"Rally Žemaitija" lenktynės vyks Kelmės miesto gatvėmis

Organizatorių nuotr.
Šeštą kartą organizuojamos "Rally Žemaitija" varžybos Kelmėje vyks dvi dienas.

Birželio 14–15 dienomis šeštą kartą organizuojamos "Rally Žemaitija" varžybos. Keletą pastarųjų metų renginys vykdavo vieną dieną, tačiau organizatoriai, atsižvelgę į Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) deleguoto ralio stebėtojo rekomendacijas, nusprendė šventę išplėsti iki dviejų dienų. Varžybų organizatoriai sugalvojo įnešti ir naujovių – žiūrovai galės mėgautis iki šiol čia neregėtu miesto greičio ruožu Kelmės gatvėmis.
"Kadangi anksčiau esame gavę pastabą, kad pas mus nebūdavo ralio atidarymo, nusprendėme ralį daryti dvi dienas. Tačiau vien tik atidarymas išplėtus ralį iki dviejų dienų nebuvo visiškai tobula mintis, todėl pradėjome planuoti miesto greičio ruožą. To šiame ralyje dar niekada nėra buvę, todėl lenktynės Kelmės gatvėmis bus naujovė tiek žiūrovams, tiek dalyviams. Pirmą dieną vyks ir dar trys greičio ruožai. Vienas jų – taip pat visiškai naujas ir niekada nevažiuotas", – sakė Kelmės ASK prezidentas ir šio ralio organizatorius Tomas Savickas.
Pasak T. Savicko, žiūrovai stebėti varžybas galės rinktis ne tik naujas, bet ir laiko patikrintas vietas. Dauguma antrosios dienos greičio ruožų bus iš dalies tokie patys, kokiais buvo lenktyniaujama ir ankstesniais metais, tačiau su papildomai prijungtomis naujomis atkarpomis.
"Regione sunku rasti kažką naujo, o anksčiau naudoti ruožai yra tikrai įdomūs. Pats ilgiausias bus paskutinis greičio ruožas, surinktas į vieną iš atskirų, naujų ir jau važiuotų atkarpų. Jis bus pats ilgiausias ir už jį dalyviams bus skiriama daugiau taškų. Žiūrovai galės rinktis žiūrovų zonas, kurios taip pat laiko patikrintos ir yra buvę anksčiau", – sakė T. Savickas.
Organizatorius pasidžiaugė, kad itin aktyviai pildėsi ir dalyvių sąrašas. Paskelbus išankstinės registracijos pabaigą jame galima rasti iš viso 60 dalyvių su pačia įvariausia technika – nuo ralio sprintui ruoštų automobilių iki gamykloje sukurtų R5 modelių.
"Užsiregistravo apie 20 sprinto įskaitos dalyvių ir per 40 ralio čempionato. Svečių turime ir iš Lenkijos, kurie atvyksta su R5 automobiliais. Taip pat prie jų prisijungs ir Vytautas Švedas bei Vaidotas Žala, iš kurių tikimasi sulaukti puikios dvikovos", – kalbėjo T. Savickas.