Kleboniškių kaimo buities muziejus kvepės meduoliais

Augustės LABENSKYTĖS nuotr.
Edukacinių dirbtuvių dalyviai mokysis kepti ir puošti tradicinius meduolius.
Lapkričio 19 dieną 13 valandą Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities skyriuje (Radviliškio r.) vyks šventėmis kvepiančios edukacinės dirbtuvės „Tradicinių meduolių gamyba ir puošimas“.

Edukaciją, skirtą pristatyti senąjį kepėjo amatą, ves sertifikuotų tautinio paveldo produktų amatininkė, kepėjų amato puoselėtoja dr. Rasa Bertašiūtė.

R. Bertašiūtė meduolių gamybos, puošybos dirbtuves Kleboniškių kaimo buities skyriuje vedė ir pernai – dalyviai ją titulavo visame pasaulyje skaniausių ir gražiausių meduolių autore. R. Bertašiūtė ne tik puikiai išmano senąjį kepėjų amatą, bet yra ir viena geriausių medinės architektūros žinovių Lietuvoje.

Edukacijos „Tradicinių meduolių gamyba ir puošimas“ dalyviai sužinos meduolių istoriją, receptus, viską išbandys patys – keps, puoš glaistu – ir pajaus, kad šventės jau visai čia pat!

Po senąją kaimo gryčią pasklidęs kepinių kvapas, bendrystė prie stalo pažadins ir primins gražiausias Kalėdų laukimo akimirkas, malonų jaudulį, stebuklų nuojautą, ramybės jausmą. Netrukus Kalėdomis kvepės ir namai, o įvairiausių formų meduoliai taps šventinio stalo puošmena.

Meduolių kepimo tradicija gyvuoja nuo viduramžių, dabar meduoliai kalėdiniu laikotarpiu puošiami daugelyje šalių, be jų neįsivaizduojamos Vokietijos, Austrijos ar Belgijos kalėdinės mugės. Lietuvoje meduoliai buvo kepami ne tik Kalėdoms, bet ir kitų švenčių proga. Kepėjai stengėsi iškepti kuo įdomesnės formos meduolių, puošė glaistu. Akį traukiančius skanėstus parduodavo turguje, jomarke.

Edukacinių dirbtuvių „Tradicinių meduolių gamyba ir puošimas“ dalyvių skaičius ribotas, būtina išankstinė registracija tel. 8611 12053.

Kalėdų laukimas Kleboniškių kaimo buities skyriuje tęsis lapkričio 26 dieną 13 valandą – vyks edukacinės dirbtuvės „Adventinio vainiko pynimas“.