Kleboniškių kaimo buities muziejuje vėl atgis sienieji amatai

Lauros PRASCEVIČIŪTĖS nuotr.
Sekmadienį Kleboniškių kaimo buities muziejuje vyks priešpaskutinė šiais metais „Senųjų amatų ir edukacijų diena“.
Rugpjūčio 21 dieną nuo 11 iki 17 valandos Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių buities skyriuje (Radviliškio r.) vyks jau priešpaskutinė šiais metais „Senųjų amatų ir edukacijų diena“.

Sekmadienį su lankytojais bendraus, kartu kurs ir darbuosis dešimt amatininkų ir edukatorių: puodžius, medžio ir šaukštų drožėjai, siuvėja, sodų rišėjas, pintinių ir juostų pynėjos, audėja, veiks lėlių iš skiaučių rišimo, linų apdirbimo, verpimo, skalbimo, žolynų pažinimo ir kt. dirbtuvės.

Kaimas vėl bus pilnas bendrystės, pažinimo džiaugsmo ir kūrybinio stebuklo: molis virs gražiausiais puodeliais, medis – skulptūromis ir šaukštais, šiaudai – puošniais sodais, vytelės – puikiais krepšiais, siūlai – juostomis ir audiniais.

Renginio dalyviai sužinos ir pamatys, kaip užauginti linai tampa siūlais, o siūlai audimo staklėse sugula į audeklus, kiek darbo ankščiau reikėjo įdėti skalbiant ir lyginant drabužius ar patalus. Ne tik sužinos, pamatys, bet ir patys išbandys.

Žolynų pažinimo dirbtuvėlėse aromatą skleis Kleboniškių kaime užauginti augalai – lankytojai patys galės susikurti savo mėgstamiausių skonių arbatą.

Kaime laikas kitoks, tad renginio „Senųjų amatų ir edukacijų diena“ dalyviai kviečiami neskubėti, grožėtis pražydusiais įvairiaspalviais jurginais, pažinti senojo kaimo gyvenimą, apžiūrėti muziejaus ekspozicijas, Laimutės Širvydienės grafikos ir Odetos Tumėnaitės-Bražėnienės popieriaus karpinių, medžio ir lino raižinių parodas.

Paskutinė šių metų „Senųjų amatų ir edukacijų diena“ vyks kalendoriui įžengus į rudenį – rugsėjo 3 dieną.