Naujausios
Kūčios kalėjime
Šiais metais labai gražiai atšvęstos kūčios s. d. kalėjime. Buvo suruošta kaliniams eglutė ir stalas, prie kurio galėjo tilpti 100 antros grupės kalinių. Kūčiose dalyvavo pats kalėjimo viršininkas, jo padėjėjai, naujasis kapelionas Kuzminskas ir kalinių globos dr-jos atstovas Likerauskas, kurs veda kalinių chorą ir orkestrą.
„Mūsų kraštas“,
1935 m. sausio 6 d.
Plėšikas peršovė ranką
Kuršėnai. Gruodžio 24 d. apie 23 val. Kuršėnų miesto gyventojas Pr. Vitkauskas važiavo Vaiguvos – Kuršėnų keliu ir prie Šakamiškių miškelio. Jį pastojo nepažįstamas žmogus Ir liepė sustoti. Vitkauskas nesustojo. Tada plėšikas paleido šūvį ir peršovė Vitkauskui ranką aukščiau alkūnės. Peršautasis paguldytas ligoninėj.
„Mūsų kraštas“,
1935 m. sausio 6 d.
Žąsų kortelių mažai kam trūksta
Tarnautojai jau įteikia savo viršininkams žąsų korteles. Kiek girdėti, kad apskrities viršininko įstaigoj ir kitur ne visas korteles yra surinkęs tik vienas kitas valdininkas.
„Mūsų kraštas“,
1935 m. sausio 20 d.
Linkuva ir Šv. Abalbukas
Linkuva, tai vienas iš nedaugelio miestelių, kurie negali pasigirti nei savo praeitim, nei įžymiais tautos vyrais. Gal tik viena bažnyčia turi šiek tiek įdomesnę praeitį.
Bažnyčioje yra stebuklingas šv. Marijos paveikslas. Kiekvienais metais liepos 16–23 d. čia įvyksta dideli Škapliernos atlaidai, į kuriuos suplaukia iš visų apylinkių tūkstančiai žmonių. Be to, už didžiojo altoriaus yra lenku karaliaus Sobieskio III paveikslas. Apie šį paveikslą pasakojamas įdomus anekdotas.
Vieną kartą dailininkas piešė Sobieskio paveikslą. Atjoję kazokai paklausė: „Kodėl pieši šį prakeiktą lenką“. Dailininkas ramiai atsakė: „Ne lenką, bet Šv. Abalbuką“. Kazokai patikėjo ir jam neko nedarė.
„Mūsų kraštas“,
1935 m. sausio 20 d.
Nubaudė buv. „Tautos Kelio“ redaktorių
Neseniai Linkuvos apylinkės teismas nagrinėjo buv. „Tautos Kelio“ redaktoriaus K. Šileikos bylą su Pakruojaus miškų urėdu Bžeskiu.
1930 m. „Tautos Kely“ tilpo straipsnis, kuriame sakoma, kad urėdas esąs iš „panskos“ giminės ir imąs kyšius. Už šmeižtą buvo iškelta redaktoriui byla.
Teismas K. Šileiką nubaudė 6 mėn. kalėjimo.
„Mūsų kraštas“,
1935 m. sausio 20 d.
Greitesnis pašto pristatymas
Žeimelis iki šiol gaudavo per paštą laiškus ir laikraščius tik į trečią dieną. Mat paštas buvo vežamas traukinuku, kuris, pritaikintas kitokiam susisiekimui, netinka paštui vežioti. Tuo susirūpino Žeimelio apylinkės tautininkai ir savo praeitu metų lapkričio 18 d. susirinkime priėmė pageidavimą, kad būtų pagreitintas pašto vežiojimas į Žeimelį. Kadangi paštą vežant iš Joniškio arkliais, laiškus ir laikraščius Žeimelis jau gautų kitą dieną 12–13 val..Tai tautininkai ir pageidavo, kad paštas būtų vežiojamas arkliais ir tuo patenkintų žeimeliečlų pageidavimus bei pašalintų esanti nenormalumą.
