„Camino Lituano“ žygis pasiekė Kurtuvėnus

Jurgitos JURGAITIENĖS nuotr.
Žygio dalyviai apžiūrėjo Šiaulių rajoną ir susitiko su vietos gyventojais.
Joninių savaitgalį „Camino Lituano“ bendruomenė keliavo po Žemaitiją – nuo Užvenčio iki Kurtuvėnų. Per kelias dienas, ieškant kelių, nueita apie 70 kilometrų, susitikta su vietos bendruomenėmis, dvasininkais, galimų piligriminių nakvynių vietų šeimininkais.

Žvalgybinis žygis baigėsi Kurtuvėnuose – miestelyje, kuriame „Camino Lituano“ pasitiko svetingi miestelio žmonės – klebonas Marius Dyglys, bendruomenės pirmininkė Jurgita Bartkuvienė, Šiaulių turizmo informacijos centro vadovė Rūta Stankuvienė, Šiaulių rajono savivaldybės Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Jurgaitienė, ansamblis „Kurtuovė“, Kurtuvėnų regioninio parko direktorius Rimvydas Tamulaitis, maistu ir gerumu dalijosi Šiaulių rajono neįgaliųjų ir senjorų asociacija „Neužmirštuolė“. Piligrimams buvo patiektas ir penkių dienų brandintas keptas kumpis, kurį gamina Kurtuvėnų smuklės „Kryžkelė“ šeimininkė Zoselė Kalnikienė. Dar kartą pasidžiaugta kurtuvėniškio Kęstučio Songailos paroda apie „Camino Lituano“, kuri eksponuojama Kurtuvėnų parapijos namuose.

„Camino Lituano“ tęsia žvalgybinius žygius po Lietuvą, kurdama Šv. Jokūbo kelio tinklą visoje Lietuvoje, o šią vasarą didelis dėmesys skiriamas etapui nuo Telšių iki Pakruojo. Keliaudami per Lietuvą „Camino Lituano“ savanoriai domisi tiek pasaulietiniais, tiek bažnytiniais kelio aspektais, kultūrinėmis, istorinėmis, gamtos vietomis, kurios vėliau tampa kelio dalimi.

Tada, kai baigsis kelio žvalgomieji darbai, jis bus sužymėtas Šv. Jokūbo kelio simboliais – kriauklėmis, rodančiomis kryptį. Tačiau viena svarbiausių užduočių – atrasti ryšį su vietos bendruomenėmis, žmonėmis, kurie taip pat tampa Kelio kūrėjais, priimdami piligrimus ir pasakodami apie savo kraštą, galbūt pasiūlydami savo ūkiuose gaminamos produkcijos ar tiesiog karštą vasaros dieną su piligrimu pasidalindami vandeniu.

Žvalgydami kelią nuo Užvenčio iki Kurtuvėnų kelio kūrėjai apsilankė Užvenčio malūne ir parke, bažnyčioje, susitiko su klebonu Aivaru ir bendruomenės atstove Irma, susipažino su literatūriniu šio krašto palikimu. Vėliau kelias vedė iki Vaiguvos, kuri garsėja net dvejomis bažnyčiomis, vieną iš kurių pastatė vietos gyventojas.

Dienos kelionė baigėsi atsinaujinusiame Pakėvio dvare, o kitos dienos kelias vedė iki Palendrių vienuolyno.

Kelio sujungti. Tokiu šio sezono šūkiu pristatomas piligriminis Šv. Jokūbo kelias „Camino Lituano“. Tai 500 kilometrų šiuolaikinis piligrimų kelias, besidriekiantis per visą Lietuvą ir prisijungiantis prie Europos tarptautinio Šv. Jokūbo kelių tinklo. Kelias yra pirmas ir vienintelis, paruoštas keliauti savarankiškai ir besidriekiantis nuo Žagarės iki Seinų Lenkijoje.