7's“ trofėjų.

Nepaisant šiauliečių nesėkmės lemiamoje kovoje, nuaidėjus finaliniam švilpukui visi buvo laimingi, kad nepaisant sudėtingos situacijos, karantino apribojimų, saugumo reikalavimų, visgi pavyko surengti aukšto lygio turnyrą Šiauliuose, jį galėjo stebėti žiūrovai ne tik stadione (buvo išparduoti visi bilietai) bet ir tiesiogiai internete.

Turnyras pasibaigė, stadionas ištuštėjo, o regbininkai aptarti vykusių kovų, apdaužytus šonus, patirtas nedideles traumeles „nuplauti“ susirinko į trečiąjį kėlinį.