Kriukai vėl stebina velykinėmis puošmenomis

Loretos RIPSKYTĖS nuotr.
Iš Joniškio pusės prie Kriukų karaliauja vištaitės, viščiukai, ritinėjasi kiaušiniai.
Kriukų miestelis (Joniškio rajonas) jau ne vieną kartą prieš didžiąsias metų šventes vietos gyventojus ir svečius stebino išskirtinėmis dekoracijomis, patraukiančiomis dėmesį. Ne išimtis ir šios Velykos, kurias įstaigos ir organizacijos pasitinka, kūrybingai rodydamos savo išmonę. Miestelyje bent keliose vietose praeiviai ir pravažiuojantieji gali išvysti ir šiaudinių vištaičių, ir zuikių–medinukų, ir siūtų kiaušinių ar net visą kiaušinių medį.

 

Nuo Joniškio pusės atvažiuojančius pirmiausia pasitinka dvi aukštaūgės į kūgius susuktos vištos su siūtų medžiaginių geltonų viščiukų draugija ir skirtingo dydžio taip pat siūtais įvairių spalvų kiaušiniais. Viena ilgakojė vištelė prisėdusi ant šiaudų ritinio, kita įsitaisiusi apačioje greta jo. Šiuo dailiu pulkeliu rūpinosi, idėją brandino Kriukų moterų klubas „Žara“, sukūręs dar vieną dekoraciją ir miestelio centre.

O štai nuo Žeimelio pusės į riedančius keliu iš tolo didelėmis ilgomis blakstienomis puoštomis išplėstomis akimis žvelgia iš trijų rulonų sudėtas gigantiškas viščiukas, prie kurio aplink žaluma tiesiog švyti žolė. Atidžiau pasidairius matyti, kad kitur žolė dar rusva, iš po žiemos neatsigavusi. Tad iš kur toje vietoje tokia pavasarinė gaiva? Ogi, pasirodo, toji žolė specialiai dažyta. Šia dekoracija rūpinosi Trečiojo amžiaus universitetas ir Vaikų dienos centras „Erdvė“, kurių pastangomis taip pat įrengtas dar vienas patrauklus kampelis Stepono Dariaus ir Stasio Girėno bei Naujosios gatvių sankryžoje, kur kiekvienas norintis atrakcijos gali nusifotografuoti, stabtelėjęs už marginto didelio kiaušinio ir iškišęs galvą pro specialiai tam paliktą angą.

Prie Kriukų miestelio bendruomenės „Šešėvė“ namų pastatytas vėlyje linguojantis berželis, puoštas kiaušiniais, prie seniūnijos gandralizdį su gandrų pora kūrė neįgaliųjų draugijos nariai. Kriukų pagrindinės mokyklos teritorijoje akį traukia iš medžio ritinių sukalti šelmiški zuikiai. Į kurią pusę bepažvelgti, visur kažką pamatysi, kartu pajausdamas miestelio dvasią, čia gyvenančių žmonių nuotaiką.

„Mes sutarėme ir pasidalinome erdves, kurias įstaigos, organizacijos dabar prieš kiekvienas šventes ir puošia pagal savo išmonę. Prieš Kalėdas Kriukuose pravažiuojantieji galėjo pamatyti 2021 metų simbolį – jautuką, dabar kiekviena organizacija kūrė velykinius simbolius. Nebuvo vienos koncepcijos, norėjosi, kad kiekviena dekoracija turėtų savitą braižą, kad žmonės darytų taip, kaip jiems atrodo tinkamiausia, įdomiausia. Dabar žmonės sustoja, pasivaikščioja, fotografuojasi, tad tikrai smagu, – „Šiaulių kraštui“ sakė Kriukų seniūnė Audronė Impolienė. – O juk nėra paprasta viską sukurti, reikia ir idėjos, ir organizacinių gebėjimų, laiko, medžiagų, darbo jėgos. Galų gale, šilumos ir meilės savo miesteliui. Esu labai dėkinga žmonėms, kad jie tai daro.“

Susijusios naujienos