
Naujausios
Per spaudos konferenciją Savivaldybėje pagarsinta, jog festivalyje dalyvauja apie 2 000 šokėjų, 41 kolektyvas iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Čekijos, Ukrainos ir Rusijos.
Šiemet festivaliui-konkursui yra suteiktas Šiaulių miesto reprezentacinio renginio statusas.
Jo įkvėpėjai, sumanytojai ir ilgamečiai organizatoriai yra penktą dešimtmetį gyvuojanti Šiaulių kultūros centro choreografijos studija "Aušrelė" ir pats Kultūros centras.
Kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė džiaugiasi padidėjusiu festivalio biudžetu – iki 27 tūkstančių eurų. Dosniau renginį finansuoja ir miesto Savivaldybė, skyrusi 15 tūkstančių eurų, ir Lietuvos kultūros taryba, skyrusi 12 tūkstančių eurų.
Rengėjai tikina, jog šokėjai pradžiugins miestiečius įspūdingu šventės atidarymo koncertu prie "Lapės". Čia bus gausu ir vaikams skirtų pramogų.
Pasirodys renginio šeimininkė studija "Aušrelė", kurioje šoka 120 šokėjų. Šoks ir daug kitų Šiaulių miesto, Šiaulių rajono bei svečių kolektyvų.
"Atidarymo metu šventės mažieji dalyviai galės prisiminimui nusipiešti festivalio simbolį "žvaigždutę" ir su ja visos pramogos, žaidimai bus nemokamai, – sakė studijos "Aušrelė" meno vadovas Mindaugas Kosaitis. – Norime, kad mažieji šiauliečiai šią dieną įsimintų, kad šventė keltų džiaugsmo."
Atidarymo koncertą vainikuos Monikos Marijos Paulauskaitės pasirodymas su mažaisiais projekto "Lietuvos balsas. Vaikai“ finalininkais Pauliumi ir Milėja.
Bus išvažiuojamųjų koncertų. Festivalio dalyviai gegužės 23 dieną, ketvirtadienį, koncertuos rėkyviškiams Rėkyvos kultūros centre. Tądien festivalio šokėjai pasirodymą surengs ir Linkuvos (Pakruojo r.) kultūros centre, kuriame koncertuos Linkuvos socialinės globos namų globotiniams.
Šeštadienį, konkurso dieną, šokėjų pasirodymai prasidės 10 valandą Šiaulių arenoje.
Scenoje varžysis klasikinio, liaudiško ir šiuolaikinio šokio keturių amžiaus grupių šokėjai: mažieji 7–9 metų ir 10–12 metų, bei vyresnieji – 13–16 metų ir 17–20 metų šokėjai.
Šokėjus vertins tarptautinė ekspertų komisija, kiekvienoje šokio kategorijoje skiriamos trys prizinės vietos. Vienas kolektyvas bus apdovanotas specialiu Šiaulių miesto mero įsteigtu prizu – šokėjos skuptūrėle, kurios autorė Eglė Čivibskienė.
Visose trijose šokio kategorijose kolektyvai turės galimybę laimėti Grand Prix.
