Šiaulių regione kariai treniravosi veikti mobilizacijos sąlygomis

Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos nuotr.
Šiaulių regione vyko Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos mokymai „Šaukimo punktas 2023“.

Gruodžio 5–8 dienomis Šiaulių regione vyko Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos (KPKT) mokymai „Šaukimo punktas 2023“.

Jų metu testuotos karo prievolininkų šaukimo į tikrąją karo tarnybą procedūros, kurias šalyje reikėtų vykdyti paskelbus mobilizaciją ar karo padėtį. Karo prievolę administruojantis personalas mokėsi veikti atitinkamomis sąlygomis – numatytose ne nuolatinės dislokacijos vietose steigiant šaukimo centrą ir šaukimo punktus bei gebėti vykdyti iš jų nustatytas užduotis.

Pasak KPKT direktoriaus pavaduotojo, mokymų vadovo pulkininko leitenanto Audriaus Beinoro, šių mokymų veiksmai ir elementai orientuoti ne į karo prievolininkus, o į karius – jie patikrino įvairius sumodeliuotus veiklos mobilizacijos ar karo padėties atvejo epizodus, reagavo į pratybų scenarijuose numatytus incidentus, vykdė kitas veiklas.

Mokymai prasidėjo diskusija, į ją buvo pakviesti ne tik Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo, Logistikos valdybos, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos, bet ir Šiaulių miesto, Šiaulių rajono, Telšių rajono, Pakruojo rajono ir Mažeikių rajonų savivaldybių atstovai. Aptarti ir įvertinti konkretūs veiksmai, situacijos, analizuotos atsakingų institucijų atsakomybės ir funkcijos, patikrinti koordinavimosi veiksmai, detalizuotas sklandus KPKT padalinių bendradarbiavimas su regiono institucijomis, rengiantis mobilizacijai bei ją įvedus.

„Šaukimo punktas“ yra kasmet KPKT planuojami ir vadovaujami mokymai rotaciniu principu – vis kitame šalies regione. Šį kartą galimybę treniruotis turėjo Šiaulių regioninis karo prievolės ir komplektavimo skyrius bei keturi jo poskyriai. Mokymai „Šaukimo punktas“ vyko trečią kartą.