Šiaulių krašto turistiniai objektai – mobiliojoje programėlėje

Editos KARKLELIENĖS nuotr.
Šiaulių turizmo informacijos centro direktorė Rūta Stankuvienė įsitikinusi, kad mobilioji programėlė „Šiaulių regiono gidas“, kurioje galima rasti informaciją apie visus Šiaulių apskrityje esančius turistinius objektus pasitarnaus gyventojams.
Septynių Šiaulių krašto savivaldybių – Šiaulių miesto, Šiaulių rajono, Akmenės, Joniškio, Pakruojo, Radviliškio ir Kelmės rajonų – turizmo informacijos centrai pristato turistines naujoves bei įspūdingiausius lankytinus objektus. Tam reikalui paleista kiekvienam gyventojui prieinama mobilioji programėlė „Šiaulių regiono gidas“ arba „Visit Šiauliai region“.
Programėlė skirta išmaniesiems įrenginiams, ją naudojant pateikiama kultūrinio turizmo informacija – lankytinų objektų sąrašas, parengti kelionių maršrutai, laisvalaikio ir maitinimo vietos, renginių kalendorius ir naujienų skiltis.
Taip pat galima rasti informaciją apie populiariausius turistinius objektus. Viskas pateikiama keturiomis kalbomis – lietuvių, anglų, latvių, rusų – ir garsiniu formatu.

Šiaulių turizmo informacijos centro direktorė Rūta Stankuvienė sako, kad naujosios programėlės esmė ta, kad Šiaulių apskrities turistiniai objektai, visa turistinė informacija yra pateikti vienoje duomenų bazėje, ir tai turistams yra labai patogu.

Projektą koordinavusio Šiaulių turizmo informacijos centro turizmo vadybininko Arvydo Valentėlio teigimu, programėlė – patogus būdas gauti nuolatos atnaujinamą informaciją apie miesto ir regiono turistinius objektus, rasti įvairiausių maršrutų, renginių tinklelį.

Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktorės Kristinos Duseikaitės įsitikinimu, visoms apskrities savivaldybėms sujungus jėgas turizmo srityje galima daugiau pritraukti turistų į Šiaulių regioną.

Vadovė kviečia susipažinti su Kurtuvėnų regioninio parko lankytinais objektais, išbandyti pažintinius takus. Taip pat programėlėje galima surasti naujausios informacijos apie besiplečiančius Naisius, kuriuose veiklos ras ir didelis, ir mažas. Mažiesiems labai patiks Dargaičių mini zoo, bei veislinių paukščių ir naminių gyvūnų Zoo „Raiba plunksna“.

Akmenės kraštas siūlo atrasti Ventos regioninį parką. Tai išskirtinė vieta savo geologine sandara bei nuostabiu kraštovaizdžiu. Tik Ventos regioninio parko teritorijoje galima pamatyti milijonus metų menančias jūros periodo išlikusias uolienas bei paliesti rankomis dinozaurų laikmečio gyvūnų liekanas – fosilijas. O Ventos regioninio parko lankytojų centre įrengtoje ekspozicijų salėje galima daugiau sužinoti apie gamtos ir kultūros paveldo objektus, tai pat susipažinti su iškiliausiomis krašto asmenybėmis, kurios gyveno ir kūrė parko teritorijoje.

Joniškio kraštas – sklidinas gamtos išteklių. Be daugumai lietuvių žinomo Mūšos tyrelio pažintinio tako siūloma pabuvoti ypatingą aurą turinčiame Žagarės miestelyje, išbandyti vandens pramogas prie Žagarės ozo, kuriuo pasigrožėti galima ir čia įrengtu pažintiniu taku, patirti daugybę naujų įspūdžių. Mėgstantys žygiuoti ar važiuoti dviračių gali rinktis Camino Lituano maršrutą, kuris estafetę iš Camino Latvia perima būtent Žagarėje.

Pakruojo rajonas programėle kviečia susipažinti ne tik su visiems žinomu Pakruojo dvaru, bet ir su kitais turistiniais objektais.

„Šiaulių krašto“ inf.