
Naujausios
„Sodroje“ daugiausia klausta apie būsimas pensijas
Vakar Šiauliuose ir Kelmėje lankėsi Valstybinio socialinio draudimo fondo (VSDF) valdybos vadovai bei specialistai. Jie susitiko su skyrių darbuotojais, vedė seminarus ir konsultavo gyventojus.
Regina MUSNECKIENĖ
reginamus@skrastas.lt
Kiekvienas atvejis – kitoks
Į Šiaulius ir Kelmę atvyko VSDF direktoriaus pavaduotojai Česlava Zabulėnienė, Ježyj Miskis, Komunikacijos skyriaus vedėjas Algirdas Meškauskas, Pašalpų skyriaus vedėja Janina Daunoravičienė ir kiti specialistai.
Pensijų klausimai domino nemažą būrį šiauliečių. Daugelis buvo užsirašę priėmimui iš anksto, kiti atėjo, perskaitę skelbimą spaudoje.
Kelmėje interesantus taip pat labiausiai domino pensijos kaupimas – ar grįžti į „Sodrą“, ar toliau kaupti dalį pensijos antros pakopos privačiame pensijų fonde.
Specialistai pažymėjo, jog internetiniame portale pateiktos skaičiuoklės neatspindės tikrosios dirbančio žmogaus pensijos ir vargiai padės apsispręsti. Geriausia konsultuotis „Sodros“ skyriuje.
Pavyzdžiui, nedidelį atlyginimą gaunantis, iki šiol ir privačiame fonde dalį pensijos kaupiantis žmogus klausė, ar jam verta grįžti į „Sodrą“, kai iki pensijos liko tik treji metai.
Specialistai paskaičiavo, jog grįžus į „Sodrą“ pensija padidėtų tik aštuoniais litais. Todėl labiau apsimoka porą procentų iš įmokų „Sodrai“ toliau kaupti privačiame fonde, mokėti vieną procentą nuo atlyginimo pačiam ir vieną procentą prisidurti iš valstybės.
Tačiau, pasak „Sodros“ atstovų, kiekvienas atvejis yra vis kitoks.
Apsisprendė dešimtys tūkstančių
Pastarosiomis savaitėmis 3000 būsimų pensininkų pareiškė norą grįžti atgal į „Sodrą“. 40 tūkstančių jaunesnio amžiaus žmonių nusprendė kaupti dalį lėšų senatvei antros pakopos privačiuose fonduose, pasinaudodami valstybės parama.
Nuo 2004 metų sutartis su privačiais fondais dėl papildomos pensijos dalies kaupimo sudarė apie milijonas Lietuvos gyventojų. Tačiau įmokas privatiems fondams „Sodra“ perveda tik iš 700 tūkstančių gyventojų įmokų. Kiti nedirba arba yra emigravę.
Šiemet per pirmuosius tris mėnesius „Sodra“ surinko įmokų 150 milijonų litų daugiau negu pernai per tą patį laikotarpį.
Šiaulių regione vidutinis atlyginimas šiemet padidėjo 107 litais.
Galės konsultuotis skambučių centre
Jau keli mėnesiai „Sodra“ moka ir nedarbo pašalpas. Išmokos už praėjusį mėnesį pervedamos iki einamojo mėnesio 19 dienos.
Perėmus naują funkciją, „Sodroje“ papildomai įdarbinta 14 specialistų, reikėjo nupirkti naujos įrangos. Nedarbo pašalpų mokėjimu rūpinasi Utenos skyriaus darbuotojai.
Nuo liepos bedarbiai ir kiti „Sodros“ klientai galės konsultuotis telefonu. Sudaryta sutartis su Radviliškio skambučių centru.
Autorės nuotr.
PRINCIPAI: Valstybinio socialinio draudimo fondo Pašalpų skyriaus vedėja Janina Daunoravičienė išdėstė pagrindinius principus, kiek mažinama papildoma pensijos dalis, kai dalis „Sodros“ įmokų pervedama į privatų fondą.
SUSITIKIMAI: „Sodros“ atstovai (iš kairės): Leonas Starzdauskas, Česlava Zabulėnienė, Ježyj Miskis ir Algirdas Meškauskas Šiauliuose ir Kelmėje susitiko su konsultuotis panorusiais gyventojais.