Tytuvėnų regioniniame parke savanoriai iš Ispanijos ir Rusijos

Tytuvėnų regioninio parko nuotr.
Ispanė studentė Vega Diaz Otero norėtų dirbti turizmo srityje, dalyvauti viešbučių valdyme. Galbūt grįžusi į savo šalį, turistams ji parekomenduos aplankyti Lietuvą.
Tytuvėnų regioninis parkas tęsia tradiciją priimti savanorius iš įvairių Europos šalių. Šiuo metu čia darbuojasi studentė iš Ispanijos ir psichologas iš Rusijos.
Tytuvėnų regioninio parko nuotr.
Viačiaslavas Salovas – gamtos vaikas, besimėgaujantis viskuo, kas jos sukurta, ir kartu globėjas, besirūpinantis, kad nebūtų apleistų kampelių nei jo šalyje, nei ten, kur savanoriauja.

Rinkosi šiauresnę šalį

Savanoriai Tytuvėnų regioniniame parke dirba nuo vasario mėnesio. Iš Ispanijos atvykusi studentė Vega Diaz Otero baigė turizmo bakalauro studijas. Šiuo metu žinias gilina magistrantūroje. Pasirinko tarptautinio turizmo planavimo ir valdymo studijas.

Mergina savo ateitį sieja su viešbučių valdymu, todėl nuolat domisi administravimo ir valdymo naujovėmis, semiasi patirties savo šalyje ir užsienyje. Tytuvėnų regioniniame parke ją taip pat labiausiai domina valdymas.

Savanoriauti Lietuvoje Vega rinkosi todėl, kad tai kitokia šalis negu Ispanija. „ Lietuva – šiauresnė šalis, kitoks klimatas ir kitokios gyvenimo galimybės. Pasidomėjusi sužinojau, jog tai gana saugi šalis. Čia pigesnis pragyvenimas negu Ispanijoje. Be to, jaunimas kalba angliškai. O aš norėjau patobulinti savo anglų kalbos žinias ir susipažinti su šio krašto žmonėmis“, – savanorystės Lietuvoje motyvus dėsto Vega.

Pažinti Lietuvą kaip kitokią šalį norėjo ir anksčiau Tytuvėnų regioniniame parke dirbę savanoriai iš Ispanijos.

Psichologui patinka gamta ir kultūra

Iš Rusijos Rostovo prie Dono miesto atvykęs Viačiaslavas Salovas – taip pat ne pirmas rusas savanoris. Regioniniame parke kaip savanoriai yra darbavęsi ir daugiau jo tautiečių.

Viačeslav Lietuvoje lankosi ne pirmą kartą. Jis čia buvo prieš porą metų. Sužavėjo Lietuvos gamta. Mat, ir savo gimtinėje vaikinas dažnai savo laisvalaikį paskiria įvairių gamtos objektų tvarkymui.

Be to, jis domisi kultūra. Pasirinkdamas savanorystę Tytuvėnuose, tikisi giliau pažinti ir mūsų šalies kultūrą, gyvenimo būdą, papročius, žmonių psichologiją.

Iš profesijos Viačeslav – psichologas ir vadybininkas. Dirba vienoje iš Rostovo prie Dono mokyklų psichologu.

Karantinas apribojo ir savanorystę

Kaip informavo Tytuvėnų regioninio parko vyriausiasis specialistas, laikinai einantis parko direktoriaus pareigas Vytautas Stonys, savanoriai į Tytuvėnus atvyko vasario mėnesį. Tuo metu buvo tvarkoma Bridvaišio ežero pakrantė.

Tačiau, kol savanoriai apsiprato su aplinka, praėjo mėnuo. Po to prasidėjo karantinas. Jis šiek tiek apribojo ir savanorių veiklą bei galimybes daugiau pamatyti, iš arčiau susipažinti su Lietuva. Tik pastaruoju metu jau drąsiau galima išeiti į gamtą, darbuotis, pakeliauti.

Vega ir Viačeslavas dirba po šešias valandas per dieną. Tvarko įvairius regioninio parko gamtos objektus, prižiūri aplinką.

Anksčiau savanoriams būdavo išnuomojami kambariai privačiame sektoriuje, privačiuose gyenamuose namuose. Šiuo metu išnuomotas dviejų kambarių butas. Iš vienos pusės patogiau: kambariuose – pastovi temperatūra, Tytuvėnų svečiai gyvena vieni, nepriklausomi nuo šeimininko. Tačiau pažinimo ir bendravimo su vietos gyventojais prasme mažiau galimybių.

Už būsto nuomą ir pragyvenimą mokama iš Europos savanorių programos skiriamų lėšų. Iš šių lėšų padengiamos ir savanorių pragyvenimo išlaidos, skiriami kišenpinigiai, už kuriuos galima šiek tiek pakeliauti, susipažinti su Lietuva.