„Šiaulių krašto“ žurnalistė – kalbos bičiulė

Redakcijos archyvo nuotr.
Žur­na­lis­tė Re­gi­na Mus­nec­kie­nė.
Lietuvių kalbos draugijos Kelmės skyrius kalbos bičiule pripažino „Šiaulių krašto“ žurnalistę Reginą Musneckienę. Nominacija skirta „už viešai rodytą ir rodomą meilę gimtajai kalbai, rūpinimąsi ja ir publikacijose skleidžiamą tautiškumo, patriotizmo dvasią.

„Didžiuojamės galėdami Jus pavadinti Kelmės krašto žurnaliste – kalbos bičiule“, – rašoma padėkos rašte, kurį įteikė Kelmės rajono savivaldybės kalbos tvarkytoja dr. Laima Ona Gudzinevičiūtė.

Padėkos raštai, dovanų kuponai ir atminimo knygos keturiems Kelmės rajone dirbusiems ir dirbantiems žurnalistams įteikti minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.

Minėjimas įvyko praėjusį penktadienį Kelmės krašto muziejuje. Renginį vedė Lietuvių kalbos draugijos Kelmės skyriaus pirmininkė, Kelmės „Kražantės“ progimnazijos mokytoja – metodininkė Alma Paulauskienė.

Renginyje kalbėjęs laikinai mero pareigas einantis mero pavaduotojas Egidijus Ūksas pasidžiaugė, jog lietuvių pasas – vienas iš stipriausiųjų Europos sąjungoje, be vizų atveriantis valstybių sienas, suteikiantis kitų galimybių. Tačiau vicemeras pasidalijo susirūpinimu dėl požiūrio į lietuvių kalbą, kai pastarosiomis dienomis buvo leista registruoti lietuvių įmones užsienietiškais pavadinimais. Nusistebėjimą kelia, jog tai inicijuoja Nepriklausomybės laikotarpiu išaugusi jaunoji karta. „Kas bus po trisdešimties metų?“ – klausė E. Ūksas. – Prancūzijoje visi stengiasi rašyti ir kalbėti prancūziškai. Parduotuvių pavadinimai – tik prancūzų kalba. Ir negali būti kitaip. Mes taip pat turėtume kalbėti ir didžiuotis, kad kalbame seniausia indoeuropiečių kalba.“

O. L. Gudzinevičiūtė dėkojo Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokyklos mokytojai Irenai Leskauskienei, už sukurtą karpinį – ženklą Lietuvių kalbos draugijos Kelmės skyriui.

Mintimis apie knygą ir gimtąją kalbą dalijosi Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos ir Kelmės „Kražantės“ progimnazijos mokinės.

Už sėkmingą dalyvavimą Respublikiniame jaunųjų filologų konkurse įteiktos padėkos Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos mokinėms Ugnei Kniūraitei, Akvilei Staražinskaitei, Margaritai Gedvygaitei ir Egilei Baršytei bei jų mokytojai Emilijai Kvietkuvienei.

Už aktyvų dalyvavimą lietuvių kalbą puoselėjančiuose rajono renginiuose: pranešimų rengimą, meninį skaitymą ir kt. padėkota Kelmės „Kražantės“ progimnazijos mokinėms Amirai Lindautaitei, Karolinai Iždonaitei, Smiltei Trijonytei ir Brigitai Butkutei bei jų mokytojai Astai Stulpinienei.

Savo kūrybos dainas atliko Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos mokinė Akvilė Staražinskaitė.