Šiaulių kūrėjai įvertinti kultūros ir meno premijomis bei stipendijomis

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Atlikėjai ir kompozitorei Laurai Remeikienei premija skirta už nepakartojamo balso skaidrumą, rūpestingą jaunųjų talentų ugdymą.

Šiaulių miesto savivaldybė tęsia tradiciją metų pabaigoje paskelbti Šiaulių miesto kultūros ir meno premijų laureatus, įvertinti geriausią kultūrinę edukaciją, skirti stipendijas perspektyviausiems jauniesiems menininkams. Apgailestaujama, kad esant įtemptai pandeminei situacijai kultūros bendruomenė liko be metų renginio, kurio metu iškilmingai būdavo įteikiamo premijos. Šį kartą laureatai žinomų kultūros žmonių buvo virtualiai pasveikinti Šiaulių miesto savivaldybės feisbuko paskyroje.

Už miestui reikšmingą kultūrinę meninę veiklą ir pasiekimus Šiaulių miesto savivaldybė kasmet skiria 3 500 eurų dydžio premijas. Savivaldybės kultūros taryba rinkosi 18-ąjį kartą ir svarstė 8 kandidatūras Šiaulių miesto kultūros ir meno premijai gauti.

Ketvirtadienį paskelbti 4 laureatai. Atlikėjai ir kompozitorei Laurai Remeikienei premija skirta už nepakartojamo balso skaidrumą, rūpestingą jaunųjų talentų ugdymą, estetinį miesto reprezentavimą, talentingą rimtos ir populiariosios kultūros jungtį savo veikloje.

Fotografas ir rašytojas Rolandas Parafinavičius įvertintas už fotografines miesto istorijas, užkrečiamą klubinę veiklą ir nuolat gausėjantį fotografijos mylėtojų būrį.

Atlikėjui, kompozitoriui, etninės kultūros puoselėtojui Dariui Dakniui premija skirta už tikėjimą folkloro galia, kolektyvinį tradicijų gaivinimą ir muzikinį optimizmą.

Menininkai Reda ir Arūnas Uogintai įvertinti už viešųjų erdvių užkariavimą savo menu, sieninės tapybos, skulptūrinių objektų, vaizdo performansų ciklus ir gilią gyvenimo refleksiją savo kūryboje.

Be kultūros premijų Savivaldybė kasmet skiria jaunojo menininko stipendijas. 2021 metų stipendijoms gauti buvo pateikta vienuolika paraiškų. Keturios 1800 eurų stipendijos, kurios išmokamos po 150 eurų kas mėnesį, skiriamos siekiant padėti jauniems talentingiems šiauliečiams augti ir siekti tikslų kūrybiniame kelyje.

2021 metais tokias stipendijas gaus smuikininkė Ugnė Krikščiūnaitė, dizainerė ir grafikė Ieva Slonksnytė, literatė Roberta Stonkutė ir grafikė Gabija Korsakaitė.

Geriausios kultūrinės edukacijos premija skirta Šiaulių dailės galerijos vykdomam projektui – edukacinei programai vaikams ir jaunimui „Menopolis“. Jaunąją kartą skatinantis šiuolaikiškai pažvelgti į meninę kūrybą, padedantis suvokti skaitmeninių technologijų ir kūrybiškumo ryšį, daug dėmesio vaikų kūrybinio ir kritinio mąstymo ugdymui bei vaikų meninio akiračio plėtrai skirtas projektas pelnė 2000 eurų premiją.

Savivaldybė žada visus laureatus ir stipendininkus pristatyti visuomenei Šiaulių miesto savivaldybės feisbuko paskyroje ir kitose internetinėse platformose. Gruodžio ir sausio mėnesiais virtualiąją erdvę pasieks pokalbiai su kiekvienu Kultūros ir meno premijos laureatu.

Interneto erdvė išnaudojama ir laureatams bei visai kultūros bendruomenei pasveikinti. Feisbuko paskyroje skelbiami sveikinimai, kuriuos kultūros bendruomenei siunčia operos solistė Viktorija Miškūnaitė, prozininkė ir vertėja Dalia Staponkutė, aktorė Benita Vasauskaitė, akordeonininkas Martynas Levickis, rašytojas Rimantas Kmita, muzikantai Saulius Urbonavičius ir Julijus Aleksovas ir kiti.

Premijomis ir stipendijomis pagerbtus kultūrininkams dar bus perduoti ne tik diplomai, bet ir skulptoriaus Kazio Bimbos specialiai tam sukurta statulėlės.