Tarybos konservatoriai nepasidalina lyderyste

Redakcijos archyvo nuotr.
Šiaulių rajono Tarybos frakcijoje konfliktas – jos sudėtyje neliko skyriaus pirmininko Jono Novogreckio.
Antradienį vykusiame Šiaulių rajono savivaldybės Tarybos posėdyje Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija pateikė pranešimą apie pasikeitusią sudėtį – frakcijoje nebeliko TS-LKD Šiaulių rajono skyriaus pirmininko Jono Novogreckio ir dabar TS-LKD frakciją sudaro tik trys iš keturių Taryboje dirbančių šios partijos atstovų. Panašu, kad vieno „tikėjimo“ politikai nepasidalina lyderyste ir demonstruoja vieni prieš kitus savo politinius raumenis.

„Čia asmenybės problema“

Frakcijos seniūnas Vaclovas Motiejūnas priežastis, kodėl partijos politikų būryje neliko skyriui vadovaujančio pirmininko, aiškino miglotai.

„Gal negalėjome įvykdyti kai kokių skyriaus pirmininko Jono Novogreckio reikalavimų“, – sakė seniūnas, nepanoręs sukonkretinti, kokie tie reikalavimai.

Jis aiškino, kad sunku būtų pasakyti, kas šio įvykio iniciatorius: frakcija ar pats skyriaus pirmininkas, norintis atkreipti į save dėmesį. V. Motiejūnas patikslino, kad frakcija ne išmetė J. Novogreckį iš frakcijos, o tik patikslino sąrašą, kuriame minėto politiko nebėra. O nebėra gal ir dėl to, kad jis pats nepasirašė po dokumentu.

Seniūnas žadėjo, kad minimali trijų žmonių frakcija dirbs toliau, veikloje pokyčių nebus.

„Frakcija vykdo savo veiklos programą. Čia yra asmens problema“, – komentavo V. Motiejūnas, aiškinantis, kad frakcija toliau rengia sprendimų projektus, kaip pagerinti rajono žmonių gyvenimą.

V. Motiejūnas pabrėžė, kad partijos skyriaus pirmininkas neturi imuniteto. Jis sakė neabejojąs, kad situacija gali pasikeisti, ir skyriaus pirmininkas sugrįš į bendrapartiečių politikų Taryboje būrį.

Jei šiuo metu dar kas nors iš frakcijos narių pasitrauktų, ji subyrėtų, nes turi būti ne mažiau 3 narių.

Nesuprato, ką padarė

Rajono Tarybos narys, TS-LKD rajono skyriaus pirmininkas, buvęs vicemeras Jonas Novogreckis sakė: „Švelniai tariant, kuriozinis atvejis. Per 30 metų nė vienoje partijoje to nėra atsitikę“.

Jis mano, kad tai yra lyderystės problema, kuri prasidėjo jam tapus skyriaus pirmininku. Galbūt dar ir interesų ratas.

Jis aiškino pats raginęs pakeisti frakcijos sudėtį, nes pasikeitė Tarybos nariai: Alfredui Januškai palikus Tarybą, į ją dirbti atėjo Karolina Kleinotaitė-Gorodničenko. Apie parengtą pakeitimą sužinojęs likus 20 minučių iki Tarybos posėdžio, tačiau frakcijos narių sąraše jo pavardės jau nebebuvo.

„Žmonės padarė tai, ką nelabai patys suprato“, – vertino politikas.

Ji pripažino, kad padarė klaidų, viena iš jų – bendravimo trūkumas, tačiau skundėsi, kad sudėtinga, kai į kvietimus bendrauti neatsiliepiama.