Vieni projektai stoja, kiti – pradedami

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Vilniaus gatvės bulvaro rekonstrukcija.
Šiaulių miesto meras Artūras Visockas spaudos konferencijoje pripažino, kad tenka balansuoti miesto biudžetą, nes jis dėl karantino situacijos patirs sunkumų. Projektų priežiūros taryba pritarė, kad Savivaldybė šįmet atsisakytų įgyvendinti Varpo gatvės tęsinio rekonstrukcijos projektą, kurio vertė per 400 tūkstančius eurų.
Jau vienas šio projekto rangos darbų pirkimo konkursas vyko, tačiau nesėkmingai. Nuspręsta naujo konkurso nebeskelbti.

"Nors turim patikinimą, kad gyventojų pajamų mokesčio netektys savivaldybėms bus kompensuojamos, bet nėra aiški tvarka.Turime galvoti, kaip išsaugoti ir išmokėti atlyginimus biudžetinio sektoriaus darbuotojams. Mes dirbame biudžetiniame sektoriuje, todėl turime užtikrinti biudžetinio sektoriaus veiksmingumą", – aiškino meras.

Administracijos direktorius Antanas Bartulis pranešė, kad miestas tęsia savo darbus. Penktadienį pasirašyta P. Višinskio gatvės viešųjų erdvių sutvarkymo ir P. Višinskio gatvės rekonstravimo projekto rangos darbų sutartis su konkurso laimėtoju UAB "HSC Baltic".  Projekto vertė – 2,129 milijono eurų, o darbų pabaiga – kitų metų liepa.

Iki šios savaitės pabaigos bus pasirašyta sutartis dėl Talkšos ežero pakrantės plėtros projekto rangos darbų atlikimo. Projekto metu planuojama sukurti infrastruktūrą, kuri būtų aktuali ir reikalinga įvairioms laisvalaikio ir poilsio paslaugų vartotojų grupėms: aktyvaus ir pasyvaus laisvalaikio mėgėjams, vaikams, gyvūnų augintojams, verslo atstovams. Projekto vertė – 2,36 milijono eurų. Darbai turi būti atlikti iki kitų metų rugpjūčio.

A. Bartulis informavo, kad šįmet Savivaldybė planuoja pradėti įgyvendinti 46 projektus. Bendra visų kartu su tęstiniais projektais vertė – apie 40 milijonų eurų.
 

Komentarai

Taupome?    Ket, 2020-04-16 / 09:22
Kur geras, pagal Mazuronio projektą gamintas, bulvaro trinkeles kaušais išmetate? Kodėl nepanaudojus jų antrą kartą?
Tamsta    Ket, 2020-04-16 / 11:28
Aš laikau špygas,kad visi darbai būtų atlikti laiku. Nes jau ne vieną kartą yra buvę. Kad darbininkai visą dieną pypkę ruko ir žiuri,kad jau darbai turi būti užbaigti,o darbai vos spėjo įpusėti. Kaip su prisikėlimo aikšte? Jau visi darbai baigti. Niekas nieko nerašo iki 04-15d. turėjo priduoti. Apie tai nė žodžio.
As    Ket, 2020-04-16 / 15:49
O ar niekam neidomu kas vyksta ausros al g. Pries 2men kulturos centras baige visus darbus, sutvarke ir aplunka, gatves aplink. Siandien visos trinkeles kruvose. Kas cia vyksta. Kur iskeliaus sitos trinkeles is ausros al. gatves?
:)    Ket, 2020-04-16 / 16:22

In reply to by As

būtent, standartines kvadratines trinkeles sudėjo kruopščiai į krūveles (matyt paruoštos įsisavinti į, tarkime, Bazilionų nuosavas valdas). O išskirtinės, darytos pagal architektų Mazuronio ir Taujanskienės individualų rašto projektą ir lietos Šiaulių gelžbetonyje, stumiamos į krūvas ir vežamos utilizuoti kaip laužas. Na žinoma, tokių trinkelių nuosavoje valdoje nepaslėpsi, tai kam tada taupyti. Kad išdėti kitas seniūnijas ar sodus durniams neužtenka protelio.
ar     Ket, 2020-04-16 / 23:32
ne per daug užsiplėšėt, savivaldybe , ar nepaspringsit su tais projektais?viskas išgriauta, nupjauta,visur bardakas, nagus jums nukapot.
miestietis    Pen, 2020-04-17 / 09:07
Vakar, per ŠTV, žiūrėjau V.Purono aiškinimus dėl senųjų bulvaro šviestuvų ir buvau labai nuliūdintas įvykių eigos. Dabar čia nesiplėsiu dėl eilinį kartą papiltos savigyros, atseit koks išmintingas esantis, tačiau matyt, taip ir liksime su tais baisuokliais iš gamybinių atliekų pagamintais burbuliniais. Geriau jau būčiau nežiūrėjęs, būtų nuotaika geresnė buvusi. Tiek to, kaip kažkas pasakė- perlipsiu.
Liepa nukirsta    Pen, 2020-04-17 / 11:28

