Verslo portretas – tarptautinėje parodoje

Verslo portretas – tarptautinėje parodoje

Verslo portretas – tarptautinėje parodoje

Vakar Šiaulių arenoje prasidėjo aštuonioliktą kartą organizuojama tarptautinė verslo ir pasiekimų paroda „Šiauliai-2013“. Parodoje, šiemet pavadintoje „Naujos idėjos“, dalyvauja 180 dalyvių iš Lietuvos ir užsienio valstybių. Pristatoma ir naujų gaminių, idėjų, paslaugų.

Edita KARKLELIENĖ

edita@skrastas.lt

Paroda atidaryta

Atidarymo ceremonijoje parodos dalyvius pasveikino organizatoriai Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų (ŠPPAR) bei Šiaulių miesto savivaldybės vadovai.

Pasveikino Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. Pasak jos, 18-ąjį kartą organizuojama paroda yra tapusi regiono simboliu ir puikia galimybe pabendrauti, pamatyti, kas ką veikia, ką sukūrė ir kokiomis nuotaikomis gyvena Šiaulių regiono ir visos Lietuvos verslo žmonės.

Ministrė kartu su Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentu dr. Rimantu Stankevičiumi bei ŠPPAR prezidentu Vidmantu Japertu perkirpo atidarymo juostą, kurią laikė VšĮ „Išmanioji mokykla“ moksleivių sukurti robotukai.

Koncertavo Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos moksleiviai.

Ieškokite naujovių

ŠPPAR generalinio direktoriaus Alfredo Jonuškos žodžiais, šiemet paroda išskirtinė ne tik dalyvių, bet ir idėjų bei naujovių skaičiumi.

Parodoje pristatomi ne tik minėti moksleivių robotukai, bet ir šiaulietiška UAB „Ruvera“ kosmetika. Šiaulių universiteto Gamtos mokslų ir technologijos fakultetas pristato išmaniuosius saulės elektrinės galios keitiklius, kurie saulės energijos srovę paverčia kintama ir gali maitinti buitinius elektros prietaisus.

„Keitiklių pagalba galima susikurti energijos šaltinį ir naudoti buitinius prietaisus, net kur nėra tiekiama kintama elektros energija“, – sakė išmaniųjų saulės energijos keitiklių kūrėjas, Gamtos mokslų ir technologijos fakulteto mokslo darbuotojas Edvardas Bielskis.

Dviračių gamykla „Baltic vairas“ šiemet pristato elektrinius dviračius, kurie gali važiuoti ir 45 kilometrų per valandą greičiu.

„Žmonės domisi, klausinėja. Smagu, kad dviračiai vis populiaresni“, – sakė įmonės atstovas Edgaras Vainauskas.

Naujieji elektriniai dviračiai prekyboje turėtų pasirodyti kitais metais.

Paroda tęsiasi

Paroda veiks iki šeštadienio vakaro. Lankytojai galės aplankyti gamintojų stendus, apžiūrėti tekstilės, metalo, energetikos ir kitos pramonės sektorių gaminius, degustuoti maisto produktus, gėrimus, susipažinti su telekomunikacinių įmonių, mokslo įstaigų pasiūlymais.

Vyks ir Lietuvos muitinės sulaikytų prekių aukcionas, Šiaulių apskrities policijos kinologų ir tarnybinių šunų pasirodymai.

Šeštadienį, nuo 14 valandos, numatoma parodos nominacijų ceremonija. Numatytos trys nominacijos: „Parodos gaminys“, „Parodos paslauga“ ir „Parodos stendas“.

Visi norintieji dalyvauti ir pristatyti savo gaminius ar idėjas į Šiaulių areną netilpo – teko kurtis Arenos prieigose.

Prieš centrinį Arenos įėjimą atgijo Kalėdų miestelis – nedidukai nameliai, kuriuose galima įsigyti dešros, duonos ar riestainį, kitų skanumynų.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

DVIRAČIAI: „Baltic Vairas“ atstovas Edgaras Vainauskas parodos lankytojams pasakojo apie elektrinius dviračius.

„KIRPĖJAI": Atidarymo juostą, kurią laiko moksleivių sukurti robotukai, perkerpa socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas dr. Rimantas Stankevičius (dešinėje) bei Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vidmantas Japertas.

PARODA: Aštuonioliktąjį kartą organizuojama paroda sulaukė 180-ies dalyvių. Vakar, atidarymo dieną, Šiaulių arenoje jau buvo gausu lankytojų.

ENERGIJA: Šiaulių universiteto Gamtos mokslų ir technologijos fakulteto mokslo darbuotojas Edvardas Bielskis pristato savo kūrinį, padėsiantį efektyviai išnaudoti saulės energiją.

EGLUTĖ: Šventinė parodos eglutė papuošta kumpiais.

AKINIAI: Šiaulių rajono meras Algimantas Gaubas pasimatavo trijų promilių girtumą imituojančius akinius ir įsitikino, ką mato tiek išgėręs žmogus. Girtumo imitaciją gali išbandyti kiekvienas, priėjęs prie Šiaulių darbo rinkos mokymo centro stendo.