Vyriausiai tautininkų valdybai tarpininkaujant, susisiekimo ministeris sutiko, kad iš Joniškio į Žeimelį paštas būtų vežamas arkliais ir būtų patenkintas žeimeliečių noras greičiau gauti korespondenciją.
Turime pranešti Žeimeliui linksmą žinią, kad jau nuo vasario 10 d. paštas vežioti iš Joniškio į Žeimelį bus pradėta arkliais. Žeimeliečiai laiškus ir laikraščius gaus nepasenusius, antrą dieną apie 12–13 val.
„Mūsų kraštas“,
1935 m. sausio 27 d.
Visi valgom „košerną“ mėsą
1934 metais Šiaulių miesto savivaldybės skerdykloje iš viso paskersta 20.221 gyvulys. Skerdykla turi apsvaiginamąjį aparatą, kuris sumažina skerdžiamųjų gyvulių kančias, tačiau tas aparatas labai mažai tevartojamas. Iš tokio didelio skerstų galvijų skaičiaus buvo tuo aparatu apsvaiginta vos 728. Tik visos kiaulės skerdžiamos apsvaigintos. Mat žydai visus gyvulius skerdžia savo religijos ritualiniu būdu, neapsvaiginę. Tačiau iš visų 56 miesto mėsos krautuvių žydai turi tik 20 ir, apskritai, žydai mieste sudaro tik 23–25% visų gyventojų. Tad ritualiniu žydų būdu skerstu galvijų, kitaip sakant, prikankintu, mėsa turi valgyti veik visi gyventojai.
„Mūsų kraštas“,
1935 m. sausio 27 d.
Nyksta radio „zuikių“
Pašto tarnautojams pradėjus stropiai su tam tikru aparatu gaudyti radio „zuikius“ ir trukdytojus, „zuikiai“ patys pradėjo išlįsti iš slėptuvių: pašte iš karto užsiregistravo nemažas skaičius naujų radio abonentų. Tačiau per dvi dienas radio „zuikių“ sugautas visas tuzinas. Nemažai sugauta ir radio trukdytojų.
„Mūsų kraštas“,
1935 m. sausio 27 d.
Teatras dabar vis pilnas
Iki šiol Šiaulių teatras neretai nusiskųsdavo, kad šiauliečiai nelabai temėgsta teatro ir antras trečias spektaklis mažai tesulaukia žiūrovų. Pasirodo, kad teatras buvo per brangus, ką aiškiai parodo bilietų papiginimas.
Papiginus bilietus, dabar teatras Šauliuose visada pilnas žiūrovą, nes pasidarė visiems prieinamas. Neseniai keliems spektakliams, kartojamiems veikalams, net bilietų trūko, tiek daug buvo žiūrovų. Sako, kad papiginus bilietus, teatro pajamos nesumažėsiančios, nes atsiveria didesnis bilietų pardavimas.
„Mūsų kraštas“,
1935 m. vasario 3 d.
Burtininkui nėra krizės
Lygumai. Šiomis dienomis iš Žemaitijos užsuko kažkoks „burtininkas“ ir pasėkmingai ėmė konkuruoti vietinę burtininkę. Nors Lygumų miestelis ir gaisro yra sunaikintas ir apylinkės žmonės suvargę, bet „burtininkams“ čia geras pelno šaltinis. Girdėti, kad tik per viena dieną šis „specas“ iš žmonių išbūręs apie 130 litų.
„Mūsų kraštas“,
1935 m. vasario 17 d.
Nupirks visas kiaules iš ūkininkų
Su Sovietų Rusija susitarta dėl kiaulių pardavimo. Rusams bus parduota apie 130.000 kiaulių už 10 milijonų litų. Tuo būdu visas šiemet išaugintas kiaules bus galima iš ūkininku nupirkti ir parduoti.
Už kiaules rusai mokės dalį pinigais ir dalį mums reikalingais dalykais, pav., druska, nafta ir tt. Yra vilties, kad vėliau šis rusų pirkimas Lietuvoje, galės būti padidintas 15 milijonų litų.
„Mūsų kraštas“,
1935 m. kovo 10 d.
Kalba ir stilius netaisyti.
Iš Viliaus PURONO ir Vlado Vertelio senosios spaudos rinkinio