Skaitytojai – apie europinėmis lėšomis atnaujintas gatves ir kelius

Skaitytojai – apie europinėmis lėšomis atnaujintas gatves ir kelius

Skaitytojai – apie europinėmis lėšomis atnaujintas gatves ir kelius

Nuo praėjusių metų rugsėjo „Pakruojo krašte“ buvo publikuojami straipsniai apie Europos Sąjungos (ES) struktūrinę paramą rajono kaimų ir miestelių gatvėms rekonstruoti, žvyrkeliams asfaltuoti. Baigiantis 2007–2013 metų finansavimo laikotarpiui apžvelgiame šia tema rašiusiųjų skaitytojų paštą ir internetiniame „Pakruojo krašte“ paskelbtus argumentuotus ar diskusijas keliančius skaitytojų komentarus.

Margarita LIEPINĖ

Atsiliepė laišku

„Pakruojo krašte“ jau rašyta, kad Pakruojo rajono kaimų ir miestelių bei rajono centro gatvėms modernizuoti bei naujoms dangoms įrengti per 2007–2013 metus buvo skirta per 4 milijonus litų Europos regioninės plėtros fondo paramos lėšų. Ši parama skirta įgyvendinant projektus pagal Susisiekimo ministerijos administruojamą Ekonomikos augimo veiksmų programos priemonę „Savivaldos transporto infrastruktūros modernizavimas ir plėtra“.

Šiuo finansiniu laikotarpiu buvo vykdomi ir žvyrkelių asfaltavimo projektai, rekonstruojami krašto ir rajoniniai keliai, vykdoma jungčių su tarptautiniais transporto koridoriais plėtra.

Laikraščio skaitytojams pro akis nepraslydo informacija apie pagerėjusį susisiekimą Pakruojo rajone, pagražėjusias, saugesnes ir patogesnes gatves.

Po publikacijos „Gatvės rekonstrukcija džiugina ir emigrantus“ ("Pakruojo kraštas“ 2012-10-26) laiške redakcijai iš Liverpulio Aida Šaknevičienė džiaugėsi, kad grįžusi į Jungtinę Karalystę iš Lietuvos ne tik parvežė savo vaikams žinią apie atnaujintą Pakruojo centrinę Vytauto Didžiojo gatvę, bet kartu internetiniame laikraštyje visi skaitė šią publikaciją. Moteris rašo, kad jai, nebuvusiai gimtinėje penkerius metus, rekonstruota gatvė – ne tik maloni staigmena, bet ir vaikų viltis grįžti kada nors į šiuolaikiškai atrodantį Pakruojį.

Domėtasi ateities planais

„Pakruojo krašte“ išspausdinus straipsnį „Pakruojo keliams ir gatvėms ES milijonai“ (2013-06-28 ) internete laikraščio skaitytoja komentaruose rašė: „ Gerai, kad kaimuose tvarkomi keliai. Bet pačiame mieste – vienos duobės. Ar planuojama jas remontuoti?“

Laikraščio skaitytojams, besidomintiems, kaip ateityje planuojama panaudoti ES paramą savivaldos transporto infrastruktūrai modernizavizuot ir plėtoti, primename susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus „Pakruojo krašte“ publikuotas mintis, kad ateinantį finansavimo laikotarpį nuo 2014-ųjų yra numatyta daugiau lėšų skirti automobilių keliams atnaujinti ir gerinti, o tuo pačiu ir gatvių rekonstrukcijai.

Publikacijose – geros naujienos

Publikacija „Europiniai keliai atvėrė turistams didžiausią Lietuvoje dvarą“ ("Pakruojo kraštas“ 2013-05-21) internete komentatorius, pasivadinęs „verto“, rašo: „Tai gera naujiena ne tik kitos šalies, bet ir Lietuvos gyventojams“. Taip laikraščio skaitytojas atsiliepė apie pasaulyje žinomos vokiečių sutuoktinių poros viešnagę Pakruojyje, kurie čia atvažiavę džiaugėsi Lietuvoje radę europietiškus, geros kokybės ir saugius kelius.

