Šiauliuose – daugiau socialinių paslaugų

Redakcijos archyvo nuotr.
Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Ramutė Pilypienė siūlo gyventojams naudotis atnaujintomis arba plečiamomis paslaugomis.
Šiaulių miesto savivaldybė atnaujina arba plečia socialines paslaugas. Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Ramutė Pilypienė informavo, kad tokios paslaugos yra labai aktualios miesto gyventojams, todėl ieškoma galimybių pasiūlyti kuo didesnį jų pasirinkimą.

 

Pavežėjimas su pagalba

R. Pilypienė pranešė, kad negalią turintiems miesto gyventojams jau teikiamos pavežėjimo paslaugos. Tokia paslauga žmogus gali naudotis savarankiškai arba su asistento pagalba.

Pavežėjimo paslauga gali naudotis suaugusieji, turintys negalią ir iki 40 procentų darbingumo lygį. Taip pat, pasinaudoti Savivaldybės siūloma transporto priemone gali senatvės pensijos amžiaus sulaukę neįgalūs žmonės, turintys didelių ir vidutinių specialiųjų poreikių lygį, taip pat vaikai, kuriems nustatytas sunkus ar vidutinis neįgalumo lygis.

Pasinaudoti šia paslauga Šiaulių miesto gyventojai gali miesto teritorijoje visomis savaitės dienomis nuo 7 iki 24 valandos, vykstant į kultūros, švietimo, sveikatos priežiūros, papildomo užimtumo ir kitas įstaigas. Su šiuo transportu galima išvykti ir už Šiaulių miesto ribų visomis savaitės dienomis ir visą parą, kai reikia keliauti į kitame mieste esantį oro uostą, autobusų ar traukinių stotį, gydymo įstaigą.

Teikiant pavėžėjimo su pagalba paslaugą, žmogui pagal poreikį užtikrinama pagalba išeiti iš gyvenamųjų patalpų iki automobilio, nuvykti į reikiamą vietą, grįžti į namus, padedama įlipti, išlipti iš transporto priemonės, nukelti laiptais mobiliu kopikliu ir panašiai.

Ši paslauga yra iš dalies mokama. 1 kilometro kaina asmeniui – 40 centų, o jei jis vyksta su asistentu, tada 70 centų. Anot R. Pilypienės kainos skirtumą paslaugos teikėjui padengs Savivaldybė.

Atokvėpis

Socialinių paslaugų skyriaus vedėja siūlo miesto gyventojams, slaugantiems neįgalius, sunkiai sergančius artimuosius, pasinaudoti atokvėpio paslaugomis. Vaikams tokias paslaugas teikia kompleksinių paslaugų namai „Alka“, o suaugusiems – Šiaulių globos namai.

Per metus dėl vieno asmens priežiūros atokvėpio paslauga galima pasinaudoti iki 720 valandų. Anot vedėjos, laikinai palikti artimą žmogų socialinių darbuotojų priežiūrai galima tiek jo namuose, tiek minėtose socialinių paslaugų įstaigose. Jei tokios paslaugos reikia 24 valandas iš eilės, būtina užtikrinti socialiniam darbuotojui sąlygas pailsėti, pasigaminti maisto.

Vedėja perspėjo, kad žmonėms tokių paslaugų poreikį reikėtų planuoti iš anksto ir užsiregistruoti Socialinių paslaugų skyriuje. Tačiau būna atvejų, kai tokių paslaugų gali prireikti staiga. Tokius atveju reikia kreiptis tiesiai į Globos namus arba į „Alką“, o dokumentai sutvarkomi vėliau.

Dienos centrai

Šiauliuose padaugėjo vaikų dienos centrų. Nuo šių metų jie visi turi būti akredituoti ir teikti paslaugas pagal tam tikrus reikalavimus. Mieste šiais metais veikia 9 vaikų dienos centrai, pernai jų buvo 8. Juos lankys 230 vaikų. Nors socialinės rizikos šeimose auga apie 500 vaikų, dalis jų gali lankyti kitokius užsiėmimus.

Dienos centras vaikus turi priimti ne rečiau kaip du kartus per savaitę ir ne trumpiau nei 4 valandoms. Vaikams čia turi būti ne tik organizuojamos įvairios veiklos, tačiau ir teikiamas maitinimas.

Vaikų dienos centrai iki 2023 metų pabaigos savo veiklai gaus po 16800 eurų per metus iš valstybės biudžeto ir po 30 eurų per mėnesį vaikui iš Savivaldybės.

Susijusios naujienos