Biblioteka aprūpina apsauginiais skydeliais

Kelmės Žemaitės viešosios bibliotekos nuotr.
Skydeliai gerai dengia veidą ir yra daugkartiniai.
Kelmės Žemaitės viešoji biblioteka jau išdalijo apie 130 apsauginių skydelių rajono gydymo ir socialinėms įstaigoms. Skydeliai atspausdinti 3D spausdintuvais. Kelmiškiai atspausdina rėmelius, o skydelius, atspausdintus Vilniuje, atsiunčia Nacionalinė biblioteka, kuri dalyvauja projekte kartu su 54 šalies bibliotekomis.

Bibliotekoms nupirko 3 D spausdintuvų

Pernai Kelmės Žemaitės viešoji biblioteka gavo 3D spausdintuvą. Jį nupirko Lietuvos nacionalinė biblioteka, įgyvendindama projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje“ (VIPT), finansuojamą Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų veiksmų programos.

Pernai ir šiemet nacionalinė biblioteka didžiosioms šalies viešosioms bibliotekoms nupirko 58 naujus 3D spausdintuvus.

Šiemet, iškilus koronaviruso pavojui, kelmiškiai prisijungė prie Robotikos mokyklos iniciatyvos padėti aprūpinti apsauginėmis priemonėmis rajono medikus bei socialinius darbuotojus.

Spausdintuvas dirba nuo septynių ryto

Jau nuo septynių ryto bibliotekos patalpose dirba 3D spausdintuvas. Vyriausiasis bibliotekininkas Rolandas Kančauskas spausdina rėmelius skydeliams.

Vieno rėmelio atspausdinimas trunka apie pustrečios valandos. Todėl, norint pagaminti jų kuo daugiau, tenka kuo daugiau valandų įdarbinti aparatą.

Rėmeliams pagaminti reikia specialaus ABS plastiko, kurio kilogramas kainuoja apie 30 eurų. Plastikas perkamas iš projektinių lėšų.

Kai pagaminami rėmeliai, iš Vilniaus atsiunčiami skydeliai. Tuomet sukonstruojama patikima apsaugos priemonė veidui.

Rėmelius Žemaitės viešoji biblioteka pradėjo gaminti nuo kovo pabaigos. Jų atspausdino jau apie 130.

Sukonstruotos veido apsaugos priemonės perduotos Kelmės ligoninės Reanimacijos, Chirurgijos, skyriams, Pirminės sveikatos priežiūros centro Greitosios pagalbos skyriaus darbuotojams, Liolių socialinės globos namų darbuotojams.

Skydeliai – kokybiški

Kaip informavo bibliotekos Metodikos, informacijos ir technologijų skyriaus vyriausioji metodininkė Nijolė Kančauskienė, skydeliais medikai ir socialiniai darbuotojai – labai patenkinti. Tai patogi ir patikima veido apsaugos priemonė. Skydelį tiesiog nuvalai dezinfekciniu skysčiu ir vėl gali nešioti.

„Skydelis dengia veidą ir taip padeda apsisaugoti nuo lašeliniu būdu plintančio koronaviruso, tad mažina galimybę užsikrėsti. Apsauginių skydų dizainą sukūrė Robotikos mokykla kartu su savanorių ir bendrovės „3DCreative“ komanda“, – pasakoja N. Kančauskienė.

Iš pradžių Kelmėje spausdinti rėmeliai į akinius panašioms apsaugos priemonėms. Pastaruoju metu apsaugos skydeliai patobulinti. Jie ne tik gerai dengia veidą, bet ir stipriai pritvirtinami, tad puikiai laikosi.

Pasak N. Kančauskienės, pajautę skydelių pranašumus, į biblioteką skambina ir miesto gyventojai, klausia, ar negalėtų jų nusipirkti. Deja, tai projektinės lėšos, turinčios tikslinę paskirtį. Tad pardavimui skydeliai nespausdinami.