D. Šimkus: „Šiuo metu yra tinkamas laikas save išbandyti užsienyje“

Žygimanto GEDVILOS nuotr.
Šiaulių apskrities 2020 metų futbolininkas Domantas Šimkus pretenduoja tapti tiek geriausiu praėjusių metų Lietuvos futbolininku, tiek geriausiu A lygos futbolininku.
Šiaulių apskrities 2020 metų futbolininkas Domantas Šimkus pretenduoja tapti tiek geriausiu praėjusių metų Lietuvos futbolininku, tiek geriausiu A lygos futbolininku. Apie praėjusį sezoną, laikotarpį sostinėje, naują karjeros etapą bei įvertinimus Domantas mintimis pasidalino su „saff.lt“.

2020 metų sezonas šiauliečiui Domantui Šimkui buvo kol kas geriausias karjeroje. 24-erių saugas pirmą kartą į viršų kėlė Lietuvos čempionato nugalėtojų taurę ir tapo svarbia Lietuvos rinktinės dalimi, o dabar pradės naują karjeros etapą – šiaulietis rungtyniaus Izraelyje, kur sukirto rankomis su Kfar Sabos „Hapoel“ klubu.

– Nors daugumai 2020 metai buvo ne patys geriausi, tačiau tau, kaip futbolininkui, jie buvo įsimintini – Vilniaus „Žalgiryje“ buvai svarbi figūra aikštės viduryje, pirmą kartą iškovojai Lietuvos čempiono vardą bei tapai svarbiu Lietuvos rinktinės futbolininku. Kuo praėję metai išsiskyrė tau asmeniškai?

– Man praėjęs sezonas buvo kol kas geriausias karjeroje. Nuo pat sezono pradžios jaučiau, kad pasitikėjimas savo jėgomis išaugo, jaučiausi užtikrintai ir tai leido pasiekti gerų rezultatų tiek su Vilniaus „Žalgiriu“, tiek su Lietuvos rinktine, tiek asmeniškai.

– Šiuo metu esi viena iš svarbiausių Lietuvos nacionalinės rinktinės dalių. Ką tau reiškia ginti savo tėvynės spalvas?

– Ginti savo šalies spalvas – kiekvieno sportininko siekiamybė, man tai yra didelė garbė ir atsakomybė. Kiekvieną kartą gavęs iškvietimą labai apsidžiaugiu, o atvykęs į rinktinę visada stengiuosi atiduoti visą save aikštėje.

– Pastaruosius tris sezonus praleidai Vilniaus „Žalgiryje“. Kaip įvertintum visą šį laikotarpį?

– Visą praleistą laiką sostinėje vertinu labai teigiamai. Žinoma, per šį laikotarpį buvo visko, bet čia subrendau kaip žaidėjas ir esu laimingas, kad su Vilniaus „Žalgiriu“ pavyko iškovoti visus įmanomus trofėjus Lietuvoje. Pasinaudodamas proga, už puikų laiką norėčiau dar kartą padėkoti visam Vilniaus „Žalgirio“ klubui bei jo sirgaliams.

– Po 2020 metų sezono tavo kontraktas su Vilniaus „Žalgiriu“ baigėsi ir nusprendei kelti sparnus į užsienį. Ar turėjai daug pasiūlymų iš kitų klubų?

– Manau, kad šiuo metu yra tinkamas laikas save išbandyti užsienyje. Po sėkmingo sezono tikrai sulaukiau nemažai dėmesio bei pasiūlymų iš užsienio komandų – pasirinkau Izraelio klubą, todėl dabar sunkiai dirbsiu ir stengsiuosi kuo geriau pasirodyti naujajame klube.

– Šiuo metu jau esi Izraelyje. Ar jau spėjai susipažinti su naujaisiais komandos draugais?

– Taip, jau esu atvykęs į Izraelį, tačiau dėl susidariusios COVID-19 situacijos visame pasaulyje esu saviizoliacijoje. Greitu laiku jau galėsiu pradėti treniruotis ir prisijungti prie naujųjų ekipos draugų, su kuriais susipažinsiu gyvai.

– Šiaulių apskrities futbolo federacija paskutinę 2020 metų dieną paskelbė, kad tapai Šiaulių apskrities metų futbolininku. Kaip jauteisi tai sužinojęs?

– Tik išvydęs, labai nustebau. Esu dėkingas visai Šiaulių futbolo bendruomenei už tokį įvertinimą bei palaikymą. Malonu, kai gimtajame krašte futbolo žmonės seka mano pasirodymus, pastebi visas pastangas ir jas įvertina.

– Lietuvos futbolo 2020 metų apdovanojimų rinkimuose esi nominuotas tapti tiek geriausiu visos šalies futbolininku, tiek Lietuvos A lygos futbolininku. Ar kada tikėjaisi būti tarp geriausių Lietuvos futbolininkų?

– Esu labai laimingas, kad esu tokiose nominacijose, anksčiau apie tai tik pasvajodavau. Sunkus darbas treniruotėse ir tikėjimas savimi padėjo, kad tai taptų realybe. Man tai suteiks dar daugiau motyvacijos tobulėti.