Straipsnio „Rekonstruoti šaligatviai pakeitė neįgaliųjų gyvenimą“ komentatorius internete, pasivadinęs „o“, rašo: „O, kad taip Šiauliuose..., pvz. – Draugystės prospekte“.

Šioje publikacijoje rašyta, kad Pakruojyje atnaujintų šaligatvių nebesitikėjusi savo gyvenime sulaukti pakruojietė Bronislava dabar jais važinėja elektriniu skuteriu ir be kitų pagalbos gali pasiekti jai reikalingą įstaigą ar parduotuvę. Kol šaligatviai buvo neremontuoti, ištrupėjusiomis plytelėmis, moteris į miestą be kitų pagalbos neišeidavo, nes skuteriu paprasčiausia nebūtų sugebėjusi važiuoti.

Kitas šios publikacijos komentatorius pripažįsta, kad Pakruojo šaligatvių kokybė ir jų pritaikymas neįgaliesiems artėja prie europietiškų reikalavimų: „Nuvažiuokite į Angliją, ten kas antras žmogus tokiais skuteriais važinėja. Ten viskas daroma, kad žmonėms su negalia viskas būtų patogu: į parduotuvę ar šiaip iš namų išeiti“.


KLAUSIAME

Ką manote apie gatvių ir kelių rekonstrukciją bei Europos Sąjungos paramą šiems projektams?

Į klausimą atsako „Pakruojo krašto“ skaitytojai.

Kostas MIEŽIS, ūkininkas:

– Gyvenu Dargužių kaime, prie neseniai rekonstruoto kelio Šiauliai– Pakruojis–Pasvalys. Tai – iš tiesų sunkiuoju transportu labai apkrautas kelias. Man šiuo keliu tenka važinėti ir dviračiu (iki artimiausios parduotuvės Degučiuose) ir visureigiu, jei vykstu toliau.

Kelio kokybė žymiai pasikeitė, kai jis buvo rekonstruotas: neliko duobių, asfalte įspaustų sunkiasvorio transporto provėžų. Be to, dabar prie kelkraščio už punktyrinės linijos yra paliktas kelių dešimčių centimetrų asfalto takelis dviračiams.


Eglė VILČIAUSKIENĖ, socialinė darbuotoja:

– Jei ne Europos Sąjungos parama, mūsų keliai būtų visai prasti. Parama, mano manymu, yra vienintelė išeitis keliams gerinti. Neretai važiuojame į pajūrį ir matome, kokie geri mūsų magistraliniai keliai. Nepalyginsi su Latvijos – didelis skirtumas. Savo keliais galime džiaugtis. Bet ne paslaptis, kad turime ir vilčių, jog ateinantį finansavimo laikotarpį parama nemažės. Ji būtų labai reikalinga kaimo keliams rekonstruoti.


Reda PĖŽELIENĖ, pedagogė:

– Gyvenu Linkuvoje, todėl į Pakruojį galiu žvelgti tarsi iš šalies. Mano akimis, svarbiausias ir pats ryškiausias pastarųjų kelerių metų Pakruojyje įvykis – Vytauto Didžiojo gatvės rekonstrukcija. Europos Sąjungos parama tikrai pakeitė miesto veidą. O jis – tarsi žmogaus: jei gatvių važiuojamoji dalis išmarginta duobėmis, šaligatvių plytelės ištrupėjusios, tai miestas atrodo senas, skurdus ir kažkoks pavargęs.

O po rekonstrukcijos pagrindinė gatvė tarsi sušvito naujai, imta labiau puošti gėlėmis. Manau, tvarka ugdo kiekviename žmoguje ne tik estetinį aplinkos supratimą, bet ir pagarbą bei meilę savo miestui.

Užs. Nr. 192667

Autorės nuotr.