In reply to by miestietis

va ir pačiam jau dakasė kaip ir mane. Ką kalbėti su durniumi, jei jis neuždarytas ir vaikšto laisvėje. Čia kalbu tiek apie vip`ą, tiek apie mer`ą. Vakar apėjau išpjautus ir išgriautus Šiaulius - irgi susigadinau nuotaiką, geriau nematyti. Naujas betonas, trinkelės ar šluotražiai jokių emocijų nekelia. Supratau, kad reikia išmokti nebereaguoti, t.y. kaip nors perlipti tas nesąmones. Kaip okupacijos laikais. Teks mokytis gyventi su gangrenomis arba vis nuvažiuoti kitur dėl dūšios. Nors džiaugsmo tai jokio.
miestietis    Pen, 2020-04-17 / 12:46

In reply to by Liepa nukirsta

Aš suprantu tą pagyrūną, nes čia jau diagnozė, kuomet vakar per TV taip blefavo, kad net pikta, bet tai kaip miesto architektų būrelis taip leidosi sutrypiamas man yra nesuprantama, arba tas būrelis be nuomonės ir savigarbos.
kirsta Liepa    Pen, 2020-04-17 / 14:30

In reply to by miestietis

architektų būrelio schema yra labai paprasta :) Buvo vyriausiasis architektas (dabar jo nėra), kurio darbdavys yra direktorius ir meras. Vadinasi, vyriausiasis tiesiogiai priklauso nuo politikų. Vip`as galimai materialiai yra susietas su politikais, netgi kartais stovi aukščiau vieno ar kito statytinio. Piramidė iš viršaus eina tokia tvarka: varnų karalius, meras, direktorius, vyr. architektas. Visi kiti architektai tyli į saują, nes ateina parašo pas vyriausiąjį. Naudinga tylėti ir saugoti savo užpakalį. Finansiškai. Taigi, tomis kopetėlėmis sėkmingai naudojosi baziliskas, įvaldęs dūmų uždangas ir nesiskaitęs su niekuo. Tiesiog netikėlius trindavo į miltus vieno nykščio paspaudimu pas tuos pačius politikus kabinetuose. Po vieną ir kolektyviai. Savotiška itališka mafija, verta atskiros knygos.
kirsta Liepa    Pen, 2020-04-17 / 14:38

In reply to by miestietis

beja, pridursiu. Situacija dabar dar prastesnė, kuomet vyriausiasis architektas yra pakištas po kilimu, nes jo statusas - tik patarėjas, gaunantis algą. Apie siekius nė neverta svajoti. Urbanistikai diriguoja printerio ir fakso valdytojas. Svarbu avilyje spėti laiku sunešti medų ir spėti pasilenkti bei įsiteikti su čyzu.
miestietis    Pen, 2020-04-17 / 15:16

In reply to by Liepa nukirsta

Patiko jūsų padėties įvardinimas, bet ir vėl iškyla ne vienas klausimas- jei toks blėkorius visagalis, o kodėl tuomet nukėlė jo Penktąjį kėlinį, kodėl kitiems jo „ šedevrams“ neranda vietos bei tam pačiam bronziniam amerikietiškam centui? Kažkaip čia labai panašu į kažkokį neaiškių saitų kartelį, o gal paprasčiausia egzistuoja profesinis abuojumas.Tik dėl vieno esu įsitikinęs- niekas to blėkoriaus prie materialinių resursų neprileidžia, nes ne tas profesinis kalibras ir lobistinis intelektas, kad jis uostytu miesto iždo banknotus.
Liepa    Pen, 2020-04-17 / 17:00

In reply to by miestietis

Su Penktuoju kėliniu daug paprasčiau - pataikė ant įstatymo raidės, kuomet Arenos projekto autorius architektas Miliūnas buvo kategoriškas. Su amerikietišku centu jis pats jaučia, jog turinys (legenda) yra labai menkas, kad patiktų eilinei bobutei, todėl nelabai kandžiojasi. O dėl tų, už tvoros dar gulinčių, stovylų, galiu išduoti menką paslaptį. Bliekoriaus silpna vieta yra mastelio nejautimas. Jis nekuria daikto konkrečiai vietai. Tinka bet kur. Jei Mikšys lapei bakstelėjo pirštu, tai jam to ir pakako. Atkreipkite dėmesį, kad kiek kur jis pats bandė kaišioti kardus, slydžius ar žalčius - niekur nelipo, nes jau nebeturėjo blato gauti teritorijos. Bet kai tik pasiūlė Pakruojis ar Naisiai, tuoj pat atsirado atmestinai. Todėl jo visi metalo gabalai yra be dokumentų. Pirma pastatau, paskiau tu pabandyk nuimti - rėksiu. O prie iždo resursų jis ir nelenda. Čia irgi yra viso ko vinis, užtat sako - už dyką. Nauda - per kitur. Čia jau reiktų ūsuotų liūtų paieškoti. Galimai todėl ir abuojumas yra tam tikrose situacijose, nes išlįstų didelių kačiukų uodegos. Nori žaisti profesinėje smėliadėžėje - patylėk, nes nežinai kada ateisi prašyti antspaudo.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.