Privačią žemę „patręšė“ melioracijos dumblu

Privačią žemę „patręšė“ melioracijos dumblu

SKAITYTOJAI KREIPIASI

Privačią žemę „patręšė“ melioracijos dumblu

Į redakciją kreipėsi privačios žemės savininkai, kurių sklypai Šiaulių rajone, palei Šiaulių miesto Skroblų gatvę, buvo užversti dumblu, moliu, akmenimis, šakomis. Visa tai iškasta valant greta esantį melioracijos griovį. Darbus atlikusi įmonė klaidų nemato.

Gintarė VALUCKYTĖ

gintare@skrastas.lt

15 metrų į svetimą žemę

Prie melioracijos griovio, už kurio plyti dar mažiausiai 15 savininkų žemės sklypai, pasitiko šiauliečiai pensininkai Kazimieras ir Danutė Klevinskai.

„Užpylė 15 metrų. Čia šimtą metų niekas nesudygs. Kokio plūgo reikėtų šiai žemei dirbti?“ – piktinosi K. Klevinskas.

Klevinskai čia sodindavo bulves, morkas, burokus. Jiems priklauso apie 86 arus žemės, maždaug šeši iš jų dabar po storu dumblo, molio, akmenų, šakų sluoksniu.

Pievoje mėtosi iš griovio išrauti kelmai, šakos. „Sumetė į pievą, kad nereikėtų vežti,“ – sakė D. Klevinskienė. Matyti ir gilios traktoriaus paliktos provėžos.

Buvo susirinkę daugiau savininkų, nes kiekvienas prarado panašią dalį žemės. Jie piktinosi ir tuo, kad dingo riboženkliai, o juos pasistatyti kainuoja apie 200 litų.

Žmonės sakė bendravę su melioracijos griovio valymo projekto techninės priežiūros inžinieriumi Kęstučiu Vaičaičiu, kuris atsakęs, jog pažeidimai turėtų būti ištaisyti iki kitos dienos ryto.

Savivaldybė žada nepriimti darbo

Griovio valymo darbus užsakė Šiaulių rajono savivaldybė. Turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotojas Alvydas Žirgulis teigė, kad rangovai – įmonė „Vorupė“. Aiškino, kad Savivaldybės administracija nepasirašys darbų priėmimo aktų, kol teritorija nebus sutvarkyta taip, kad žemės savininkai neturėtų pretenzijų.

Techninės priežiūros inžinierius K. Vaičaitis sakė, kad „Voruta“ buvo supažindinta su raštu išdėstytais žemės savininkų reikalavimais ir jie turėtų sulaukti atsakymo. Sutartis pasirašyta iki liepos, bet darbus įmonė turėjo baigti iki gegužės 24 dienos.

Pasak inžinieriaus, melioracijos griovio sistemos gerinimas neturi bloginti savininko padėties.

Rangovas jaučiasi teisus

„Vorutos“ vadovas Alfonsas Jokūbaitis „Šiaulių kraštui“ sakė, kad viską atliko teisingai: „Apsaugos zona yra penki metrai nuo griovio. Pagal melioracijos įstatymą dešimt metrų nuo griovio gruntas ir augmenija yra paskleidžiami“.

A. Jokūbaitis teigė, jog pretenzijos turi būti teikiamos užsakovui. Privačią žemę tvarkytų tik tada, jeigu savivaldybė sumokėtų.

„Aš darbus atlikau taip, kaip yra projekte. Kur dumblą išvežti? Žemės visur privačios. Į karjerus už keliasdešimt kilometrų? Tai turi pasakyti užsakovas,“ – sakė A. Jokūbaitis.

Dėl riboženklių sunaikinimo A. Jokūbaitis teisinosi, jog žolėje nepastebėjo, jie nebuvę įrengti pagal taisykles.

Kas apgins savininkus?

Dainius Žiedas, advokatų kontoros „Žičkus, Žiedas ir partneriai“ advokatas sakė, kad už tinkamą darbų atlikimą yra atsakingas užsakovas – Šiaulių rajono savivaldybės administracija.

Ji turėtų atsakyti ir už tvarką po rangovo atliktų darbų.

Advokato teigimu, žemės savininkai neturėtų spausti rangovo, nes jiems atsako užsakovas, o užsakovui – rangovas.

Jono TAMULIO nuotr.

ŽEMĖ: Melioracijos griovio valymas žemės savininkams Kazimierui ir Danutei Klevinskams kainavo apie šešis arus dirbamos žemės – ji užpilta dumblu, akmenimis, šakomis.

PIEVA: Privačiose pievose mėtosi iš griovio ištrauktos šakos ir kelmai.