Izoliuoti mediniai namai: patarimai, kaip sumažinti šilumos nuostolius

"Meistro namai" nuotr.
Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl mediniai namai savaime neturi labai geros šilumos izoliacijos, yra tai, jog, skirtingai nei mūriniai namai, jie pagaminti iš daugybės skirtingų medžiagų sluoksnių. Dėl šios priežasties, medinio namo atveju atsiranda daugybė galimų šilumos nutekėjimo kanalų, jei kiekvienas namo sluoksnis nėra izoliuotas tinkamai.
Patarimais, kaip geriausiai izoliuoti savo rąstinį namą, nusprendėme paprašyti pasidalinti ilgus metus medinių namų gamyboje besispecializuojančios įmonės "Meistro namai" ekspertų.

Ar mediniam namui reikalinga izoliacija?

Natūrali rąstinio namelio šiluminė izoliacija užtikrina, kad jam nereikia daug papildomų apšiltinimo sluoksnių iš išorės, tačiau, jei tokiame name laiką leisti ketinate visus metus arba namelis yra gana didelis, galimybę rąstinį namą izoliuoti apsvarstyti – tikrai verta. Tokiu atveju žiemą jis ne tik taps sandaresnis, bet ir mažiau atvės, o vasarą ilgiau išlaikys vėsią temperatūrą.

Prieš pradedant bet kokius izoliacijos darbus, reikėtų atkreipti dėmesį, kad naujai pastatyti mediniai namai pirmus metus yra linkę slinktis ir judėti. Neįvertinus šio fakto, namelio izoliaciją bei kitus darbus gali tekti pakartoti ir perdaryti dar pirmuosius metus.

Rąstinio namelio izoliacijos būdai

Izoliuoti rąstiniai nameliai yra paklausūs dėl įvairių privalumų – natūralus klimatas rąstiniame name suteikia komfortą ir teigiamą energiją. Tačiau tai nereiškia, kad tokio namo nereikia šiltinti.

Įmonė Meistro Namai savo gaminamų namelių šiltinimui renkasi tik akmens vatą, nes ši medžiaga pasižymi galimybe geriau nei kitos izoliuoti medines konstrukcijas. Kadangi tai yra nebrangi, tačiau kokybiška izoliacinė medžiaga, ji sumažina ir energijos kiekį, kurio reikia vartotojams šildant ir vėsinant savo rąstinius namus. Svarbu paminėti, jog rąstinių namelių šiltinimui ne retai naudojamas ir poliuretano putplastis, žinoma dėl savo elastingumo.

Medinio namo sienų izoliacija

sezonai

Namai su mediniu konstrukcijos rėmu paprastai slenkasi apie 2–3% sienos aukščio, todėl šiltindami išorines medinuko sienas – būtinai įvertinkite šį atstumą. Pvz., jei namas turi išorines sienas, kurių aukštis yra 4,5 metro, rąstinio namelio aukštis nusistovėjus sumažės maždaug 10 cm. Dėl šios priežasties statant naują rąstinį namelį, o tiksliau – prieš pradedant jo izoliacijos darbus, rekomenduojama palaukti, kol namelio konstrukcijos nusistovės.

Pasak www.meistronamai.lt komandos, jei tai neįmanoma, medinio namelio savininkams dėl anksčiau pradedamų izoliacijos darbų rekomenduojama pasikonsultuoti su profesionalais. Be sienų izoliacijos taip pat svarbu užtikrinti, kad mediniai namai turėtų sandarius langus ir duris, nes nuo jų taip pat priklauso šilumos nuostoliai.

Lygindami Meistro Namai projektus galite pastebėti, kad jų sienų storis skiriasi, o tai, žinoma, turi įtakos galutinei jų kainai ir galimybei tokiuose nameliuose gyventi ištisus metus. Pavyzdžiui, namai su 34 mm sienomis yra skirti poilsiui vasaros mėnesiais, tačiau tinkamai apšiltinti jie gali būti naudojami tiek pavasarį, tiek rudenį.

siena

Grindų izoliacija

Viena iš pagrindinių neapšiltintų rąstinių namų problemų yra grindų užšalimas, kurio neišsprendžia jokie kilimai. Maža to, izoliuojant grindis sumažėja ir drėgmės kaupimosi, o kartu ir pelėsio tikimybė, sutaupoma ir energijos, naudojamos patalpų šildymui. Apšiltinus namus akmens vata arba poliuretanu, palaikoma ne tik optimali temperatūra, bet ir užtikrinama izoliacija nuo išorinio triukšmo. Gerai izoliuotas rąstinis namelis sukuria ir puikią atmosferą, paversdamas namus jaukiais bei užtikrindamas komfortabilų klimatą.

Stogo izoliacija

Namo stogas vaidina svarbų vaidmenį norint palaikyti komfortabilia namų temperatūrą. Tai – svarbi namelio dalis, apsauganti jį nuo išorinių veiksnių, tokių kaip lietus, karštis, šaltis bei, žinoma, suteikianti jaukią vidaus aplinką. Pasak Meistro Namai komandos, nesandaraus stogo dėka iššvaistoma net iki 30% neizoliuotų rąstinių namelių šilumos energijos. Štai kodėl labai svarbu rasti būdų, kaip sustabdyti šilto oro nutekėjimą per namų stogą, kartu neviršijant ir savo biudžeto.

stogas

Žinojimas, kaip tinkamai turėtų būti apšiltinti mediniai namai, padės užsitikrinti komfortabilias gyvenimo sąlygas rąstiniame name tiek žiemą, tiek vasarą. Norėdami gauti daugiau patarimų apie tai, kaip teisingai turėtų būti izoliuojami rąstiniai nameliai, apsilankykite svetainėje www.meistronamai.lt.

Užs. Nr. 489150