Futbolininkės pasiekė svarbią pergalę Taline

Viliaus DAMBRAUSKO nuotr
Šiaulių "Gintros-Universiteto" futbolininkės iškovojo svarbią pergalę Taline ir priartėjo prie Baltijos čempionių titulo.
Labai svarbią pergalę, priartinusią prie Baltijos moterų futbolo lygos čempionių titulo, iškovojo Šiaulių "Gintros-Universiteto" komanda.
Lietuvos čempionės turnyro favoričių akistatoje Taline 3:0 (2:0) pranoko Estijos čempionato lyderę vietos "Flora" ekipą.

Po šios pergalės "Gintra-Universitetas" įsitvirtino pirmojoje turnyro lentelės vietoje su 12 taškų. Nuo "Flora" futbolininkių šiaulietes jau skiria 6 taškai, tačiau pastarosios yra sužaidusios vieneriomis rungtynėmis mažiau.
"Gintros-Universiteto" futbolininkės šią pergalę skyrė birželio 1-ąją prie altoriaus žengusiai komandos vartininkei Gretai Kaselytei, kuri bažnytinėje santuokoje davė įžadus savo vyrui Manfredui Lukjančukui.
Į Estiją šiaulietės atvyko išretėjusiomis gretomis – komanda turėjo verstis be 2019 metų Pasaulio moterų futbolo čempionato dalyvių Jermaine Seoposenwe ir Nothando Vilakazi, kurios jau prisijungė prie Pietų Afrikos Respublikos rinktinės ruošiantis pirmosioms rungtynėms planetos pirmenybėse, taip pat be čiurnos traumą besigydančios puolėjos Kelen Bender bei pagrindinės vartų sargės G. Kaselytės.
Šiame susitikime "gintrietės" į priekį išsiveržė jau 1-ąją mačo minutę. Standartinė padėtis baigėsi Hannos Pilipenkos tiksliu smūgiu – 1:0.
Greitas įvartis kiek nuramino komandą, tačiau estės po praleisto smūgio nesutriko. Didžiąją pirmojo kėlinio dalį aikštėje vyko "darbinė" kova, kurioje netrūko ir šiurkščių epizodų. Kėliniui artėjant prie pabaigos "Flora" vartininkė į rankas paėmė kamuolį, kurį jai perdavė komandos gynėja bei netikėtai sukūrė puikią progą "Gintros" žaidėjoms pavojingą standartinę situaciją paversti įvarčiu.
Tą šiaulietėms ir pavyko padaryti, kai Isadora Freitas parito kamuolį tai pačiai H.Pilipenkai, kuri pasižymėjo dubliu – 2:0.
Antrajame kėlinyje varžovės stengėsi kilti aukščiau, tačiau šiaulietės su užduotimis gynyboje tvarkėsi užtikrintai. Kiek pavargusios estės įpusėjus kėliniui atsitraukė, o kamuolio kontrolę vėl perėmė viešnios iš Lietuvos.
"Gintros-Universiteto" pergalę iš 11 metrų baudinio įtvirtino "hat-tricką" pelniusi H. Pilipenka – 3:0.
Šiaulietės susitikimą turėjo baigti ne visos sudėties, nes už pražangą Simonai Veličkaitei buvo skirta antroji geltona kortelė, kuri virto raudona ir pašalinimu iš aikštės.
Šiose rungtynėse nutrūko įspūdinga Rimantės Jonušaitės pelnytų įvarčių serija, kuri užtruko net devynis mačus iš eilės. Deja, nors puolėja ir šiame susitikime turėjo neblogų progų pasižymėti, kamuolio į tinklą jai pasiųsti nepavyko.