Pasaulio kultūristų čempionate – sidabras ir bronza

Socialinių tinklų nuotr.
Pasaulio vicečempionas Justas Poliakus (dešinėje) su treneriu Arūnu Vandžiu.
Ispanijos Santa Susanos mieste netoli Barselonos vykusiame IFBB (Tarptautinė kultūrizmo ir fitneso federacija) pasaulio čempionate puikiai rungtyniavo Lietuvos rinktinei atstovavę Šiaulių sporto klubo „Fortūna“ (treneris Arūnas Vandys) atletai. Jie iškovojo sidabro bei bronzos apdovanojimus.

29-erių Justas Poliakus pelnė antrąją vietą, svorio kategorijoje iki 95 kg pranokęs 19 kultūrizmo dalyvių. Čempionu tapo atletas iš Rusijos. Planetos čempionato debiutantas J. Poliakus iki šiol buvo rungtyniavęs tik Europos čempionatuose, kur trečiu bandymu (2017 m. nepateko į 15-tuką, 2019 m. jau buvo ketvirtas) 2020-aisiais be iškovoto čempiono titulo dar buvo pripažintas ir absoliučiu nugalėtoju.

Neda Silkinytė bikinio (ūgio kategorija per 172 cm) rungtyje iškovojo trečiąją vietą. 25-erių atletė bronzos medalininke buvo tapusi ir prieš trejus metus, kai tuometinė Europos jaunimo absoliuti čempionė debiutavo planetos suaugusiųjų varžybose.

Kiek kukliau pasirodė kiti du „Fortūnos“ nariai. Vytautas Žylė (iki 85 kg) pateko į finalą ir liko penktas (2018 m. čempionate jis buvo trečias). Sandra Kazlauskienė tarp 32 dalyvių užėmė 9-ąją vietą (pernai ji iškovojo sidabrą).

Jaunimo varžybų klasikinio kultūrizmo rungtyje debiutavęs Gabrielius Serva („Gylys“, treneris Vidmantas Lukys) liko 12-tas.

Buvęs šiaulietis, dabar gyvenantis Kaune, Karolis Linkevičius jaunimo kategorijose pelnė pirmąją ir antrąją vietas.

Čempionate rungtyniavo 1700 įvairių amžiaus grupių – nuo jaunių iki veteranų – dalyviai iš 71 valstybės.

IFBB pasaulio vyrų čempionatus rengia nuo 1959 m., moterys planetos pirmenybėse dalyvauja nuo 1983 m. Ant aukščiausio šių čempionatų laiptelių yra stovėjusios ir dvi šiaulietės: Inga Neverauskaitė čempionės titulą pelnė 2003 m., o Ramona Žiauberytė, laimėjusi 2018-aisiais, dar tapo ir absoliučia čempione.