Šiaulių valdžia dėl Gilo griuvėsių keliaus į teismą

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Baigiantis antrai kadencijai Šiaulių miesto valdžia imasi žingsnių dėl Gilo griuvėsių nugriovimo.
Šiaulių mieste taip vadinamų Gilo statybų griuvėsių po maždaug poros metų gali nelikti. Apie tai spaudos konferencijoje kalbėjo Savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis.

Daugeliui miesto valdžių šie griuvėsiai šalia centrinio parko buvo neįkandamas rebusas, mat tai privati nuosavybė. Prieš kelerius metus Savivaldybė prisiteisė iš kelių besikeičiančių savininkų nesumokėto žemės nuomos mokesčio nuo 20 iki 160 tūkstančių, tačiau išieškoti šių pinigų nepavyko, nes šis turtas keliauja iš vienų rankų į kitas. Nors savininkai susiję, tačiau įmonės – kitos.

A. Bartulis pasakojo, kad Savivaldybės užsakymu buvo atlikta statinių ekspertizė. Įvertinta tiek apgriuvusių nebaigtų statinių (laisvalaikio centro ir sporto salės) būklė, tiek veikiančių (stadiono tribūnų, ūkinio pastato). Anot direktoriaus, ekspertai nustatė, kad visi statiniai yra avarinės būklės ir kelia grėsmę, nes galimos griūtys.

Savivaldybė pasisamdė advokatų kontorą, kuri parengė ieškinį teismui. Po švenčių Savivaldybė kreipsis į teismą, prašydama įpareigoti turto savininką per konkretų laiką statinius nugriauti. Jei savininkas šio įpareigojimo nepaisytų, statinių nugriovimu pasirūpintų pati Savivaldybė, o savininkams tektų jai už tai kompensuoti išlaidas. Tiesa, dėl to dar kartą tektų kreiptis į teismą.

Administracijos vadovas mano, kad trijų lygių teisminis procesas galėtų užtrukti metus – pusantrų. Proceso metu teismo bus prašoma taikyti laikinąsias priemones – uždrausti perleisti minėtą turtą kitam savininkui.

Šiuo metu Savivaldybė reikalauja savininkų aptverti griuvėsius ir užtikrinti minimalų saugumą, o A. Bartulis prašo gyventojų neleisti vaikams ar benamiams vaikščioti po griuvėsių teritoriją, nes gali griūti konstrukcijos. Nors gelžbetoninės konstrukcijos atrodo stiprios, 30 metų poveikis joms padarė esminę žalą.

Administracijos direktorius komentavo, kad nugriovus statinius iš savininkų Nacionalinė žemės tarnyba susigrąžins ir išnuomotą žemės sklypą. Tada bus sprendžiama, kaip minėtą teritoriją įveiklinti. Anot A. Bartulio, didelių lūkesčių ten turi sportininkai, konkrečiau – regbio sporto šakos entuziastai.