
Naujausios
Japonai nori užmegzti ryšius su Kelme
Kelmėje lankėsi Japonijos ambasadorius Lietuvos Respublikoje Toyoei Shigeeda. Vizito tikslas – užmegzti turizmo, kultūros, švietimo ir verslo ryšius su Lietuvos regionais. Neseniai Japonija atvėrė savo rinką lietuviškiems maisto produktams. Inicijavo jaunimo mainų programą su Lietuva.
Regina MUSNECKIENĖ
reginamus@skrastas.lt
Sužavėjo lietuvių kalba, gamta ir kultūra
Kelmės savivaldybė – jau 48-oji Lietuvoje aplankyta Japonijos ambasadoriaus Toyoei Shigeedos. Jo požiūriu, atvykę į Lietuvą japonai neturėtų apsiriboti vien Vilniumi, Kaunu ir kitais didmiesčiais. Jie privalo pamatyti ir regionus.
„2018 metai – ypatingi Lietuvai. Daug japonų čia atvyks kaip turistai. 2020 metais Tokijuje vyks Olimpinės žaidynės, tikimės, kad Lietuva iš jų parsiveš olimpinių medalių“, – sakė ambasadorius.
Kelmės rajono mero Vaclovo Andrulio kabinete Toyoei Shigeeda ir Japonijos ambasados sekretorius Takahiro Hara bei vertėjas susitiko su Savivaldybės vadovais, skyrių vedėjais, žiniasklaidos atstovais.
„Jau dveji metai gyvenu Lietuvoje. Čia mane sužavėjo trys nuostabūs dalykai: gamta, kultūra ir išskirtinė, labai elegantiška jūsų kalba“, – sakė ambasadorius.
Jis tvirtino, jog vykdamas į Kelmę pasidomėjo šiuo rajonu, tačiau norėtų sužinoti apie jį daugiau. Norėtų Lietuvos regionus pristatyti Japonijos turistams, kad jie pažintų ir Lietuvos kaimus.
Be to, Japonija neseniai atvėrė savo rinką lietuviškai jautienai ir vištienai, pasirašyta sutartis, kad būtų išvengta dvigubo apmokestinimo. Ateinančių metų pradžioje mėsą bus galima eksportuoti.
Su 20 šalių, tarp jų ir su Lietuva, Japonija pasirašė susitarimą dėl jaunimo mainų programos. Kitų šalių jaunimas galės atvykti į Japoniją dirbti, studijuoti, susipažinti su šalies žemės ūkiu. Į Lietuvą taip pat atvyktų 100 jaunų japonų. Jie galėtų padirbėti pas ūkininkus, savivaldybėse, apsigyventų lietuvių šeimose.
Pavaišino šakočiu, parodė rajoną
Svečiai iš Japonijos ambasados pavaišinti kelmiškių kepamu šakočiu, kuris pelnė tautinio paveldo produkto sertifikatą.
Rajono vadovai ir Strateginio planavimo bei investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Lina Samulytė pristatė turizmo ir verslo galimybes Kelmės rajone: Tytuvėnų, Dubysos, Kurtuvėnų ir Varnių regioninius parkus, Šatrijos ir Medvėgalio kalnus, piliakalnius, daugybę ežerų, Kelmės krašto muziejų, Kražių kolegiją ir joje įkurtą menininkų rezidenciją, kurioje apsigyvenę jie gali kurti, Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno architektūrinį ansamblį, tradicines meno, folkloro ir kitas šventes, galimybes iškylauti baidarėmis ir kita.
Verslui rajonas palankus, nes yra prie gerų kelių – čia kryžiuojasi Rygos – Kaliningrado, Kelmės – Raseinių – Kauno, Kelmės – Radviliškio, Kelmės – Tytuvėnų keliai, netoli – Klaipėdos – Vilniaus automagistralė.
Kelmės rajonas – žemdirbiškas. Čia švari gamta. Užsieniečius galėtų dominti ir ekologiški kelmiškių maisto produktai.
Po susitikimo Savivaldybėje svečiai lankėsi Kelmės krašto muziejuje, kur su Kelmės dvaro istorija juos supažindino direktorė Danutė Žalpienė, Tytuvėnų piligrimų centre, dalyvavo gidės Rūtos Krencienės vedamoje ekskursijoje po Tytuvėnų bažnyčią ir vienuolyną.
Autorės nuotr.
Rajono meras Vaclovas Andrulis įteikė Japonijos ambasadoriui Lietuvos Respublikoje Toyoei Shigeedai Savivaldybės dovaną ir kelmiškio tautodailininko Mečislovo Ežerskio išdrožtą lazdą.
Japonijos ambasadorius Lietuvos Respublikoje Toyoei Shigeeda tvirtino, jog japonai privalo pamatyti ne tik Vilnių ir Kauną, bet ir Lietuvos regionus.
Susitikime aptartos Japonijos ir Kelmės rajono bendradarbiavimo galimybės.