Šiauliuose daugėja studijuojančio jaunimo

Emilijos URBONAVIČIŪTĖS nuotr.
Šįmet itin sėkmingais studentų ir moksleivių priėmimo rezultatais džiaugėsi (iš kairės) Šiaulių technologijų mokymo centro direktoriaus pavaduotoja plėtrai, laikinai einanti direktoriaus pareigas Jolita Vengrė, Valstybinės Šiaulių kolegijos direktorė Lina Tamutienė ir VU Šiaulių akademijos direktorė Renata Bilbokaitė.

Šiaulių miesto aukštosios mokyklos bei Šiaulių techninio mokymo centras (profesinio rengimo centras sujungtas su darbo rinkos centru) šiais metais skaičiuoja didesnį būrį studentų bei moksleivių. Jau rašyta, kad trečius metus veikianti Vilniaus universiteto Šiaulių akademija šįmet sulaukė net 40 procentų daugiau studijas pradedančio jaunimo, nei pernai. Spaudos konferencijoje VU ŠA direktorė Renata Bilbokaitė akcentavo, kad tik vienas penktadalis įstojusiųjų mokės už studijas, kiti mokysis valstybės finansuojamose vietose.

Valstybinės Šiaulių kolegijos vadovė Lina Tamutienė pasidžiaugė, kad šįmet sulaukta daugiau nei 600 pirmakursių, kurie per mokslo metų atidarymą net netilpo salėje. Vien pagrindinio priėmimo metu studijų sutarčių pasirašyta ketvirtadaliu daugiau nei pernai.

40 procentų pradedančiųjų studijas kolegijoje pasirinko inžinerines arba informacinių technologijų studijas.

Daugiau pirmakursių pasirinko automobilių eksploatavimą, autotransporto elektroniką, automatikos ir elektros inžineriją. Populiarios buvo Gamybos inžinerijos ir Statybos programos.

„Galima sakyti, kad kai kurios inžinerinės krypties programos restartavo. Dvigubai daugiau turime priimtųjų į Programų sistemų studijų programą, trečdaliu daugiau – Gamybos inžinerijos“, – kalbėjo direktorė.

Ji pastebėjo, kad nemenko susidomėjimas sveikatos studijomis, populiariausios išliko bendrosios praktikos slaugytojo ir kineziterapeuto profesijos, socialinio darbuotojo darbas.

Anot vadovės, šįmet 17 procentų daugiau įstojusiųjų į valstybės finansuojamas programas rodo augantį pasitikėjimą Šiaulių kolegija.

Kolegija pasiūlė ir naujas studijų programas – Verslo analitiką ir trumposios pakopos Sistemų administravimo programą. Šįmet neliko Informacijos valdymo programos, ketinama ją atnaujinti ir pateikti kitąmet.

Šiaulių technologijų mokymo centro direktoriaus pavaduotoja plėtrai, laikinai einanti direktoriaus pareigas Jolita Vengrė pranešė, kad antrus metus po reorganizacijos veikiantis centras į valstybės finansuojamas vietas priėmė 1330 moksleivių.

„Tai, kad neįstojo visi norintys, rodo, kad profesinis mokymas įgauna pagreitį“, – kalbėjo J. Vengrė.

Ji išvardijo populiariausias profesijas – inžinerija, sveikatos priežiūra, paslaugos asmenims ir socialinė gerovė.

Šįmet neliko nekilnojamojo turto brokerio profesijos, o Pardavėjo programą keičia Elektroninės prekybos programa.