G. Kirkilas: V. Pranckietis nesilaiko demokratijos taisyklių

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
„Socialdarbiečių“ lyderis Gediminas Kirkilas.
Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) pirmininkas Gediminas Kirkilas stebisi, kad Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis nesitraukia iš savo posto, o laukia valdančiųjų inicijuotos nepasitikėjimo procedūros Seime. Jo teigimu, nevykdydamas koalicinės sutarties, V. Pranckietis nesilaiko demokratijos taisyklių.

"Man šiek tiek juokinga, atsiranda po tiek metų mūsų parlamente tokių politikos veikėjų, kurie nesilaiko demokratijos elementarių taisyklių. Jeigu ministras pirmininkas staiga negrąžintų įgaliojimų... Tai mes taip neatsakingai elgdamiesi galime sugriauti demokratiją, kuri laikosi ne vien tik įstatymais, bet ir tradicijomis. O kuomet nesilaiko, dėl to ir sukyla tokios problemos", – komentavo G. Kirkilas.
Paklaustas, ar padės LSDDP frakcija "valstiečiams" rinkti parašus dėl nepasitikėjimo Seimo pirmininku, G. Kirkilas tai paneigė.
"Valstiečiai" renka savo frakcijos parašus, o kodėl mes turime pasirašinėti? Tas veiksmas nieko neduoda, balsavimas yra veiksmas", – teigė jis.
G. Kirkilas tikino, kad naivu tikėtis, jog koalicinėje sutartyje punktas dėl Seimo pirmininko posto pasikeistų.
"Negali punktas pasikeisti sutartyje, reikia nebent, kad visi keturi koalicijos partneriai pakeistų, bet to nebus", – teigė jis.
Pirmadienį posėdžiavusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) taryba pritarė koalicinės sutarties vykdymui, pagal kurią Seimo pirmininko postas turi atitekti koalicijos partneriams "socialdarbiečiams". Pasak LVŽS lyderio Ramūno Karbauskio, tarybos susirinkimo metu buvo balsuota, ar visi partijos nariai privalo vykdyti sutartį. Už tai balsavo 68 tarybos nariai, prieš –1, o susilaikė 7.
Pats Seimo vadovas V. Pranckietis teigė, kad balsavimas jo nenustebino, todėl ir toliau laikysis savo nuomonės ir iš posto trauksis tik įvykus nepasitikėjimo procedūrai Seime.
 

Susijusios naujienos