Regbininkai išplėšė pergalę prieš šveicarus

Evaldo ČERNIAUSKO nuotr.
Rungtynėse su Šveicarija pergalę lietuviams lėmė įspūdinga Jono Mikalčiaus ataka.
Europos čempionato „Trophy“ divizione pirmą pergalę iškovojo Lietuvos regbio-15 rinktinė. Trečio turo rungtynėse Lietuvos regbininkai po dramatiškos kovos 28:20 įveikė Šveicariją.

Šiauliečių Žygimanto Radžiaus ir Gedimino Marcišausko treniruojami lietuviai turėjo nemažą persvarą beveik visų rungtynių metu, tačiau susitikimo pabaigoje leido šeimininkams priartėti iki minimumo. Pergalę lėmė įspūdinga Jono Mikalčiaus ataka. Pačioje rungtynių pabaigoje kamuolį iš varžovų perėmęs J. Mikalčius vienas prasiveržė per pusė aikštės ir žemino kamuolį įskaitiniame plote, praneša Lietuvos regbio federacija.

„Kai Jonas perėmė kamuolį ir pasileido bėgti, trenerių galvose užvirė dviprasmiškos emocijos. Tai buvo didelė rizika – arba tu pasieki pergalę, arba praradus kamuolį, varžovai gali pasinaudoti galimybe persverti rezultatą. Bet Jono meistriškumas neleido varžovams net pagalvoti apie pergalę. Jonas visų rungtynių metu aikštėje darė daug dalykų, kurie gal nėra labai matomi, bet turėjo didelę įtaką rungtynių baigčiai. O ką jis padarė rungtynių pabaigoje, tai neįtikėtina. Tai aukščiausia regbio klasė, – pagyrų garsiame Anglijos „Harlequins“ klube žaidusiam J. Mikalčiui negailėjo Lietuvos rinktinės treneris G. Marcišauskas. – Daugybės pagyrų nusipelno ir mūsų gynybinė linija. Gynyboje vyrai atidavė viską, aukojosi iki paskutinio ir guldė galvas negailėdami savęs.“

Antrame pagal pajėgumą Europos čempionato „Trophy“ divizione Lietuvos rinktinė su 5 taškais užima 4 vietą. Tiek pat taškų turi rungtynėmis mažiau sužaidusi ir trečią vietą užimanti Ukrainos rinktinė. Taškų neturi vienerias rungtynes sužaidusi Šveicarija ir dar nežaidusi Belgija. Divizione pirmauja abi pergales iškovoję Lenkijos regbininkai, kurie šeštadienį namuose 21:16 įveikė antrą vietą užimančius vokiečius.

Pasak Lietuvos rinktinės trenerio, pergalė prieš pajėgią Šveicariją padės Lietuvos regbininkams tvirčiau jaustis „Trophy“ divizione. „Iškovota labai sunki pergalė, nes susidūrėme ne tik su stipriais varžovais, bet ir su abejotinais teisėjų sprendimais. Momentais netgi šeimininkų sirgaliai stebėjosi jiems palankiais teisėjų sprendimais. Toks arbitrų darbas nedžiugina. Lietuvos rinktinė iškovojo teisę žaisti šiame divizione ir mes nusipelnom pagarbos“, – teigė G. Marcišauskas.

Pavasarį Lietuvos regbininkų laukia dvejos labai svarbios rungtynės su Lenkija ir Belgija.

„Jos bus lemiamos mums, norint išlikti „Trophy“ divizione. Rungtynėse su Šveicarija įrodėme, kad esame verti būti šiame divizione“, – tvirtina J. Mikalčius.

Iš „Trophy“ diviziono į žemesnį „Conference1“ iškris paskutinę vietą užėmusi rinktinė. „Trophy“ diviziono nugalėtojai atkrintamosiose varžybose kovos dėl teisės žaisti Europos čempionate.