Tėvams dovanoja rekordinį gyvų augalų paveikslą

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Prie Tėvo dienai skirto paveikslo įsiamžino rekordo kūrėjai ir komisija.
Vakar Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje pristatytas pretendentas į Lietuvos rekordus – didžiausias paveikslas iš gyvų augalų. Iniciatyvių mokytojų VšĮ „Pravers“ komandos sukurtas paveikslas yra 3,01 metro (be rėmo – 2,82 metro) aukščio ir 2,01 metro (1,82 metro) pločio.

Tai – jau antrasis VšĮ „Pravers“ rekordas. Gegužės pradžioje iniciatyvūs mokytojai sukūrė Motinos dienai skirtą didžiausią dirbtinę gėlę.

Šį kartą mokytojai pretendentą į rekordus kūrė iš gyvų augalų.

Paveikslą, kuriame pavaizduota širdis, pašventino ir maldą tėvams skyrė Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčios klebonas Gintaras Jonikas.

„Ne taip seniai sveikinome mamas, o dabar atėjo laikas nusilenkti, padėkoti, pasimelsti, apkabinti, išmyluoti mūsų tėčius, tėvelius, tėtukus, krikšto tėvelius, savo vyrus, savo brolius“, – sakė klebonas.

Pasak G. Joniko, Motinos diena Lietuvoje švenčiama daug labiau, daug gyviau, o tėčiai nueina į tolimesnį planą, tad džiugu, kad „Pravers“ komanda sugalvojo nuostabią dovaną tėvams.

Kūrinį išmatavo komisija, jai vadovavo du pirmininkai – Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčios klebonas Gintaras Jonikas ir Šiaulių rajono Meškuičių seniūnijos seniūnė Jolanta Baškienė. Kiti nariai – Šiaulių rajono Ginkūnų agrofirmos vadovas Arūnas Grubliauskis ir Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Botanikos sodo botaninių kolekcijų vyresnioji kuratorė Žydrūnė Valainytė.

J. Baškienė džiaugėsi ne tik į paveikslą sudėta begaline meile tėčiams, bet ir tuo, kad komandos„Pravers“ rankos nenuilstančios – prieš kelias dienas mokytojai dalyvavo talkoje Kryžių kalne, o paskui ėmėsi kurti paveikslą.

A. Grubliauskis atkreipė dėmesį, kad kūrinys ilgai nenuvys ir jį galės pamatyti daug parapijiečių, miestiečių – tokie kūriniai pakylėja.

Ž. Valaitytė akcentavo labai estetiškai suderintas spalvas: „Atgaiva akims tokį grožį matyti.“

„Kodėl širdis – birželio mėnesį mes meldžiamės į Švenčiausiąją Jėzaus širdį, tai yra mūsų tautos religinis paveldas, giedame birželines pamaldas, – sakė G. Jonikas.– Čia yra širdis su išganymo ženklu, su kryžiumi, yra ir vilties ženklas, turime violetinę spalvą – mirusiems, bet viskas Viešpatyje išeina į gera, Dievo planas yra ne mirtis, o prisikėlimas ir gyvenimas.“

VšĮ „Pravers“ direktorė Renata Veršinskienė išvardijo, ko prireikė rekordiniam paveikslui sukurti: 6 kvadratinių metrų vielinės tvorelės-tinklo, 0,06 kubinio metro medienos rėmui, 102 medvaržčių, 209 sukulentų, 11 maišų (po 35 litrus) žolynų, 107 žieminio česnako žiedų. Rinkdamiesi augalus, mokytojai konsultavosi su Botanikos sodo, Vainagių girininkijos specialistais.

Kurti paveikslą VšĮ „Pravers“ pradėjo pirmadienį, maždaug dešimties žmonių kolektyvas dirbo keturis ilgus vakarus. Kūrėjai paveikslu rūpinsis ir toliau – kiekvieną vakarą drėkins vandeniu, kad augalai kuo ilgiau džiugintų.

Rekordo fiksavimas pradėtas ir baigtas dainomis – renginį muzikiniu kūriniu pradėjo mokytojas Mindaugas Bartkus, o užbaigė klebonas G. Jonikas.