Pavenčiuose atnaujinta krepšinio aikštelė

Zigmo RIPINSKIO nuotr.
Nauja krepšinio aikštelės Pavenčiuose danga kainavo beveik 10 tūkstančių eurų.
Praėjusį savaitgalį Kuršėnų Pavenčių bendruomenė atidarė atnaujintą krepšinio aikštelę, praneša Šiaulių rajono savivaldybė.

Bendruomenė vykdo projektą „Pavenčiuose sportuoti gera“, kuriuo siekiama atnaujinti Pavenčių krepšinio aikštelę ir jos aplinką. Projekto vertė 9600 eurų, jį dalinai finansavo Savivaldybė, sporto klubas „Kristalas“, verslo įmonės, reikšmingą finansinę paramos dalį sudaro gyventojų skirtos lėšos.

Pavenčių bendruomenė organizavo talkas ir savo pastangomis parengė aikštelę dangos klojimui bei sutvarkė prieigą prie aikštelės. Rangovas UAB „Sportinės dangos“ seną ir suskilinėjusią asfalto dangą padengė šiuolaikiška ir daug saugesne sportavimui gumine.

Krepšinio aikštelė bendruomenei ir kuršėniškiams buvo ir yra svarbi sporto bei laisvalaikio praleidimo vieta. Čia nuolat sportuoja ir bendrauja vaikai, jaunimas, treniruojasi sporto klubų krepšininkai, laisvalaikį leidžia Kuršėnų kūrybos namų mokiniai, judėjimo įgūdžius tobulina netoliese įsikūrusio dienos centro lankytojai.

Pavenčių krepšinio aikštelėje sporto klubas „Kristalas“ organizuoja 3X3 profesionalių ir mėgėjų krepšinio komandų turnyrus.

Aikštelė įrengta šalia parko, kuriame bendruomenės iniciatyva įrengti ir lauko treniruokliai. Bendruomenė tiki, kad atnaujinta ir atvira visuomenei aikštelė ir kitos įrengtos sveikatinimosi erdvės tarnaus ilgai, nes įtraukiant gyventojus į veiklas, didėja motyvacija atsakingai naudoti inventorių bei sudrausminti piktavalius.

Tačiau projektas dar visiškai nėra baigtas. Vykdomi finansiniai atsiskaitymai su rangovais už darbus, planuojama ir toliau organizuoti aikštelės aplinkos tvarkymo darbus. Ypač rekonstrukcijos reikia prie aikštelės drėgmės ir puvinio paveiktiems suoliukams.

Krepšinio aikštelės atidarymo proga buvo surengtas 3X3 krepšinio turnyras, kuriame aikštelės dangą ir krepšinio lankus išbandė legendiniai „Šiaulių“ krepšinio klubo ir nacionalinės rinktinės krepšininkai Donatas Slanina ir Mindaugas Žukauskas.

Bendruomenė šiuo metu įgyvendina ir dar vieną projektą „Sveikatinimosi erdvių Pavenčiuose gerinimas“. Jis finansuojamas Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto lėšomis. Projekto vertė yra 700 eurų. Bendruomenė planuoja baigti šalia krepšinio aikštelės pradėtus petankės žaidimo įrengimo darbus, kuri atitiks kvalifikacinius sporto reikalavimus ir bus tinkama rengti petankės sporto varžybas.