Kodėl slidinėjant vyrams ypatingai svarbu rengtis termo rūbais?

Autorių nuotr.
Liaudies išmintis pataria, kad norint turėti blaivų protą ir sveikatą, "galvą laikyti šaltai, o kojas - šiltai". Kad ir kas būtų tikrasis šio aforizmo autorius, jis, matyt, metaforiškai kalbėjo apie šaltį. Juk nušalti ką nors esant minusinei yra tokia perspektyva. Apskritai drabužiai, kaip ir apatiniai drabužiai, visada turi atitikti sezoną. Pakalbėkime apie tai, į ką turėtumėte atkreipti dėmesį rinkdamiesi vyriškus termo drabužius.

Kodėl drėgmės išskyrimas toks svarbus?

Šis punktas yra esminė bet kokios žiemos aprangos dalis. Nepamirškite, kad termo apatinių drabužių dėvėjimo tikslas - išlaikyti kūno šilumą. Kad toks efektas išliktų, turite išlikti sausi.

Šiltoje aplinkoje termoreguliacija vyksta prakaituojant. Skysčių išgaravimas iš odos padeda išsklaidyti šilumos perteklių ir atvėsti. Tačiau šaltyje šis procesas gali tapti problema, jei esate netinkamai apsirengę. Trumpai tariant, drėgni apatiniai drabužiai yra raktas į šaltį. Idealūs vyriški termo apatiniai drabužiai pašalina drėgmės perteklių, perkeldami jį iš apatinio sluoksnio į vidurinį sluoksnį.

Dar viena vyriška savybė yra zonavimas. Todėl skirtingose kūno dalyse, kuriose yra skirtingo tankio audinys, viskas išdėliota skirtingai: pavyzdžiui, ant kelių, alkūnių sulenkimų ir saulės rezginio srityje. Šį triuką gamintojai naudoja tam, kad šilumą tolygiai paskirstytų skirtingoms kūno dalims, t. y. toms, kurios juda karščiau, ir toms, kurios nekarščiuoja. Kaip matote, tai būtina nepriklausomai nuo lyties. Tačiau su tokiomis zonomis dažniau gaminamos termo kelnės vyrams.

Renkantis termo rūbus, turėtumėte Įsitikinti, kad jie bus pasiūti iš kokybiškos medžiagos, bus lengvi, netrukdys judėti, bet vis tiek suteiks pakankamai šilumos. Termo drabužius reiktų rinktis savo dydžio, nes jie veikia kaip antroji oda, sukurdami izoliacinį sluoksnį tarp kūno ir išorinio drabužio audinio. Todėl šiltuoju metų laiku vilkimi apatiniai drabužiai turi būti laisvi, o šaltuoju - aptempti, kad kūnas būtų šiltas. Tačiau nepamirškite, kad aptempti drabužiai spaudžia kūną ir gali trikdyti kraujotaką, todėl padidėja hipotermijos rizika. O pernelyg erdvios patalpos išskiria šilumą ir sukuria "karšto oro kišenes". Siauro kirpimo džemperiai ir sportinės kelnės padeda išvengti šios problemos: ant jų galite patogiai dėvėti tiek drabužių sluoksnių, kiek norite.