Šiaulių arenoje suskilinėjo langai

Redakcijos archyvo nuotr.
Viliamasi, kad po treniruočių salės apšiltinimo skilo tik vidiniai stiklai, o išoriniai – atlaikys.
Šią savaitę redakcija sulaukė šiauliečio (vardas, pavardė redakcijai žinomi) skambučio – žmogus aiškino, kad galimai dėl nekokybiškai atlikto Šiaulių arenos treniruočių salės apšiltinimo suskilinėjo jos vidaus stiklai. Esą neaišku, ar atlaikys ir išoriniai. Darbai neva atlikti be projekto ir suderinimo su Savivaldybe. Arenos koncesininkas stengėsi įvykį sumenkinti, tačiau fotografuoti suskilusių langų neleido. Savivaldybė situaciją, ar tikrai sugadintas jos koncesininkui perduotas valdyti turtas, dar aiškinasi.

Naujasis koncesininkas susiduria su arenos pastato trūkumais

Nuo praėjusių metų rugpjūčio Šiaulių arena po daugiau nei 16 metų perėjo naujo koncesininko UAB „Šiaulių universali arena“ žinion. Ši įmonė areną valdys 5-erius metus, vėliau bus skelbiamas naujas koncesijos konkursas ilgesniam laikotarpiui.

Šiaulių miesto savivaldybės vadovai nuolat giriasi, kad ši koncesijos sutartis yra pavyzdys kitiems miestams, nes Savivaldybė ne tik nemoka koncesijos mokesčio, bet dar 50 tūkstančių eurų per metus gauna mokestį iš koncesininko. Tiesa, jis atsiima iš Savivaldybės kelis kartus daugiau. Per 55 tūkstančius eurų įmonė sutaupo dėl to, kad Savivaldybė ją atleido nuo nekilnojamojo turto ir valstybinės žemės nuomos mokesčio. Dar 60 tūkstančių eurų iš Savivaldybės skirtų pinigų krepšinio klubui „Šiauliai“ atitenka arenos valdytojui už patalpų nuomą.

Naujasis koncesininkas pažadą šiauliečiams ištesėjo – renginius organizavo: spalį – 11, lapkritį – 13, o gruodį – 20.

Tačiau perėmęs arenos pastatą koncesininkas greitai pajuto, kad jo būklė kur kas prastesnė, nei tikėtasi. Savivaldybei siunčiamose mėnesio veiklos ataskaitose įmonė nurodo eilę trūkumų: tinkamai nefunkcionavo pastato valdymo sistema, neužtikrinta tinkama klimato kontrolė, tinkamai nefunkcionuoja vaizdo kamerų sistema, dienos lempų šviestuvai dėl korozijos atsikabina ir krenta žemyn. Vienas šviestuvas nukrito iškart po renginio. Atsitiktinumo dėka niekas nenukentėjo: lankytojai jau buvo išsiskirstę, o technikai darbavosi kitoje vietoje. Magnetai nebelaiko durų, todėl, norint suvaldyti srautus, įmonei teko samdyti papildomo personalo. Nuolat kemšasi nuotekų sistema, stringa ventiliatorių darbas, oro užuolaidų funkcija. Koncesininkas atkreipė Savivaldybės dėmesį, kad itin nusidėvėjusi tiek pagrindinės salės, tiek treniruočių salės krepšinio grindų danga, ją būtina keisti.

Pagrindinėje salėje sportinis apšvietimas neatitinka Eurolygos reikalavimų, todėl Eurolyga net nesvarstė galimybės Šiauliuose surengti varžybas tarp Stambulo „Fenerbahce Beko“ ir Tel Avivo „Maccabi Playtika“, kurios įvyko Panevėžio Kalnapilio arenoje.

Įvykį bandė pateikti kaip eilinį, bet fotografuoti neleido

Teikdama ataskaitą už lapkričio mėnesį įmonė nurodė, kad arenos langų varža itin prasta, siekiant užtikrinti būtinus temperatūrinius režimus treniruočių salėje uždengė langus putų polistirenu.

