
Naujausios
Ar saugu užsieniečiams Šiauliuose?
Šiauliai – ketvirtas pagal dydį LietuvoS miestas. Tą pačią vietą užima ir pagal nusikalstamumą. Pagal Informatikos ir ryšių departamento sudarytą nusikalstamų veikų žinybinį registro duomenų žemėlapį, Šiauliuose per sausio-liepos mėnesius užregistruotos 3609 nusikalstamos veikos. Ar saugiai mieste jaučiasi užsieniečiai?
Laura APANAVIČIŪTĖ
vasara@skrastas.lt
Kitataučiai vengia kalbėti
Apie saugumą mieste užsieniečiai kalba nenoriai. „Visame pasaulyje yra negerų žmonių, bandančių nuskriausti,“ – sakė ne vienas Šiauliuose gyvenantis atvykėlis.
Užsieniečiui priklausančio restorano darbuotojai pasakojo, kad savininkas ar virtuvėje dirbantys užsieniečiai vengia vieni vaikščioti Šiauliuose. „Jei direktorius ar personalas atvyksta į restoraną be automobilio, po darbo vieni namo neina“, – pasakojo viena darbuotoja. Kviečia taksi arba lydi vieni kitus.
Patiria patyčių
Šiauliuose ekonomiką studijuojantis 23-ejų Čanas prieš pusmetį atvyko iš šešto pagal dydį miesto Pietų Korėjoje. Prieš atvykdamas į Lietuvą, jis nebuvo nieko girdėjęs apie mūsų šalį.
Čanui teko atsidurti nemaloniose situacijose su vietos gyventojais. Matė nemažai muštynių prie naktinių klubų ir barų, bet pačiam dalyvauti jose neteko.
„Keletą kartų mačiau besimušančius neblaivius jaunuolius, bet niekada nemačiau policininkų, kurie bandytų juos išskirti“, – tvirtino užsienietis.
Čanas girdėjo jam skirtus nepažįstamų vaikinų šūksnius, tačiau juos ignoravo.
„Kartą vaikštinėjant po miestą su draugėmis iš Korėjos prie jų prisikabino agresyvūs vyrai, kurie siūlė intymius santykius ir bandė jas pabučiuoti, – pasakojo miesto svečias. – Mums teko bėgti.“
Vaikinas mano, kad Pietų Korėjoje yra saugiau nei Lietuvoje.
„Mieste, kuriame gyvenu, vakarais visada gausu žmonių, kurie ištikus nelaimei nelieka abejingi, skuba padėti. O Šiaulių gatvėse vakarais dažniausiai tuščia, o ir gyventojai man atrodo šalti, abejingi“, – mano Čanas.
Puola girti
Praėjusią savaitę buvo užpulti mieste vykusio festivalio „Saulės žiedas“ dalyviai iš Turkijos.
18-metis Onuras pasakojo, kad pasibaigus festivaliui muzikantai kelioms dienoms liko Šiauliuose, lankė įžymias vietas, ir vieną vakarą vietinis gyventojas užpuolė svečius.
„Jis buvo visiškai girtas. Vyras priėjo prie mūsų ir paprašė pinigų bei cigarečių, bet mes į jį nekreipėme dėmesio ir ėjome toliau. Tada jis kelis kartus bandė mums trenkti kumščiu. Tačiau jam nepavyko, – pasakoja vaikinas. – Netoliese buvusi policija suėmė neblaivų vyriškį.“
Policija: rimti incidentai reti
Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės vadas Robertas Radavičius sakė, kad problemos su svečiais iš užsienio „jau seniai pasibaigusios“.
„Apsižodžiavimų, konfliktų pasitaiko, bet jie į ataskaitą nerašomi, nes per visą apskritį tokių įvykių yra labai daug, – sakė pareigūnas. – Paskutinis kartas, kai buvo kilę rimtesnių problemų, buvo gal prieš penkerius metus. Tai buvo nesutarimai su NATO kariais, kurie, tiesą sakant, patys provokuodavo konfliktus. Tačiau dabar jie yra supažindinami su taisyklėmis, kaip reikia elgtis mieste, ir nesutarimų nebekyla.“
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
TYLA: Šiauliuose gyvenantys kitataučiai vengia atvirai kalbėti apie incidentus su vietiniais.