
Naujausios
Istorikas antrą kartą įvertintas už patriotiškumą
Vakar tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje Patriotų premija už mokslinę studiją „Kas laimėjo Žalgirio mūšį? Istorinio paveldo dalybos Vidurio ir Rytų Europoje“ apdovanoti šiaulietis istorikas Dangiras Mačiulis, Rimvydas Petrauskas ir Darius Staliūnas.
Knygoje pristatoma Žalgirio mūšio vertinimų kaita lietuvių, vokiečių, lenkų, baltarusių bei ukrainiečių visuomenėse, atskleidžiama, kaip ir kodėl kito Žalgirio mūšio vaizdinys Vidurio ir Rytų Europoje.
„Džiugu, kad tokios knygos apdovanojamos, – vakar sakė D. Mačiulis. – Tai rodo, kad Lietuvoje su patriotizmo samprata nėra blogai. Kad, kalbant apie istorinę praeitį, įmanomas ir kritiškas požiūris, o patriotizmas nėra tik tada, kai apie praeitį rašomos odės.“
Lietuvos istorijos instituto XX amžiaus istorijos skyriaus mokslo darbuotojas, humanitarinių mokslų daktaras D. Mačiulis Patriotų premijos laureatu tampa antrą kartą. Šiuo titulu jis buvo įvertintas 2011 metais už kartu su Dariumi Baronu parašytą knygą „Pilėnai ir Margiris: istorija ir legenda“.
Šiuo metu D. Mačiulis su kolega D. Staliūnu rašo knygą apie Vilnių, kaip Lietuvos sostinės idėją, nuo tautinio atgimimo iki Nepriklausomybės praradimo.
Knygų mugėje apdovanoti ir kiti Patriotų premijos laureatai. Vaikų knygos kategorijoje premiją laimėjo Vilės Vėl (Vilijos Dailidienės) knyga „Kaip mes išgarsėjome“. Premija už patriotinę beletristinę knygą buvo skirta Alvydo Šlepiko romanui „Mano vardas – Marytė“.
Apdovanojimus laureatams įteikė krašto apsaugos viceministras Antanas Valys ir Lietuvos leidėjų asociacijos prezidentas Remigijus Jokubauskas.
Šiemet konkurso dalyviai vertinimui buvo pateikę 41 įvairių žanrų knygą, išleistą per praėjusius metus.
Patriotų premijos teikiamos trečius metus.
„Šiaulių krašto“ inf.
Gedimino SAVICKIO (ELTA) nuotr.
PATRIOTAS: Istorikas Dangiras Mačiulis Patriotų premija apdovanotas antrą kartą.
KNYGA: Dangiras Mačiulis, Rimvydas Petrauskas ir Darius Staliūnas Patriotų premija įvertinti už mokslinę studiją „Kas laimėjo Žalgirio mūšį? Istorinio paveldo dalybos Vidurio ir Rytų Europoje“.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.