Antradienį į reakciją paskambinęs šiaulietis pasakojo, kad treniruočių salėje galimai nekokybiškai pripūtus šiltinimo putų, jos ėmė pūstis ir suskaldė vidinius stiklus. Žmogus nerimavo, kad gali neatlaikyti ir išorinis stiklas. Pasitikslinus buvo praneša, kad suskilinėjo apie 90 kvadratinių metrų vidinių stiklų.

UAB „Šiaulių universali arena“ direktorius Renatas Načajus nenorėjo leistis į konkrečias detales. Jis aiškino, kad arena yra „gyvas daiktas“, yra šildoma, viskas veikia, o darbinių dalykų gali nutikti visokių.

„Turtas yra apdraustas, mes vykdome veiklą pagal visas gerąsias praktikas. Ir jeigu sudužo ar taurė, ar stiklas, ar atsitiko kitas įvykis, kuris neturi įtakos veiklai ar turto būklei iš esmės, mes tuos klausimus sprendžiame“, – bandė supaprastinti situaciją vadovas.

Jis akcentavo, kad arenos pastatas nėra naujas, jam 17 metų, operatorius jį prižiūri.

„Aš tik galiu pasakyti, kad, mūsų nuomone, buvęs operatorius (VšĮ „Pramogų sala – aut. past.) netinkamai prižiūrėjo turtą“, – įvertino R. Načajus.

Jis neneigė, kad nesklandumų gali iškilti, bet jie valdomi ir panikuoti esą neverta.

R. Načajus aiškino, kad neatliko arenoje jokių darbų, kurie privalomai turi būti derinami su Savivaldybe.

Dėl kokių priežasčių suskilinėjo stiklai treniruočių salėje, direktorius pasakyti negalėjo. Jo žiniomis, ši salė anksčiau praktiškai nebuvo šildoma. Šiuo metu specialistai aiškinasi, dėl kokių priežasčių stiklai galėjo įtrūkti. Ar tai dėl stiklo nusidėvėjimo, ar dėl šalčio ir šilumos skirtumo, ar dėl varžų skirtumo.

Salę apšiltino, kad būtų komfortiška treniruotis tiek moterų, tiek vyrų, tiek kitoms komandoms. O dėl situacijos su vidiniais langais būtina ekspertizė, kad būtų galima teigti, dėl ko tai atsitiko.

Siūlė pasižiūrėti į bet kokį stiklinį dangoraižį. Esą nerasi nė vieno, kuriame nebūtų įskilęs stiklas.

R. Načajus teigė, kad esant pastato nusidėvėjimui, per 17 metų neatlikus atnaujinimų, kurie buvo privalomi, priežiūros darbų, koncesijos sutartyje numatyta, kad koncesininkas gali kreiptis į Savivaldybę dėl kapitalinių statybos ir remonto darbų, kuriuos būtina atlikti, nelaukiant koncesijos pabaigos. Tokie darbai atliekami iš Savivaldybės biudžeto.

Pasipiktinęs susidomėjimu įskilusiais langais ir galimai apgadintu Savivaldybės turtu, įmonės vadovas akcentavo, kad grėsmės arenos veiklai, pastatui ar turtui nėra. Jei tai nėra dėl trečiųjų šalių arba draudiminis įvykis, miestui tokie dalykai nekainuoja.

Nežiūrint to, kad minėtą įvykį direktorius komentavo, kaip neva eilinį ir nereikšmingą, nesutiko, kad į salę užeitų ir keletą nuotraukų padarytų redakcijos fotografas. Jis teigė, kad neva šiuo metu dirba ekspertai, nors nepaaiškino, kaip fotografas galėjo sutrukdyti jiems dirbti.

Savivaldybė aiškinasi

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis apie įtrūkusius arenos stiklus informaciją gavo tik antradienį. Jis pavedė iki šios darbo savaitės pabaigos Turto valdymo skyriui išsiaiškinti faktines įvykio aplinkybes, ir jei reikės, tuomet priims sprendimus.