Teismas atmetė M. Veličkos skundą dėl nušalinimo nuo pareigų

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Marijus Velička teismo sprendimą žada skųsti.
Regionų apygardos administracinio teismo Šiaulių rūmai penktadienį atmetė buvusio Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Marijaus Veličkos skundą dėl galimai neteisėto nušalinimo nuo pareigų.

Buvusį pavaduotoją Šiaulių miesto meras Artūras Visockas nušalino nuo pareigų 2018 metų gruodžio 17 dieną savo potvarkiu, iškart po to, kai tuometinė miesto Taryba iš pareigų atleido vicemerą Domą Griškevičių ir Administracijos direktorių Antaną Bartulį, o pastarojo pareigas eiti pavedė M. Veličką. Meras, priimdamas sprendimą, vadovavosi savo patarėjo Arno Ilgausko ir D. Griškevičiaus tarnybiniais pranešimais.

M. Velička buvo kaltinamas, kad netinkamai vykdė savo pareigas, nes esą nepakankamai stebėjo Savivaldybės projektų vykdymą ir dėl to praėjusiais metais liko neįgyvendintas Juliaus Janonio gimnazijos fasado renovacijos projektas. Beveik 200 tūkstančius eurų Savivaldybei teko grąžinti į valstybės biudžetą.
Dar kitas pažeidimas, kad pavaduotojas per vėlai suderino Tarybos sprendimo projektą, reikalingą Kariuomenės investiciniam projektui Šiauliuose įgyvendinti.

Meras buvo sudaręs komisiją M. Veličkos tarnybiniam nusižengimui tirti, tačiau komisija M. Veličkos kaltės šiuose epizoduose neįžvelgė.

Teismas skelbė, kad šioje byloje vertintino M. Veličkos nušalinimo teisinį pagrindą, o ne nušalinimo nuo pareigų pagrįstumą ir nesprendė, ar dėl mero potvarkyje nurodytų aplinkybių, galimų pažeidimų, buvęs Administracijos direktoriaus pavaduotojas pagrįstai nušalintas nuo pareigų. Teismas konstatavo, kad ginčijamas mero potvarkis iš esmės atitiko nurodytų teisės aktų reikalavimus, todėl M. Veličkos prašymo jį panaikinti netenkino.

Taip pat teismas atmetė ir mero A. Visocko prašymą iš M. Veličkos priteisti beveik 2 tūkstančius bylinėjimosi išlaidų.

M. Veličkos teismo argumentai neįtikino ir jis žadėjo sprendimą skųsti Vyriausiajam administraciniam teismui.
 

Komentarai

Aliodija    Pir, 2019-10-07 / 11:54
Kiek dar tas ponas kaunietis čia "kels bangas", netik pats po teismus tąsosi, bet skatina į teismų maratoną įsitraukti Lieporių rajono gyventojus, dėl Nakvynės namų Tiesos gatvėje.
akivaizdu    Pir, 2019-10-07 / 15:20
juk kaunietis advokatas, politikas ar kas jis ten toks, pagarsėjęs labiau savo degančiu automobiliu užsimanė į Seimą, todėl reikia dabar juk žmones ginti, tiksliau imituoti
Labai norejo buti meru,     Pir, 2019-10-07 / 15:55
bet nepasiseke, o kodel nepabandyti i Seima, gal kitamet pasiseks, kaip kitaip i save demesi atkreipti, reikia visur priestarauti, ieskoti priesu ir ginti tariamai nuskriaustuosius.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.