Kelmės rajono taryboje persigrupavo jėgos: papilnėjo mero šalininkų frakcija, nukraujavo sodcemai ir „valstiečiai“

Reginos MUSNECKIENĖS nuotr.
Naujo tarybos nario Egidijaus Želvio priesaiką priėmė Vyriausios rinkimų komisijos atstovas Andrius Kupstas.
Praėjusį penktadienį Vyriausiosios rinkimų komisijos atstovas Andrius Kupstas priėmė naujo Kelmės rajono tarybos nario Egidijaus Želvio priesaiką. Kadangi mero rinkimus laimėjo pats save išsikėlęs komiteto „Už vieningą Kelmę“ atstovas, šis komitetas pasipildė vienu mandatu. Socialdemokratų frakcija vieną mandatą prarado.

Sumažėjo gausiausioji frakcija

2019 metų savivaldybių rinkimuose daugiausia, devynis, tarybos narių mandatus laimėjo socialdemokratų partijos atstovai. Jiems atiteko ir mero postas. Meru tiesioginiuose rinkimuose išrinktas socialdemokratų partijos Kelmės skyriaus pirmininkas Vaclovas Andrulis. Tai buvo jau ne pirmoji jo vadovavimo rajonui kadencija.

Tačiau STT pareigūnams užfiksavus rajono merą imant kyšį, jis nušalintas nuo pareigų. Vykstant teismams jo kaip tarybos nario – mero vieta rajono taryboje buvo tuščia. Kadangi V. Andrulis teismo pripažintas kaltu ir nušalintas nuo mero ir bet kokių kitų pareigų valstybės tarnyboje penkeriems metams, buvo renkamas naujas meras.

Naujuoju Kelmės rajono meru išrinktas Ildefonsas Petkevičius į rajono tarybą 2019 metais išrinktas kaip visuomeninio komiteto „Už vieningą Kelmę“ atstovas.

Kadangi šio komiteto atstovui dabar atiteko mero postas, komitetui priklauso dar vienas tarybos nario mandatas. Tarybos nariu tapo Kelmės girininkas Egidijus Želvys.

Visuomeninio komiteto „Už vieningą Kelmę“ mandatų skaičius rajono taryboje išaugo iki trijų, socialdemokratų sumažėjo iki aštuonių.

Pagausėjo mišrioji frakcija

Po 2019 metų savivaldybių rinkimų tik po du mandatus turėję visuomeninio komiteto „Už vieningą Kelmę“ bei Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovai buvo susijungę į mišrią frakciją, kurią sudarė 4 nariai. Jie priklausė valdančiajai koalicijai.

Komitetui „Už vieningą Kelmę“ po mero rinkimų gavus dar vieną mandatą, mišrioji frakcija pagausėjo iki penkių narių. O neseniai ją papildė dar du Valstiečių ir žaliųjų frakcijos nariai Vytautas Barkauskas, iki šių metų pavasario dar vadovavęs Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Kelmės skyriui, ir Zigmas Filipavičius. V. Barkauskas paliko ir Valstiečių bei žaliųjų sąjungą. Taigi, dabar mišrioji frakcija – antra pagal dydį taryboje.

„Šiaulių krašto“ paklaustas, kas nulėmė tokį jo sprendimą, V. Barkauskas vengė platesnių komentarų. Paaiškino tik tiek, jog kai kur nesutapo jo ir kitų valdybos narių nuomonės. Be to, dėl didelio užimtumo, daugybės visuomeninių pareigų negalėjęs lankyti valdybos posėdžių. „Širdyje aš vis tiek išliksiu „valstiečiu“, o kol kas nenoriu prisirišti prie jokios partijos“, – tvirtino V. Barkauskas.

Valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūnė Reda Mažonavičienė „Šiaulių kraštui“ tvirtino, jog toks V. Barkausko sprendimas jai buvo netikėtas. Apie savo pasitraukimą iš frakcijos tarybos narys seniūnei pranešė elektroniniu paštu prieš pat rajono tarybos posėdį, kuriame buvo pranešta apie V. Barkausko ir Z. Filipavičiaus pasitraukimą į mišriąją frakciją.

„Nustebau, jog V. Barkauskas pasitraukė iš partijos ir frakcijos nieko nepaaiškinęs. Jeigu kas nepatiko, galėjo atvykti į valdybos ar frakcijos posėdį ir atvirai išdėstyti savo mintis. Manau, jog visada įmanoma rasti kompromisą“, – sakė R. Mažonavičienė.

Valstiečių ir žaliųjų frakcijos atstovų manymu, V. Barkauskas turėjo įtakos ir Z. Filipavičiaus pasitraukimui, nors pora savaičių prieš lemtingąjį tarybos posėdį pastarasis laikinai einančiam Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Kelmės skyriaus pirmininko pareigas Juozui Rimkui tvirtinęs, jog visuomet liksiąs su „valstiečiais“.

„Valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūnė R. Mažonavičienė sakė nedramatizuojanti situacijos. Frakcija sumažėjo iki keturių žmonių, opozicijoje liko septyni tarybos nariai: trys liberalai ir keturi „valstiečiai“. Tačiau ir anksčiau, kai opozicijoje buvo devyni tarybos nariai, jų nuomonė nelabai ką reiškė. Šešiolika mandatų turėjusi valdančioji dauguma priimdavo tokius sprendimus, kokių norėjo.

Pasikeitimų taryboje labai daug

Šią kadenciją rajono taryboje keitėsi ypač daug narių. Kaip komentavo Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų partijos atstovas mero pavaduotojas Egidijus Ūksas, tiek pasikeitimų buvo tik tuomet, kai buvo priimtas naujas Valstybės tarnybos įstatymas, ir mandatų privalėjo atsisakyti valstybės tarnautojai.

Šią kadenciją tarybos sudėtis taip pat keitėsi dėl to, jog kai kurie tarybos nariai laimėjo konkursus vadovauti biudžetinėms įstaigoms, dėl sveikatos ir kitokių priežasčių.

Socialdemokratų frakcijoje pasikeitė du tarybos nariai. Mindaugas Čerkauskas laimėjo konkursą Profesinio rengimo centro direktoriaus pareigoms. Jį rajono Taryboje pakeitė Algirdas Steponkevičius.

Ramūnas Baranauskas tarybos nario mandato atsisakė laimėjęs konkursą Socialinių paslaugų centro direktoriaus pareigoms. Jį rajono taryboje pakeitė verslininkas Remigijus Raila.

Pasikeitimų būta ir Valstiečių bei žaliųjų frakcijoje. Šių eilučių autorei atsisakius tarybos narės mandato, ją pakeitė Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos mokytoja Danutė Ivanauskienė.

Dėl sveikatos problemų tarybos nario mandato atsisakė ir „valstietis“ Romas Docius. Jį pakeitė jau minėtas verslininkas Z. Filipavičius.

Liberalų sąjūdžio frakcijos sudėtis keitėsi dėl tarybos nario Tomo Savicko mirties. Jį taryboje pakeitė Ingrida Savickienė.

Susijusios naujienos