Verslas vis dar laukia laukia paramos

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vytis Lembutis apgailestavo, kad dėl lėtų valdžios sprendimų kai kurie verslo subjektai bus priversti stabdyti veiklą.
Antradienį spaudos konferencijoje Šiaulių miesto verslo įmonių situaciją dėl karantino pristatė Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vytis Lembutis. Jis teigė, kad dėl vėluojančios valstybės pagalbos karantino pabaigos išlaukti sugebės visi verslo subjektai.

Jis akcentavo, kad ir Šiauliuose labiausiai nuo veiklos apribojimų karantino metu nukentėjo turizmo, viešojo maitinimo, kitų paslaugų sektorius. Rūmai atlieka verslo subjektų apklausą. ŠPPAR prezidentas sakė, kad apie 60-65 procentai kavinių ir restoranų neplanuoja pradėti vasaros pavilionų darbo.

„Veiklos vykdymas reiškia, kad nutraukiamą prastovą ir darbuotojai turi grįžti į darbą. Kitas dalykas prabangūs restoranai, kavinės turi išskirtinį asortimentą. Jų darbo užmokesčio sąnaudos, ypatingai virtuvės darbuotojų, yra pakankamai didelės. Su minimaliu klientų skaičiumi ir didelėmis sąnaudomis jiems ekonomiškai neapsimoka“, – aiškino V. Lembutis, kodėl dar greit visų lauko kavinių neišvysime.

Anot V. Lembučio, mažiausiai nuo karantino apribojimų nukentėjo gamybos sektorius. Tačiau didelė dalis gamybos orientuota į eksportą, todėl labai svarbu, kaip kečiasi situacija už Lietuvos ribų.

ŠPPAR vadovas teigė, kad neturi duomenų, kad kuri nors gamybos įmonė būtų sustabdyta visiškai, tačiau yra savo veiklą apribojusių iki 30-50 procentų.

„Informacija keičiasi. Praėjusią savaitę buvo didesnis prastovų skaičius. Šią savaitę situacija yra šiek tiek geresnė dėl tarptautinių užsakymų ir planuojama, kad šios savaitės viduryje arba kitos pradžioje gamybos įmonės pradės didintis savo gamybinius pajėgumus“, – kalbėjo V. Lembutis.

Jis ptavirtino, kad įmones, kurios laiku užsipildė dokumentus, valstybės lėšos dėl prastovų jau pasiekė. Tačiau įmonės turi savo lėšomis susimokėti likusią dalį. Jei valstybės kompensacijos siekia 70-90 procentų, o įmonės negali likusios dalies sumokėti, darbo užmokesčio išmokėjimas užtrunka visiškai.

V. Lembutis patvirtino, kad greito ekonominio atsigavimo nebus. Geriausiu atveju augimas pasimatys ketvirtą šių metų ketvirtį arba pirmą kitų metų ketvirtį. Net ir atšaukus karantiną, baimė visuomenėje išliks. Nepaisant to, kad suvaržymai bus panaikinti, iš esmės grįžti į įprastą darbo ritmą nepavyks.

Asociacijos vadovas įvardino dvi dideles bėdas, su kuriomis pastaruoju metu susiduria verslas. Tai darbo vietų išsaugojimas ir apyvartinių lėšų trūkumas.

V. Lembutis tikino, kad tiek Šiaulių miesto, tiek regiono įmonės deda visas pastangas, kad būtų išsaugotas maksimalus darbuotojų skaičius, bet pripažino, kad net maksimaliomis pastangomis tai padaryti nepavyksta.

„Sukurtas nemažas priemonių mechanizmas iš Vyriausybės pusės šiandien dar neveikia, kaip buvo pristatytas. Ypatingai kalbant apie finansavimą verslui. Tai šiandien labiausiai stringanti sritis. Keletą kartą buvo teiktos iniciatyvos keisti įstatymus ir poįstatyminius aktus. Džiaugiamės, kad į mūsų pasiūlymus buvo sureaguota, tačiau greitis sprendimų priėmimo per lėtas“, – sakė V. Lembutis.

Karantinas įvestas per vieną dieną, o tuomet priimti sprendimai dar neveikia, nors jau kalbama apie karantino pabaigą galbūt gegužės mėnesį. ŠPPAR vadovas apgailestavo, kad kai kurie verslo subjektai nesugebės išlaukti karantino pabaigos, bus priversti stabdyti savo veiklą.

Komentarai

Emilija     Ket, 2020-04-30 / 09:37
Karantinas neleido prieštarauti vyriausybės priimtiems sprendimams. Čia kaip sovietų okupacija. Prieštaravome, bet nuo mūsų valios nepriklausė. Prieštaravote, bet nuo jūsų valios nepriklausė. Ir kitokių pavyzdžių galėčiau pateikti tam dalykui paaiškinti. Dabar reikia visiems pradėti dirbti kitomis sąlygomis. O padaryta žala verslui, žmogui kada nors vis tiek turės būti bendra tvarka atstatyta
jei ką    Ket, 2020-04-30 / 10:41
tik trys kavinės šiais metais turi sąlygas dirbti. Visoms kitoms savivaldybė privalo kompensuoti nuostolius dėl bulvaro nesibaigiančių kasimų.
Miestietis    Ket, 2020-04-30 / 11:20
Viskas gerai Šiauliuose, nes niekad tokia gera verslo, užsienio investicijų situacija, savivaldybės biudžeto perteklius nebuvo per visą Šiaulių miesto istoriją. Dėl karantino sumažėjo apsukos, tačiau veržlus Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas ir geriausias Šaulių miesto meras situaciją pakeis.
miestietis    Ket, 2020-04-30 / 11:44

In reply to by Miestietis

Labai stipriai jums šįkart neprieštarausiu, Miestieti. Paprieštarausiu tik dėl vardo kopijavimo, o tai rodo, kad tokio paprasto, bet originalaus dalyko nesugebate sugalvoti savo galvele.
laukias    Ket, 2020-04-30 / 11:24
ilgai laukes dar palauk-ryt vakare popietu gal ir bus ta parama,ale mokesciu valdzia tikrai neatides.Valdinykai atseit dirba nuotoliniu budu,algu neapsikarpe ir aniem giliai dziiinnn,kaip tos imones toliau dirbs.....
Virginija    Pen, 2020-05-01 / 16:16
Geriausias miesto meras būtų buvęs socialdemokratas gerb. E. Žakaris, bet miestiečiai jo neišrinko. Taigi Šiaulių ekonominio socialinio ir kultūrinio pakilimo teks palaukti iki miesto meru taps socialdemokratas (-ė). Sveikinu visus su Gegužės 1-ąja. Valio.
miestietis    Šeš, 2020-05-02 / 08:46

In reply to by Virginija

Galima sutikti tik su vienu jūsų kumiro talentu- šeiminykščių įdarbinimu valdiškose įstaigose, vot čia tai nepralenkiamas. Oi, dar dėl politinės konjunktūros neblogai kažkada sekėsi bendrapartiečius sugrūsti į švietimo įstaigų vadovų kėdes.
Verslininkai    Pen, 2020-05-01 / 20:37
Svajojam, kad kuo ilgiau būtų karantinas, bent už prastovas gausim. Nes apkasė duobėm iš visų pusių, dirbti negalime vistiek.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.