Dalyti gerumą nesunku

Dalyti gerumą nesunku

REZONANSAS

Dalyti gerumą nesunku

„Nuo mažatvės kiekvieno vabaliuko gailėdavau, kiekvieną paukščiuką laidodavau“, — sako šiaulietė medicinos psichologė Elena Balnienė. Prieš mėnesį “Šiaulių krašte“ išspausdinus rašinį “Žydinti sudegusių namų nasturta“, apie keturių vaikų motiną, per gaisrą netekusią namų ir viso turto, moteris nusprendė padėti. Geradarių atsirado ir daugiau.

Regina MUSNECKIENĖ

reginamus@skrastas.lt

Dalijamas gerumas dvigubėja

Elena Balnienė paskambino tą patį šeštadienio rytą, kai laikraštyje perskaitė publikaciją „Žydinti sudegusių namų nasturta“. Galinti dovanoti baldų, patalynės, drabužių. Po keliolikos dienų Socialinės paramos skyriaus autobusėlis iš Gegužių gyvenvietės, kur gyvena Balnių šeima, paėmė ir nuvežė į Laiškalnį miegamąjį fotelį, lovą ir kitų baldų. Šiame kaime padegėlei Kelmės rajono savivaldybė paskyrė butą.

Smulkesnių daiktų važiavome redakcijos automobiliu. „Nesame turtuoliai, — sako iš namų pasitikti išėjusi Elena. — Turime tiek, kad užtektų būti laimingiems.“

Susitikome per pertrauką tarp darbų. Elena pluša dviejuose vietose. Iš ryto — Šiaulių apskrities ligoninėje, popiet — Priklausomybių centre. Ji — medicinos psichologė. „Aš labai myliu savo darbą. Gal nepatikėsite, bet laukiu kiekvieno susitikimo su ligoniu. Bendravimas — ne visada lengvas. Žmonės patyrę insultą, po sunkių operacijų. Tačiau nepavargstu.“

Vyras taip pat neskaičiuoja darbo valandų. Jis — inžinierius, dirbantis vadybininku. Darbščios ir Balnių dukros. Laura dirba mokytoja Radviliškio muzikos mokykloje ir siekia magistro laipsnio. Jaunesnioji Lijana studijuoja dviejuose universitetuose ir dirba psichologe.

„Taip gyventi prasminga“

Elena iš anksto paklausė, kokio amžiaus nuo gaisro nukentėjusios Rasos vaikai. Paruošė kiekvienam po dovanėlę. Surinko ir tvarkingai į dėžes sudėjo patalynės, drabužių. Nupirko šakotį su stogu, simbolizuojantį namus. Užrašė atviruką. O mažame bloknotėlyje parašė guodžiantį laišką šeimai, palinkėjo stiprybės ir paprašė kreiptis, jeigu kada prireiks. Jeigu vaikai studijuos Šiauliuose, Elena pažadėjo juos pagloboti, materialiai padėti, kad tik baigtų mokslus.

Ar nebijo moteris tokių įsipareigojimų? Juk kiekvieną centą reikia uždirbti. Elena sako, jog taip gyventi įdomu ir prasminga. Pasakoja, kaip vieną žiemą Kelmės rajone ieškojo cerebriniu paralyžiumi sergančios mergaitės. Apie ją taip pat perskaitė „Šiaulių krašte“.

Dabar globoja artimųjų neturintį vėžiu sergantį berniuką.

Psichoemocinė korekcija — tokia pagrindinė Elenos kaip medicinos psichologės misija. Ją stengiasi atlikti ir už ligoninės ribų. Kai pas psichologę ateina pasikalbėti sunkiai sergantis vaikas, paklausia, apie ką jis svajoja, ko jam reikėtų. Dažnam trūksta drabužių. Elena po darbo traukia į pigių rūbų parduotuves ir nuperka būtiniausių dalykų.

Meilės šaltinis — tėvų namai

Balnių svetainėje ant sienos kabo Elenos ir jos vyro Romo tėvų portretai. Moteris sako, jog iš jų mokėsi meilės žmonėms. Tėvai, paskersdavo kaulę, o ji nešiodavo po kaimo vienkiemius skerstuves. Kaimo žmonės viskuo dalydavosi. Po kurio laiko į jų kiemą ateidavo kaimynų vaikas su skerstuvėmis.

Elenos tėvai gyveno Pasvalio rajone. Auksarankis tėvas visam kaimui pridarydavo lovių. Buvęs sąžinės įsikūnijimas. Atraižą loviui sukalti ir tą pirkdavęs. Mama buvo puiki audėja ir labai geros širdies moteris.

Romo Balnio tėvai — suvalkiečiai. Gyveno prie Nemuno. Materialiai daug padėjo vaikams. Per juos savo gerumą perdavė anūkams ir proanūkiams.

citata: „Su kiekvienu atiduodamu daiktu, mes dalijame savo gerumą. Padalytas gerumas dauginasi.“

MEILĖ: Mama Elena ir jos dukra Laura jaučia viena kitai kuo šilčiausius jausmus. 

DOVANOS: Balnių šeima namų ir viso turto netekusiai Rasai dovanojo baldų ir daug stambių daiktų. Tačiau motiną ir vaikus labiausiai sušildė nepažįstamų žmonių dėmesys ir meilė, su kuria visa tai dovanojo. 

 

BŪSTAS: Šiame kaimo daugiabutyje padegėlė Rasa ir jos vaikai gavo nedidelį dviejų kambarių butą. Buvusioji jo šeimininkė paliko Rasai baldų. Ji ir Balnių šeima baldais pripildė moters namus. Rasa dėkinga geradariams.

Autorės nuotr.

DARNA: Gerumas jungia ir daro darnią Elenos ir Romo Balnių šeimą. 

Balnių šeimos albumo nuotr.