Vaikų namuose padvelkė Afrika

Vaikų namuose padvelkė Afrika

Vaikų namuose padvelkė Afrika

Šeštadienį Kuršėnų vaikų globos namuose padvelkė Afrika. Apie ją pasakojo, nacionaliniais instrumentais su vaikais grojo du svečiai iš šio žemyno.

Algimantas BRIKAS

brikas@skrastas.lt

Antras pagal dydį žemynas

Afriką Vaikų globos namų salėje pristatė Chijoke Ndubusi Nkemka, Vilniaus afrikiečių bendruomenės pirmininkas. Duomenys apie šį kontinentą buvo pristatomi ekrane.

Antrajame pagal dydį (po Azijos) 30,2 milijono kvadratinių metrų ploto žemyne gyvena septintadalis Žemės gyventojų.

Ch. N. Nkemka pasakojo apie Afrikoje gyvenančias tautas, jų margaspalvę kultūrą, apie aukštą žemyne vyraujančią temperatūrą, apie maistą.

Kartu svečias dalijosi gyvenimo Lietuvoje įspūdžiais. Pasidžiaugė maistu, ypač cepelinais, juos valgąs kas antrą dieną.

Pereidamas nuo temos prie temos, Ch. N. Nkemka tardavo „važiuojam toliau“, prajuokindamas žiūrovus.

Svečiai pamokė groti afrikietiškais muzikos instrumentais. Vaikų globos namų gyventojų ir darbuotojų atliekamos melodijos iš pradžių skambėjo ne itin darniai, bet parepetavus užgrota taip, kad Ch. N. Nkemka jau galėjo ir uždainuoti.

Bendrauti lietuviškai penkerius metus Lietuvoje gyvenančiam Ch. N. Nkemkai, atrodo, nebuvo sunku. Jis pasakojo, atsakinėjo į klausimus.

Iš Nigerijos atsikraustęs į Austriją, Ch. N. Nkemka susipažino su lietuvaite. Atšokę vestuves, išvyko gyventi į Lietuvą.

Jis įkūrė afrikiečių bendruomenę Vilniuje, tapo jos prezidentu.

Stiprinama tolerancija

Kartu su Ch. N. Nkemka į Kuršėnus atvyko Matthev Osariemen Osahenrumven, Mykolo Riomerio universitete studijuojantis socialinį darbą. Svečiuose jis dar neišdrįso prabilti lietuviškai.

Ši išvyka organizuota, Lietuvos žmogaus teisių lygai kartu su Vilniaus afrikiečių bendruomene įgyvendinant Europos Sąjungos remiamą projektą, skirtą stiprinti žmonių toleranciją trečiųjų šalių piliečiams, skatinti visuomenę prisitaikyti prie įvairovės.

Visuomenei stengiamasi parodyti, kad visame pasaulyje gyvena tokie pat įdomūs, talentingi ir verti pagarbos žmonės, nepriklausomai nuo jų rasės, tautybės ar įsitikinimų.

Kartu pristatoma ir savoji šalis.

„Kai pažinsime savo, lengviau pažinsime ir kitą šalį, – per kultūrą, šokį, muziką“, – jauniesiems kuršėniškiams sakė Marija Nijolė Stačiokienė, Lietuvos žmogaus teisių lygos prezidentė.

Autoriaus nuotr.

ORKESTRAS: Chijoke Ndubusi Nkemka (juoda apranga) ir Matthev Osariemen Osahenrumven moko groti afrikietiškais instrumentais.

SALĖ: Chijioke Ndubusi Nkemka greitai rado bendrą kalbą su Vaikų globos namų gyventojais.

PAMOKA: Chijoke Ndubusi Nkemka tapo Kuršėnų vaikų globos namų gyventojų mokytoju.

IDĖJA: Svečius ir kartu įgyvendinamą sumanymą pristatė Lietuvos žmogaus teisių lygos prezidentė Marija Nijolė Stačiokienė.