
Naujausios
Kelmiškių aitvaru susidomėjo JAV ambasada
Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados Lietuvoje diplomatai susidomėjo į dangų įvairiose Lietuvos vietovėse ir kitose Baltijos šalyse vis kylančiu Kelmės specialiosios mokyklos mokinių nupieštu aitvaru „Gėlės angelams“. Šio ir daugelio kitų projektų, integruojančių specialiųjų poreikių vaikus į visuomenę iniciatorius mokytojas Valdas Kančauskas pakviestas į susitikimą JAV ambasadoje.
Regina MUSNECKIENĖ
reginamus@skrastas.lt
Daug žadantis susitikimas
Valdas Kančauskas kartu su jo idėjų rėmėju kauniečiu verslininku G. Baranausku rugpjūčio 17 dieną dalyvavo šiltame, naudingame ir dalykiškame susitikime su JAV ambasados diplomatais.
Susitikime aptartos bendradarbiavimo gairės siekiant paremti ir viešinti kelmiškių projektus ne tik Lietuvoje bet ir Europoje. Projektų tikslas surinkti lėšų, padėti ypatingiems vaikams tapti matomiems, palengvinti jų integraciją, nešti į visuomenę pozityvią informaciją, pritraukti svarią pridėtinę vertę.
Vizito metu Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados ekonomikos ir politikos specialistei Giedrai Gurevičiūtei-Demereckienei ir JAV ambasados žmogaus teisių pareigūnei diplomatei Shai Moore buvo įteikta pačių mokinių su negalia iš Kelmės specialiosios mokyklos nulieta simbolinė trispalvė žvakė su mažu, laimę nešančiu simboliniu angeliuku.
Po susitikimo su JAV diplomatais, oficialiame ambasados puslapyje išspausdinta žinutė – ,,Mes esame sužavėti šio mokytojo noru ir pastangomis meno pagalba pralaužti sienas ir parodyti, kad vaikai su negalia gali atlikti stebuklus!“
Aitvaras kilo kartu su trispalve
Ne tik aitvaru, bet ir kitais projektais bei pasiekimais įvairiuose konkursuose Kelmę garsina vaikai, turintys negalią.
Jų unikalus piešinys – aitvaras ,,Gėlės angelams“ jau beveik dešimtį kartų nuspalvinęs dangų ne tik Lietuvoje bet ir Latvijoje, rugpjūčio 23 dieną pakilo į dangų Kaune kartu su beveik 130 kvadratinių metrų pločio Lietuvos trispalve. Renginys buvo skirtas priminti Baltijos kelią ir mūsų laisvės verte.
Rugpjūčio 24-ąją kelmiškių aitvaras pakilo labai simboliškoje vietoje – šalia Nemuno – Jurbarko krašto šventėje ,,Mus jungiantys tiltai“, kurioje buvo siekiama išsaugoti mus jungiančius tikrus ir simbolinius tiltus tarp praeities ir dabarties, kartų ir šeimų, regionų ir papročių.
Ilgiausiam šalies tiltui per Nemuną ties Jurbarku suteiktas ,,Šimtmečio“ vardas.
Aitvarų kėlimus organizavo VšĮ „Užantis“ menininkai ir aitvarų meistrai: tapytojas, fotografas, aktyvus neformalių meno bendruomenių Lietuvoje ir užsienyje projektų vykdytojas, aitvarų meistras Marius Abramavicius ir unikalių aitvarų formų ir konstrukcijų kūrėjas, biologijos mokslų daktaras ir unikalių meninių projektų iniciatorius bei vykdytojas Tadas Surkys, aitvarų konstrukcijų ir aerodinaminių savybių profesionalas, alternatyvios energijos panaudojimo, aerodinamikos, aerostatikos, hidrodinamikos specialistas, dalyvaujantis aitvarų komandos renginiuose Lietuvoje ir visame pasaulyje, Donatas Dumskis.
„Pasiekimai įpareigoja nesustoti ir siekti dar didesnių tikslų, – pasakoja projektų neįgaliems vaikams iniciatorius Kelmės specialiosios mokyklos mokytojas, fotografijos būrelio vadovas ir kaip laisvasis mokytojas dirbantis Valdas Kančauskas. – Rudenį jau suplanuoti įspūdingi nauji integruoti projektai su profesionaliais menininkais, visuomenėje žinomais atstovais bei naujos netikėtų formatų parodos. Padedant rėmėjams iš “MOOD” Event management & entertainment, jau kuriamas jaunųjų menininkų internetinis puslapis, kuris visam pasauliui pristatys vaikų darbus ir sieks juos parduoti.
Valdo KANČAUSKO IR JAV ambasados nuotr.
Kelmiškų aitvaras kyla vis naujose erdvėse.
Neigalių vaikų projektų iniciatorius kelmiškis fotografas ir mokytojas Valdas Kančauskas JAV ambasados žmogaus teisių pareigūnei diplomatei Shai Moore įteikė Kelmės specialiosios mokyklos nulietą trispalvę žvakę.