Naujokės į „Gintrą“ atvyko iš JAV

Latvijos futbolo federacijos nuotr.
M. Gibson debiutas “Gintros-Universiteto” gretose buvo pergalingas.
Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komanda vis labiau artėja prie buvusios sportinio režimo kasdienybės ir pristato klubo naujokes amerikietes – 26 metų centro gynėją Alika Keene ir kairiojo krašto saugo ir puolėjo pozicijose galinčią rungtyniauti Madison Gibson.

Nori išbandyti jėgas Europoje

A. Keene į Lietuvą atvyko kovo mėnesį. Nors buvo planuojama, kad rungtynių tvarkaraštis nuo pat pirmojo 2020 metų Baltijos lygos sezono mačo Rygoje tik intensyvės, o atvykusios naujokės turės pakankamai daug laiko įsilieti į žaidimo taktines schemas, A. Keene ir kitoms legionierėms teko priimti sprendimą – laikytis karantino Lietuvoje ar vykti atgal. Legionierės liko Šiauliuose.

170 centimetrų ūgio A. Keene 2019 metų kovą sukirto rankomis su aukščiausios JAV moterų futbolo lygos (NWSL) Orlando „Pride“ klubu ir jam atstovavo iki sezono pabaigos.

Mergina treniravosi su moterų futbolo pasaulio megažvaigždėmis – geriausia planetos futbolininke nominuota brazile Marta, JAV rinktinės pažibomis Alex Morgan, Sydney Leroux, Ali Krieger ir kitomis.

Po išsipildžiusios svajonės A. Keene nusprendė pradėti legionierės karjerą Europoje.

„Visuomet norėjau išbandyti savo jėgas Europoje, tuo pačiu susipažinti su kitomis kultūromis, žmonėmis, atrasti kažką naujo. Norėčiau netgi išmokti lietuvių kalbą, nors ir žinau, kad tai itin sudėtinga kalba. Vos tik atsidūriau „Gintros-Universiteto“ radare supratau, kad tai puiki galimybė man, kurios tiesiog negaliu praleisti. Baigusi universitetą JAV buvau pametusi futbolo kelią, nebebuvau tikra, ar noriu jį žaisti, bet dabar jaučiuosi kaip žuvis vandenyje ir darysiu viską, kad pateisinčiau klubo lūkesčius“, – tikino ir Jamaikos pasą turinti komandos naujokė.

A. Keene yra vienturtė, tėtis ją į futbolo treniruotes atvedė sulaukusią vos 4 metų. Auganti mergaitė buvo itin aktyvi.

„Esu labai dėkinga tėčiui, kuris mane pastūmėjo į šią sporto šaką. Futbolas nuo pat vaikystės tapo mano neatsiejama gyvenimo dalimi, mano aistra. Vaikystėje tėčiui priekaištavau tik dėl vieno – norėjau turėti 9 seseris ir 13 brolių, nes jaučiausi kiek vieniša. Bet kuomet tėtis pasakė, kad tokiu atveju teks dalintis visais turimais žaislais staiga persigalvojau. Matyt pamaniau, kad nėra taip blogai būti vienai, bet padėties šeimininkei“, – juokavo prestižinį Harvardo universitetą baigusi mergina.

Nuo vaikystės sportininkė domėjosi ir amerikietišku futbolu. Žaisdavo jį kartu su vaikinais ir niekuo jiems nenusileisdavo.

Stipriausiomis savo žaidimo pusėmis žaidėja įvardijo aikštės matymą, pasiaukojančią kovą ir šimtaprocentinį atsidavimą.

„Futbolo aikštėje esu kovotoja, niekada nepasiduodu, net kai situacija atrodo beviltiška. Tai geriausiai iliustruoja mano paskutinioji treniruotė, po kurios keliai man tikrai nepadėkojo. Dirbtinės dangos stadione kiekvienas čiuožimas siekiant atimti kamuolį gali būti itin skausmingas. Tačiau net ir žinodama, kad kamuolį pasiekti labai sunku, vis tiek krentu nepaisydama tolimesnių fizinių pasekmių. Tiesa, kitą kartą į treniruotę būtinai pasiimsiu sportines timpas, kurias galima dėvėti po šortais“, – paskutinės treniruotės nuotykius pasakojo futbolininkė.

Žiūrėdama futbolo rungtynes, ji visuomet akylai stebi savo pozicijoje rungtyniaujančius žaidėjus. Jos mėgstamiausias futbolininkas – būtent šioje pozicijoje žaidžiantis brazilas Davidas Luizas.

A. Keene spėjo debiutuoti vilkėdama Šiaulių klubo marškinėlius. Vos atvykusi žaidėja pirmose savo rungtynėse pasirodė solidžiai, o jos užtikrintas žaidimas paliko labai gerą įspūdį vyriausiajam treneriui Rimantui Viktoravičiui.

„Centro gynėjos pozicijoje rungtyniaujanti Alika gerai skaito žaidimą, sugeba pasirinkti tinkamą poziciją, ji man primena komandoje anksčiau šioje pozicijoje sėkmingai žaidusias legionieres Toriana Patterson ar Laetitia Chapeh“, – po pirmųjų rungtynių gyrė „Gintros-Universiteto“ strategas.

Pasižymi aštriais perdavimais

Madison Gibson – kairiojo krašto saugo ir puolėjo pozicijose galinti rungtyniauti amerikietė.

Futbolininkė yra kilusi iš Naujojo Džersio valstijos, 2019 metais baigė Monmuto universitetą. Atstovaudama savo universitetui JAV koledžų lygoje rungtyniavo 2016–2019 metais.

Per šį laikotarpį futbolininkė susižėrė ne vieną asmeninį apdovanojimą, pelnytų įvarčių grafoje – 35 tikslūs smūgiai.

JAV koledžų lygoje jau pirmąjį sezoną ji pelnė 12 įvarčių, atliko 9 rezultatyvius perdavimus bei buvo pripažinta geriausia lygos Rytų konferencijos naujoke.

Vėlesniuose sezonuose žaidėja užsitarnavo Monmuto universiteto lyderės vaidmenį.

Amerikietė turi puikių įgūdžių ne tik futbolo, bet ir krepšinio aikštelėje. 173 cm ūgio mergina dar būdama moksleivė stebino trenerius savo krepšinio sugebėjimais.

Akcentuotais, aštriais skersais perdavimais pasižyminčiai žaidėjai “Gintra-Universitetas” tapo pirmąja profesionalios futbolininkės karjeros stotele. Čia ji jau spėjo surengti ir rezultatyvų debiutą. Dar kovo 11-ąją M. Gibson pirmose šio sezono oficialiose Baltijos moterų futbolo lygos rungtynėse pasižymėjo įvarčiu bei rezultatyviu perdavimu, o šiaulietės Rygoje šventė užtikrintą pergalę rezultatu 3:0.

Vyriausiojo komandos trenerio Rimanto Viktoravičiaus teigimu, Madie yra talentinga žaidėja, galinti įnešti reikiamo aštrumo kairiajame krašte.