
Naujausios
Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis spaudos konferencijoje pristatė šešių Savivaldybei priklausančių įmonių 2024 metų veiklos rezultatus.
Savivaldybė valdo akcinę bendrovę „Šiaulių energija“, uždarąsias akcines bendroves „Šiaulių vandenys“, „Pabalių turgus“, „Šiaulių šviesa“ (buvęs „Šiaulių gatvių apšvietimas“) ir Savivaldybės įmonę Šiaulių oro uostas. A. Bartulis pabrėžė, kad viešąsias paslaugas teikiančios įmonės savo veiklas atliko tinkamai ir visa apimtimi.
Direktorius pažymėjo, kad vienintelė įmonė, kuri pernai dirbo nuostolingai, yra Šiaulių oro uostas. Įmonės turtas išaugo beveik 200 procentų – įmonei perduotas neveikiantis viešasis logistikos centras. Jis išnuomotas logistikos įmonei vilkikams laikyti, o oro uostas gauna apie 70 tūkstančių eurų nuomos. Nežiūrint nuomos pinigų ir 45 procentais padidėjusių pardavimų, įmonė patyrė beveik 100 tūkstančių eurų nuostolį, nors 2023-iaisiais dirbo pelningai.
Iš Savivaldybės skirtos 391,5 tūkstančio eurų dotacijos įsigytas reaktyvinio kuro užpylimo-išsiurbimo automobilis. Būsimai infrastruktūrai vystyti pradėti griauti Savivaldybei priklausantys 5 angarai. Nors Šiaulių oro uosto pardavimai išaugo 46 procentais, paslaugų savikaina padidėjo dar labiau – 79 procentais. Tai galimai lėmė naujo turto (viešosios logistikos centro) perėmimas ir mokesčiai už jį.
Didžiausią pelną skaičiuoja akcinė bendrovė „Šiaulių energija“. Nors jos paslaugų savikaina sumažėjo per 12 procentų, sumažėjo ir paslaugų tarifai, o tai turėjo įtakos pelnui sumažėti. Pernai įmonė generavo 2,3 milijono eurų pelną, tai yra 800 tūkstančių mažiau nei 2023 metais. Praėję metai įmonei pasižymėjo tuo, kad pastatyta ir pradėjo veikti 20 MW galios biokuro katilinė, sutvarkyta 5,15 kilometro šilumos perdavimo tinklų už 2,485 milijono eurų. Pradėta taikyti diferencijuota šilumos kaina Šiaulių miestui ir Šiaulių rajonui.
UAB „Šiaulių vandenys“ pelnas per praėjusius metus sumažėjo 13 procentų ir siekė 1,788 milijono eurų. Įmonės klientų skaičius padidėjo 224, šiuo metu bendrovė aptarnauja 55 611 klientų. Atlikta vandentvarkos infrastruktūros projektų įgyvendinimo darbų už 4,7 milijono eurų, įsigytas hidrodinaminis automobilis ir kita darbams reikalinga technika už beveik 700 tūkstančių eurų.
Užtat UAB „Busturas“ 2024 metų pelnas išaugo 49 procentais ir sudarė per 406 tūkstančius eurų. Įmonė laimėjo konkursą ir gavo finansavimą dėl naujos e. bilieto sistemos įdiegimo. Sudaryta sutartis su paslaugų tiekėju dėl e. bilieto sistemos sukūrimo ir įdiegimo trijose savivaldybėse: Šiauliuose, Šiaulių rajone ir Radviliškio rajone. Atnaujinant autobusų parką įsigyti 3 nauji autobusai, 2 mikroautobusai ir 6 naudoti miesto tipo dujiniai autobusai.
Daugiausiai pelno per praėjusius metus išaugino įmonė „Šiaulių šviesa“ – net 87 procentais iki 172 tūkstančių eurų. Modernizuota 8,9 kilometro apšvietimo tinklo ir šiuo metu prižiūrimi 15 592 vienetai šviesos taškų. Užtikrinta miesto parkomatų veikla ir automobilių parkavimo kontrolė. Už automobilių parkavimą surinkta rekordinė 1,333 milijono eurų suma vietinės rinkliavos. Bendrovė administruoja 28 daugiabučius namus.
Naujų šeimininkų laukiantis UAB „Pabalių turgus“ savo pelną 10 tūkstančių eurų sumažino, uždirbo 41,5 tūkstančio eurų. Įmonė baigė teritorijos šviestuvų modernizavimo darbus, kurie leido jai sutaupyti iki 30 procentų elektros energijos sąnaudų. Padidintas išnuomotas prekybininkams prekybos plotas.
Nors „Pabalių turgaus“ akcijos jau ne vienerius metus pardavinėjamos, įmonė ir toliau įgyvendina projektus: parengtas saulės elektrinės įrengimo projektas, planuojamas „Drive-in“ kino teatras.
Artimiausias 100 procentų Savivaldybei priklausančių bendrovės akcijų pardavimo aukcionas vyks gegužės pabaigoje. Pradinė pardavimo kaina – 1,036 milijono eurų.
Įmonės direktorius Žydrūnas Augustinas pažymėjo, kad įmonės privatizavimas vyksta jau ne vienerius metus, o įgyvendinti projektai neleis įmonei stovėti vietoje, vystys verslą, augins įmonės vertę.