V. Pranckietis apie apsaugotą P. Gražulį: tai negerina Seimo reputacijos

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis teigia palaikęs teisinės neliečiamybės panaikinimą parlamentarui Petrui Gražuliui, o Seimo sprendimą šį parlamentarą apsaugoti nuo teisėsaugos vadina nepriduodančiu visuomenės pasitikėjimo parlamentui.
"Aš balsavau už tai, kad būtų suteikta galimybė tirti toliau tą bylą, bet Seimas, deja, nutarė taip, kaip yra", – po balsavimo Seime sakė V. Pranckietis.

"Seimo reputacija nuo tokių dalykų tikrai negerėja", – pridūrė jis, pabrėžęs, kad dar antradienio rytą kalbėjosi su P. Gražuliu ir siūlė jam pačiam palaikyti neliečiamybės panaikinimą, kad teisėsauga galėtų dirbti, ištirtų ir atsakytų į visus keliamus klausimus. Vis dėlto, teigė jis, P. Gražulis tokio scenarijaus atsisakė argumentuodamas savo nekaltumu.
"Teisėsauga yra tas įrankis, kada galima atsakyti į klausimus, nebūtinai galvoti, kad viskas yra iškart blogai", – sakė V. Pranckietis.
Anot jo, jis nežino, ar valdančiųjų palaikymas P. Gražuliui buvo sutartinis, siekiant dar vieno balso, tačiau, pažymi jis, išėjo taip, kad P. Gražulis buvo palaikytas, o neliečiamybė jam nepanaikinta.