
Naujausios
PO TO, KAI RAŠĖME
Studentai prieš bendrabučio uždarymą
Šiaulių universiteto (ŠU) trečiajame bendrabutyje gyvenantys studentai prieštarauja, kad jis būtų uždarytas. Tokius planus kovo pradžioje patvirtino universiteto vadovybė. Dauguma studentų savo lėšomis yra susiremontavę kambarius ir nenori jų apleisti.
Simona PUŽAITĖ
simona@skrastas.lt
Kils nuomos kainos?
„Šiaulių kraštas“ rašė, jog dėl mažėjančio studentų skaičiaus nuo naujų mokslo metų ruošiamasi uždaryti 3-iąjį bendrabutį Dubijos gatvėje.
Šiame bendrabutyje gyvenantys studentai – prieš tokį sprendimą. Ketvirtakursis informatikos studentas Adomas Graisas būgštauja, kad, uždarius bendrabutį, neaišku, ar gaus vietą kitame.
„Jei visus sukels į du bendrabučius, būsime kaip skruzdėlyne. Reikės apgyvendinti ir naujus pirmakursius, ir mus. Triukšmas. Kaip reikės mokytis?“ – klausė A. Graisas.
Studento teigimu, trečiajame bendrabutyje gyventojai susibendravę, nevyksta audringų vakarėlių, kurie trukdytų kitiems. „Geriau gyvensime mieste, nei kraustysimės į 2-ąjį bendrabutį“, – tikina studentai.
A. Graisas svarsto, jog uždarius bendrabutį kils butų nuomos kainos mieste, nes atsiras didesnė paklausa.
Naujiena
Specialiosios pedagogikos ir logopedijos antrakursė Ernesta Vaškytė, kaip ir dalis kitų, bendrabučio kambarį susiremontavo. Ji planavo studijuoti magistrantūrą.
„Esame priblokšti. Apie tokius planus nieko nežinojome. Atrodo, nieko blogo nedarome. Kodėl mus nori uždaryti? Kur reikės eiti? Įsivaizduokite – jau trise gyvenant visko būna, o jei po keturis sutalpins?“ – retoriškai klausė E. Vaškytė.
Studentus gyventi bendrabutyje motyvuoja nedidelė kaina, patogi vieta centre – universitetas, biblioteka, klubai. Šalia gyvena daug tos pačios specialybės studentų, su kuriais galima pasitarti.
Laisvi 6 kambariai
Trečiojo bendrabučio komendantė Ieva Umbrasienė informavo, jog šiuo metu bendrabutyje tėra 6 laisvi kambariai. Iš 190 galimų vietų užimtos 145 vietos. Yra dviviečių ar triviečių kambarių, kuriuose studentai gyvena po vieną. Jie moka brangiau už laisvą vietą.
„Nuo rugsėjo 1-osios mūsų bendrabutis visuomet pilnas“, – tvirtina I. Umbrasienė. Pasak jos, tuščių vietų atsirado baigiantis mokslo metams, nes paskutinių kursų studentai mokslus užbaigia anksčiau.
Pusė bendrabučio privatizuota
Universiteto laikinasis rektorius profesorius Donatas Jurgaitis ramina, kad vadovybė tarsis su studentais. „Dar nesame galutinai apsisprendę. Situacija paaiškės rudenį“, – komentavo.
D. Jurgaitis sako, jog trečiojo bendrabučio išlaikymas – pats brangiausias. Pusė jo privatizuota. Studentai gyvena tik dviejuose aukštuose. Bendrabutyje taip pat yra 9 kambariai atvažiuojantiems tęstinių studijų klausytojams, veikia laboratorija.
Nuo 1994 metų dėstytojams, universiteto darbuotojams, gyvenusiems bendrabutyje buvo galimybė išsipirkti kambarį. Vėliau įstatymas pakeistas.
„Tie butai parduoti, kai kurie po kelis kartus. Juos įsigijusios firmos, rasti negalima, neaišku, ar jos gyvos. Vargstam, administravimo kaštai didžiuliai“, – aiškino D. Jurgaitis. Privačių butų savininkai mokesčius moka ne savarankiškai, o perveda universitetui pagal pateiktą sąskaitą.
Perkels į analogišką kambarį
Rektorius pažadėjo, kad tie studentai, kurie pasidarę remontą, tikrai nebus niekur iškeliami.
„Jie gyvens tiek, kiek studijuos. Jeigu ir būtų reikalas iškelti, mes pasižadame universiteto lėšomis perkelti į tokį kambarį, kuris bus ne prastesnis negu buvo. Tai – studento sutikimu“, – sakė D. Jurgaitis.
ŠU nuo naujų mokslo metų darys eksperimentą – siekdamas pritraukti studentų į nepopuliarias specialybes, fakultetas padengs bendrabučio išlaikymo kaštus.
Jono TAMULIO nuotr.
ABEJONĖ: Studentų vardu kalbėjęs ketvirtakursis Adomas Graisas būgštauja, kad, uždarius bendrabutį, neaišku, ar gaus vietą kitame.
REMONTAS: Studentė Ernesta Vaškytė savo bendrabučio kambarį susiremontavo privačiomis lėšomis.
VIRTUVĖ: Universiteto vadovybė žada nebloginti studentų gyvenimo sąlygų.
PAGEIDAVIMAS: Komendantė Ieva Umbrasienė sakė, jog nuo rugsėjo 1-osios bendrabutis visuomet pilnas.