7 vietos, kurias turite spėti aplankyti Kaune dar šią vasarą

Ne veltui Kaunas 2022 m. paskelbtas Europos kultūros sostine. Čia gausu įspūdingų vietų, parodų, koncertų, ekskursijų ir įvairių pramogų. Didmiesčio lankytojai džiaugiasi pasivaikščiojimais senamiesčio gatvėmis, tyrinėja muziejus ir mėgaujasi gamta. Tad ką gi būtina aplankyti Kaune dar šią vasarą?

Rotušė
Rotušės a. 15

Kauno rotušė pastatyta 1542 m. Svarbiausias aikštės statinys turi baroko, gotikos ir ankstyvojo klasicizmo bruožų. Dėl savo formos ir spalvos rotušė praminta "baltąja gulbe". Pagrindiniame fasade stūkso 53 metrų aukščio bokštas, kuris yra pats aukščiausias senamiestyje. Aplankyti Kauno senamiestį ir kitas įdomiausias miesto vietas kviečia https://www.ingridatours.lt/.

Dabar rotušė naudojama oficialioms progoms ir santuokos ceremonijoms. Prie įėjimo galima pamatyti XV a. vaško lydymo krosnį, o viduje yra įsikūręs Kauno miesto muziejus. Jame saugomos technikos ir pramonės, archeologijos, miesto istorijos, audiovizualinės, tradicijų ir meno kolekcijos. Šiame pastate dirbo lėlinės animacijos pradininkas Vladislavas Starevičius, o už muziejaus durų atidengta jį įamžinanti atminimo lenta.

Velnių muziejus
V. Putvinskio g. 64

Žmonėms, kuriems visos Kauno lankytinos vietos jau yra puikiai pažįstamos, tikrai verta aplankyti Velnių muziejų. Tai įdomi ir stebinanti vieta, vienintelis tokio tipo muziejus pasaulyje.

Pats muziejus atsirado atsitiktinumo dėka: daugiau nei prieš 100 metų dailininkui Antanui Žmuidzinavičiui buvo padovanota velnio skulptūrėlė. Tuomet A. Žmuidzinavičius nusprendė įsigyti daugiau daiktų su velniukais. Kai menininkas mirė, jo rezidencija tapo muziejumi. Tuo metu jame jau buvo 260 velnių skulptūrų. Muziejaus kolekcija ir toliau plečiasi, o dabar čia eksponuojama daugiau kaip 3000 įvairių velniūkščių. Muziejuje taip pat rengiamos parodos, edukacinės programos, šventės ir ekskursijos. Lankytojai gali įsigyti autentiškų suvenyrų.

Aleksoto apžvalgos aikštelė
V. Čepinskio g.

Į Aleksoto apžvalgos aikštelę galima patekti jau beveik 100 metų veikiančiu keltuvu. Kaunas yra vienintelis miestas Europoje, kuriame šis senovinis transporto būdas tebeveikia. Nuo Aleksoto kalno atsiveria nepaprastas senamiesčio, "ilgiausio" pasaulio tilto ir saulės laikrodžio prie Vilniaus universiteto Kauno fakulteto sienos vaizdas. Medžiais apaugusi aikštelė yra itin mėgstama tiek kauniečių, tiek miesto lankytojų.

Aviacijos šventė
Rugpjūčio mėn.

Tradicinė Aviacijos šventė Kaune – išskirtinė pramoga visai šeimai. Šventės metu vyksta sraigtasparnių ir karinių oro pajėgų orlaivių pasirodymai, užsienio aviatorių programos ir parašiutininkų šou. Galite aplankyti daugybę su aviacija susijusių parodų ir išbandyti linksmas atrakcijas.

Taip pat vyksta tradicinė motociklų fiesta "Bike Show". Muzikos fanatikai irgi bus patenkinti – Lietuvos ir užsienio žvaigždės koncertuoja šios nemokamos šventės metu.

Kauno pilis
Pilies g. 17

Kaunas neįsivaizduojamas be Kauno pilies. Tačiau šiandien išlikusi tik dalis jos: bokštas ir dalis sienų. Tvirtovė buvo pastatyta XIV a., kad atremtų kryžiuočių antpuolius. Tai yra seniausias mūrinis fortas Lietuvoje ir vienintelis, turintis dvi eiles apsauginių sienų. XVI a. čia buvo pastatytas kalėjimas – legenda byloja, kad fortas tebėra persekiojamas kalinių dvasių.

Nemuno ir Neries santakoje esančiame statinyje dabar įsikūręs Kauno miesto muziejus, vyksta kultūriniai renginiai. Šalia forto yra Santakos parkas, o prieš kelerius metus forto teritorijoje atidengta Vyčio "Laisvės kario" skulptūra.

Pažaislio pažintinis takas
T. Masiulio g. 21A

Pažaislio vienuolynas yra bene didingiausias baroko stiliaus statinys Šiaurės Rytų Europoje. Palei jį vingiuoja Kauno marios ir Pažaislio pažintinis takas. Pastarasis driekiasi palei Petrašiūnų pusiasalį, prie Kauno marių pakrantės, ir beveik visas yra asfaltuotas. Maždaug 2 kilometrų ilgio takas gamtos fanatikus veda per šlaitus, paplūdimį ir Pažaislio šilą.

Čia įrengtos poilsio vietos, o vakarais takas tampa tobula vieta stebėti saulėlydį. Žmonės gali nuvykti į netoliese esantį "Monte Pacis" sveikatingumo kompleksą arba Kauno jachtklubą. Jachtų klube lankytojai gali išbandyti vandenlentes, greitaeigius katerius, vandens slides ir kitą įrangą.

Lietuvos aviacijos muziejus
Veiverių g. 132

Lietuvos aviacijos muziejus įsikūręs S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo teritorijoje. Muziejuje saugoma daugiau kaip 20 000 eksponatų, iš kurių 40 yra įvairūs skraidantys aparatai. Labiausiai žinomas iš jų – legendinio lėktuvo "Lituanica" iš filmo "Skrydis per Atlantą" kopija.

Muziejuje lankytojus taip pat džiugina sklandytuvai, kuriuos kaupė Bronis Oškinis, sportiniai lėktuvai, karinių oro pajėgų lėktuvai ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparniai. Lauke įrengta lėktuvų ekspozicija, kurioje galima pamatyti ir žymųjį lėktuvą An-2, kuris vykstant Baltijos keliui buvo naudotas barstyti gėles miniai. Čia taip pat stovi ir vaikų itin pamėgtos mažosios "Lituanica" sūpynės, kuriose jie gali pasijusti tikrais pilotais.

Užs. Nr. 513573

Kauno panorama.