Apsauginius skydus medikams gamina ir bibliotekininkai

Audriaus DANIELIAUS nuotr.
Joniškio bibliotekininkai taip pat prisideda gamindami rėmelius apsauginiams skydeliams, kuriuos dovanoja medikams.
Joniškio Jono Avyžiaus viešoji biblioteka taip pat įsijungė į pagalbos medicinos įstaigoms akciją – jos specialistai iš plastiko sutrimačiu spausdintuvu gamina rėmelius apsauginiams veido skydams. Dalis šių gaminių jau pirmadienį buvo nuvežti Joniškio ligoninei ir Greitosios medicinos pagalbos stočiai.

Pirmadienį Joniškio Jono Avyžiaus viešoji biblioteka Joniškio ligoninei nuvežė penkis, o Greitosios medicinos pagalbos stočiai – 17 plastikinių veido skydelių, kuriuos medikai įvertino kaip labai patogius naudoti.

„Iš ligoninės buvome gavę pirminį prašymą tik penkiems skydeliams, bet medicinos personalas gal dar nenumanė, kokios šios priemonės bus, tad vėl susisieksime ir manau, kad reikės pagaminti daugiau. Greitosios medicinos pagalbos stotis pateikė užsakymą 30 skydelių, taigi jiems netrukus pagaminsime visą likusį kiekį ir pristatysime. Pirmiausia rūpinamės savo rajono medikais“, – „Šiaulių kraštui“ sakė Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos direktorė Jovita Šimkevičiūtė.

Vienu metu 3D spausdintuvu galima pagaminti du plastiko rėmelius, į kuriuos tvirtinamas skydelis. Šis procesas, kol iš plastiko siūlų „gimsta“ minėti rėmeliai, užtrunka 4,5 valandos, tad tai nėra skubos darbas.

Skydelius biblioteka gavo iš Robotikos mokyklos, kuri bene pirmoji ėmėsi tokių apsaugos priemonių gamybos. Jai pagelbėti prisijungė tinkamą techniką, tai yra – erdvinių trimačių spausdintuvų turinti Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, kuri išsiuntinėjo pakvietimus ir kitoms šalies bibliotekoms. Į šį kvietimą ir atsiliepė joniškiečiai.

Trimatį spausdintuvą Jono Avyžiaus viešoji biblioteka įsigijo iš projektinių lėšų praėjusiais metais. To paties projekto dėka buvo atnaujinti centrinės bibliotekos ir filialų kompiuteriai, interneto prieiga, wi-fi ryšys. Erdvinio spausdintuvo galimybes bibliotekininkai jau anksčiau pristatė rajono mokykloms.

Bibliotekininkės, dirbdamos nuotoliniu būdu, šuo metu, kai negali tiesiogiai aptarnauti klientų, pradėjo ir siūti daugkartines medžiagines kaukes. Moterys pasirūpino audiniu, verslininkė Irena Plaščinskienė skyrė gumos, reikalingos kilpelėms už ausų tvirtinti. Pirmiausia biblioteka kaukes dovanos savo partneriams, su kuriais bendradarbiauja – senelių namams, Aklųjų ir silpnaregių draugijos Joniškio skyriui.